علم و تکنولوژی

ناسا منظومه شمسی را کشف می نماید

ناسا در حال گسترش برنامه هایی برای استفاده از ماهواره های کوچک برای کشف منظومه شمسی است.

27 شهریور 1398

معرفی فرودگاه تنریف جنوبی

آشنایی با فرودگاه تنریف جنوبی | Tenerife South Airportفرودگاه تنریف جنوبی (Tenerife South Airport) که با نام فرودگاه تنریف جنوبی-رینا سوفیا نیز شناخته می شود، یکی از 2 فرودگاه بزرگ در جزیره تنریف در بین جزایر قناری در نزدیکی مراکش است. جزایر قناری یکی از پرطرفدارترین مقاصد...

25 شهریور 1398

فارس من، غلامی: دانشگاه های غیردولتی در پرداختی مزایای هیات علمی ها مختار هستند

وزیر علوم در پاسخ به درخواست یکسان سازی قوانین هیات علمی دانشگاه های دولتی و آزاد، گفت: دانشگاه های غیردولتی حداقل هایی را در چارچوب آیین نامه باید رعایت کند اما درباره پرداختی فوق العاده ها و سایر مزایا مختار هستند.

15 شهریور 1398

استودیوی پیکسار بهتر است یا گیبلی؟ مساله این است

هر هفته سایت ایندی وایر از گروهی منتقدان دست چین شده سوال هایی می پرسد و پاسخ آنها را منتشر می نماید. غیر قابل انکار است که استودیوی پیکسار و استودیوی گیبلی بعد از سرانجام دوران طلایی دیزنی دو استودیوی انیمیشن سازی سرآمد و برتر دنیا هستند. یکی از آن ها...

15 مرداد 1398

امروز؛ نقص کارت های آزمون ارشد را رفع کنید

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 که کارت آزمون را دریافت نموده اند، در صورت وجود نقص در کارت خود از امروز می توانند برای برطرف نقص اقدام نمایند.

11 مرداد 1398

فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند

خبرنگاران: فیلم های ترسناک مخاطب های پروپاقرصی دارند و انصافاً باید گفت برخی از آن ها به اندازه ای ترسناک هستند که مو به تن تماشاچی سیخ می نمایند. در این بین از آنجایی که می دانیم بیشتر این فیلم های ترسناک، در واقع داستان های خیالی هستند که سینماگران رنگ...

10 مرداد 1398

کوشش 20 ساله محققان دانشگاه تهران در فراوری 8 رقم انگور بی دانه حبه درشت صادراتی

عضو هیات علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان این که کوشش 20 ساله محققان دانشگاه تهران در فراوری 8 رقم انگور بی دانه حبه درشت صادراتی با اسامی پردیس، زرین، رخشا، الماس، یاقوت کبود، بی دانه سیاه، سروش و عقیق به بار نشست، گفت: این دستاورد...

29 تیر 1398

چگونه به یک رهبر تحول گرا تبدیل شویم؟

رهبری تحول گرا نوعی از رهبری است که در آن فرد تنها مشغول نشان دادن راه درست و غلط به اعضای تیم نیست.

27 تیر 1398

ستاری : فهرست نیازهای دارویی کشور تهیه شده است

کرج - خبرنگاران - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: فهرست نیازهای دارویی و مواد اولیه برای فراوری و تامین در کشور تهیه شده و فعالیت های لازم در دست اقدام است.

27 تیر 1398

هواوی جلوتر از سامسونگ پیش می رود

براساس آمار موجود، هواوی با فروش چشمگیر خود توانسته به دومین فروشنده بزرگ بازار تبلت در فصل اول 2019 تبدیل گردد و از سامسونگ پیشی بگیرد

26 تیر 1398

حاضرید 700 کیلومتر در هواپیمای بدون خلبان بنشینید؟

آژانس مسافرتی kiwi.com با یاری کمپانی Zuri در چک نمونه مفهومی از یک هواپیمای بدون خلبان طراحی نموده اند که قادر به طی کردن مسافت به طول 434 مایل معادل 698 کیلومتر(از لندن در انگلیس تا آلمان) است.

22 تیر 1398

حل چالش اصلی صنعت فولاد با تکیه برتوانمندی شرکتهای دانش بنیان

تهران- خبرنگاران- رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد که چالش اصلی صنعت فولاد، با تکیه بر توانمندی شرکت های دانش بنیان حل می شود.

15 تیر 1398

کلسیم ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد

نتایج یک آنالیز جدید حاکی از افزایش ریسک حمله قلبی در پی رسوب کلسیم در عروق است.

7 تیر 1398

کارخانه نوآوری گیاهان دارویی در لرستان ایجاد شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: کارخانه نوآوری گیاهان دارویی در استان ایجاد شود.

5 تیر 1398

صندوق های پژوهش و فناوری نقطه عطف حمایت از ایده های نو می شوند

وزیر علوم گفت: صندوق های پژوهش و فناوری می توانند با برنامه های جدید خود نقطه عطفی برای حمایت از ایده های فناورانه ایجاد نمایند.

4 تیر 1398

هدفونی که با آن فقط صدای موسیقی را می شنوید

سونی یک هدفون بی سیم منحصر به فرد عرضه کرد که صداهای مزاحم محیطی را حذف می نماید تا فرد تنها به صدای موسیقی در حال پخش گوش کند.

29 خرداد 1398

ضایعات زباله های انسانی حیات خرس ها را کاهش می دهد

نتایج یک آنالیز نشان داده است، مصرف ضایعات غذای انسانی در روند عادی خواب زمستانی خرس ها اختلال ایجاد می نماید و در نهایت میزان حیات آنها را کاهش می دهد.

28 خرداد 1398

خداحافظی بنیانگذار توییتر با اعضای هیئت مدیره

یکی از بنیانگذاران توییتر و مدیر اجرایی سابق این شرکت؛ ایوان ویلیامز، از هیئت مدیره این کمپانی کناره گیری کرد. وی که از موسسین اولیه توییتر بوده میخواهد سهم خود را نیز از این شرکت خارج کند.

28 خرداد 1398

سرنوشت تکثیر یوزپلنگ ایرانی

رییس پژوهشگاه رویان با بیان این که جنین های شبیه سازی شده یوزپلنگ ایرانی و ببر ایرانی در محیط آزمایشگاه فراوری شده و با ابراز امیدواری برای به وجود آمدن امکان تکثیر یوزپلنگ ایرانی گفت: به یک حیوانی احتیاج است که حامل این جنین ها باشد؛ واقعیت این است که...

18 خرداد 1398

روبات پارکینگ در لندن رونمایی شد ، افزایش فضای مناسب توقف خودروها ، بهبود امنیت رانندگان

یک روبات هوشمند در فرودگاه گادویک لندن مشغول به کار شده است. این روبات وظیفه راهنمایی خودروها به پارکینگ فرودگاه را بر عهده دارد.

12 خرداد 1398
تعداد: (53)