اخبار سیاسی

اتحادیه اروپا با درخواست تعویق برگزیت موافقت کرد

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جلسه روز آدینه 25 اکتبر با درخواست بریتانیا برای تعویق برکسیت موافقت کردند.

25 آبان 1398

نامه ترامپ به همتای ویتنامی خود برای بهبود روابط

رییس جمهور آمریکا با نگارش نامه ای برای همتای ویتنامی خود بر ضرورت بهبود همکاری ها میان دو کشور تاکید نمود.

25 آبان 1398

دیدار لاریجانی با رئیس مجلس مالزی

رئیس مجلس مالزی با رئیس مجلس کشورمان دیدار و پیرامون آخرین مسائل منطقه گفت وگو کردند.

23 آبان 1398

تور پاتایا تایلند مهر آبان آذر 98

پاتایا بعنوان شهری ساحلی در تایلند ، یکی از توریست پذیرترین شهرهای جنوب شرقی آسیا محسوب می شود، از اینرو تور پاتایا نیز بعنوان یکی از پرطرفدارترین تورهای تایلند می باشد که بصورت تک شهر و یا ترکیبی با شهرهای دیگر برگزار می شود.

23 آبان 1398

تأیید بانک بابک زنجانی در مالزی توسط سه وزیر و بانک مرکزی

معاون دادستان تهران در ادامه قرائت کیفرخواست متهمان پرونده نفتی گفت که بنابر اذعان مدیران شرکت نفت بانک fiib متعلق به بابک زنجانی توسط سه وزیر اسبق و رئیس پیشین بانک مرکزی تأیید و تصدیق شده بود.

22 آبان 1398

ظریف درگذشت جعفر کاشانی را تسلیت گفت

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با ارسال پیامی، درگذشت جعفر کاشانی، دیپلمات اسبق و پیشکسوت تیم ملی و باشگاه پرسپولیس را تسلیت گفت.

22 آبان 1398

مشارکت سفارت ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک اردن

غرفه سفارت جمهوری اسلامی ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک اردن با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.

22 آبان 1398

ماری که اردوغان در آستین پروراند، احتمال انتخابات زودهنگام

به گزارش خبرنگاران، بعد از آنکه حزب عدالت و توسعه نتوانست اکثریت مطلق آراء را در انتخابات مجلسی ترکیه به دست آورد رایزنی برای تشکیل دولت ائتلافی با سایر احزاب راه یافته به مجلس این کشور آغاز شد.

21 آبان 1398

پنج نفر در اتریش به قتل رسیدند

پلیس اتریش از قتل پنج نفر در یک شب در شهر کیتزبوهل خبر داد و اظهار داشت که مهاجم بازداشت شده است.

21 آبان 1398

پکن: آمریکا از موضع گیری نمایشی درباره دریای چین جنوبی بپرهیزد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه در نشستی خبری خاطرنشان کرد: آمریکا نباید در مورد مسائل مرتبط با دریای چین جنوبی موضع گیری های نمایشی را انجام دهد.

20 آبان 1398

شیوه ترامپ برای حذف رقیب ، این بار پینوکیو

رئیس جمهور آمریکا در دوران انتخابات 2016 از شیوه اهانت و تحقیر رقیب بهره برد و این روزها که هم حال و هوای انتخاباتی جریان دارد و هم استیضاح؛ ترامپ از این سلاح بیشتر استفاده می نماید به گونه ای که رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا را پینوکیو خطاب...

20 آبان 1398

بستن در چاه های نفت آرزویمان است، آمریکایی ها با آرزویمان تهدیدمان می نمایند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور نموده و حدود 100 هزار نفر از مواهب مستمری ها برخوردارند اظهار کرد: باید با مشارکت و حمایت بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، جهاد...

19 آبان 1398

معافیت های مالیاتی در ایران جهت گیری مالی ندارد

مدیر حسابرسی منطقه آزاد کیش گفت: معافیت های مالیاتی ما جهت گیری مالی ندارد در حالی که باید آنالیز گردد صنفی که معافیت مالیاتی می گیرد چه چیزی به اقتصاد کشور اضافه می نماید.

19 آبان 1398

خودزنی ترامپ در بحبوحه روند استیضاح

در قانون اساسی امریکا به صراحت آمده است که درخواست، قبول یا دریافت هر چیز ارزشمند مرتبط با انتخابات ایالات متحده از یک کشور خارجی جرم است با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا که روند استیضاحش به خاطر ارتکاب چنین جرمی یک هفته ای است آغاز شده، نه...

19 آبان 1398

تفاهم با کشور عمان برای توسعه تجارت هرمزگان، راه اندازی خط کشتیرانی بندرعباس به خصب

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به تفاهمات انجام شده با کشور عمان برای توسعه تجارت گفت: احتیاج است راه اندازی خط کشتیرانی بندرعباس به خصب باید سرعت انجام گردد.

16 آبان 1398

برگزیت، جانسون باز مغلوب مجلس انگلیس؛ این بار در برگزاری انتخابات زودهنگام

دولت انگلیس در ادامه ناکامی های خود در مسئله برگزیت نتوانست طرح خود برای برگزاری انتخابات سراسری در این کشور در ماه دسامبر را به تصویب مجلس برساند.

16 آبان 1398

توقف یا استمرار دیپلماسی؟

تحولات یمن، انتخابات افغانستان، بالا دریافت اختلافات میان دموکرات ها و دولت ترامپ و نیز ناآرامی در هیئت حاکمه بریتانیا، چنین نمایانده است که گویی پرونده تنش روابط ایران و آمریکا فعلاً از کانون توجهات بیرون رفته است.

14 آبان 1398

نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با مهدی المشاط دیدار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن و هیات همراه وی سه شنبه شب در صنعا با مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیدار کردند.

14 آبان 1398

وزیر خارجه کانادا در واکنش به اخراج سفیر این کشور از عربستان: به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهیم داد

وزیر خارجه کانادا دوشنبه شب در واکنش به اقدام عربستان سعودی در اخراج سفیر این کشور از ریاض، گفت: اتاوا به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهد داد.

14 آبان 1398

مالزی خواهان همکاری کشورهای جنوب شرق آسیا برای مقابله با تهدید داعش شد

خبرنگاران: در حالی که وزیر خارجه آمریکا سعی دارد کشورهای جنوب شرق آسیا را به ائتلاف بین المللی علیه داعش ملحق کند وزیر دفاع مالزی خواهان گسترش همکاری های منطقه ای برای مقابله با گسترش نفوذ داعش در جنوب شرق آسیا شد.

14 آبان 1398
تعداد: (101)