اخبار سیاسی

40 فرد وابسته به انصارالله در لیست سیاه عربستان سعودی، عکس

فارس نوشت: عربستان سعودی چندی پیش با ارائه لیستی 40 نفره از افراد وابسته به جنبش انصارالله یمن اعلام نموده بود، به هر کسی که اطلاعاتی از این افراد بدهد، جایزه می دهد؛ وزیر ورزش دولت نجات ملی که امروز ترور شد از جمله افراد این لیست بود.

8 آذر 1399

فاجعه ای دیگر از سیاست مهاجرتی ترامپ؛ گم شدن والدین 545 کودک جدا شده

ایسنا نوشت: اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا خاطرنشان کرد، وکلا قادر نیستند والدین 545 کودکی که در مرز مکزیک از یکدیگر جدا شدند را پیدا کنند چون بیشتر این خانواده ها به آمریکای مرکزی برگردانده شدند.

7 آذر 1399

تعطیل موقت مجلس به چه معنی است؟

در این مقاله از سی بی سی نیوز، شرح داده شده که تعطیلی موقت مجلس به چه معنی است و در چه شرایطی رخ می دهد.

28 آبان 1399

خبرنگاران 150 پروژه نیمه تمام ورزشی در خراسان رضوی وجود دارد

مشهد- خبرنگاران- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 150 پروژه نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد که نیازمند 750 میلیارد تومان اعتبار است.

25 آبان 1399

لاوروف: 2000 مزدور خارجی در قره باغ حضور دارند

سرگئی لاوروف در گفت وگو با روزنامه روسی کومرسانت گفت نزدیک به 2000 مزدور خارجی در جنگ قره باغ حضور دارند.

24 آبان 1399

عبور و مرور در 5 کلان شهر ممنوع شد

سعید نمکی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: امروز درخواستی را تقدیم رئیس جمهور کردم و از ایشان خواستم که اجازه بدهند ما در 5 شهر کشور که میزان شیوع بیماری بالاست و گرفتاری هایی بدتر از این ممکن است پدید بیاید، اجازه بدهند که در سه روز تعطیلی پیشِ...

23 آبان 1399

دوره های آموزشی صنایع دستی در منطقه آزاد انزلی برگزار گردید

در سال جهش فراوری، معاونت فرهنگی، اجتماعی،گردشگری سازمان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی در مسجد روستای گلشن نمود.

22 آبان 1399

خبرنگاران استاندارد به عنوان مولفه کلیدی توسعه یافتگی گسترش یابد

خمین - خبرنگاران - نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندارد از مولفه های مهم توسعه یافتگی هر کشور است که باید در سایه مشارکت اگاهانه و افزایش اعتماد عمومی در جامعه گسترش یابد.

21 آبان 1399

کرونا در اروپا، از واکسیناسیون تنها گروه های پر خطر در انگلیس تا شکست کارآفرینی در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا نشان می دهد که مقامات بهداشتی انگلیس واکسیناسیون سراسری در این کشور را راه چاره غلطی دانسته اند.

17 آبان 1399

ملاقات دیپلمات های ارمنستان و آذربایجان با مقامات گروه مینسک

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزیران خارجه ارمنستان و آذربایجان شب گذشته در ژنو به طور جداگانه با مقامات گروه مینسک با هدف ایجاد اعتماد بین طرفین و یافتن راه چاره دیپلماتیک برای خاتمه درگیری های قره باغ ملاقات و تبادل نظر کردند.

16 آبان 1399

نخستین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن؛ جدال تند و پر از خشم!

اولین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و رقیب دموکراتش جو بایدن شامگاه سه شنبه به وقت آمریکا برگزار گشت؛ مصاف رو در روی این نامزدها پرهیاهو، مملو از نقدها و با فریاد مجری مناظره همراه بود که ترامپ را به رعایت سکوت دعوت می کرد.

14 آبان 1399

مشاور امنیت ملی عراق با سفرای آمریکا و انگلیس ملاقات کرد

ایرنا نوشت: سفیر آمریکا در بغداد روز دوشنبه با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات و درباره مسائل دوجانبه گفت و گو کرد.

12 آبان 1399

بی بی سی ناک اوت شد

محمد مرندی در گفت و گوی زنده با بی بی سی جهانی درباره ادعای نادرست بودن آمارهای کرونا در ایران از سوی بی بی سی فارسی تأکید کرد که ارقام رسمی ایران درست است.

10 آبان 1399

تپه باستانی آوه بقایای شهر کهن اباکینه

شهر امروزی آوه در جنوب محوطه ای باستانی قرارگرفته و دارای آثاری از قبیل امام زاده پنج تن و قبرستانی قدیمی درقسمت جنوبی شهر بوده که امروزه نشانی از آثار معماری آن ها به چشم نمی خورد در جنوب شهر فعلی، محوطه ای باستانی با عرصه ای در حدود 220 هکتار واقع شده...

9 آبان 1399

فراهم شدن بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال سازی معادن کشور

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: با فعال سازی 100 درصدی معادن کشور، بالغ بر 888 هزار فرصت شغلی در کشور فراهم می شود.

7 آبان 1399

فرانسه 231 تبعه خارجی را اخراج می نماید

دولت فرانسه میخواهد 231 تبعه خارجی را به بهانه مظنون بودن به فعالیت های افراطی از خاک این کشور اخراج کند.

5 آبان 1399

وزیر خارجه سوئیس از اصفهان بازدید کرد، عکس

ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوییس روز شنبه وارد اصفهان شد و دیدارش را پس از بازدید از آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر با جمعی از مسوولان و استادان دانشگاه این استان آغاز کرد.

30 مهر 1399

اروپا: انگلیس باید تا ماه اکتبر توافق کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، میشل بارنیه نماینده ارشد اتحادیه اروپا در مذاکرات برگزیت، گفت: برای رسیدن به توافق تجاری با بریتانیا تا ضرب الاجل آخر اکتبر (ماه آینده میلادی)، دولت انگلیس باید در رابطه با درخواست های اتحادیه اروپا در زمینه تضمین...

29 مهر 1399

نقش مافیای مدارس غیر انتفاعی در تشکیل کلاس های حضوری

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بدون توجه به نظر کمیسیون اجتماعی مجلس، مدارس را امروز بازگشایی کرده است.

28 مهر 1399

تحصیل، زیر سایه کرونا

ان شاالله از روز شنبه 15 شهریور را شروع سال تحصیلی گفتیم و همه مدارس در سراسر کشور فعال هستند. این خبری بود که روز گذشته وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران و پس از اتمام جلسه هیات دولت گفت.

27 مهر 1399
تعداد: (331)