فعال کارگری: حق مسکن 900 هزار تومانی از اول سال قابل اجراست، کاهش مبلغ یاری هزینه مسکن امکانپذیر نیست

به گزارش بهترین مقاله، حق مسکن 900 هزار تومانی از ابتدای فروردین ماه سال جاری قابل اعمال است و از هر زمانی که مصوبه پیشنهادی شورای عالی کار به تصویب هیات وزیران برسد، معوقات آن به حساب کارگران واریز می گردد.

فعال کارگری: حق مسکن 900 هزار تومانی از اول سال قابل اجراست، کاهش مبلغ یاری هزینه مسکن امکانپذیر نیست

یک فعال حوزه کار مصوبه حق مسکن 900 هزار تومانی کارگران را از ابتدای فروردین ماه سال جاری قابل اعمال دانست و گفت: مصوبه پیشنهادی شورای عالی کار از هر زمان که در هیات وزیران به تصویب برسد، معوقات آن به کارگران پرداخت خواهد شد.

هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، درباره اجرای مصوبه افزایش حق مسکن کارگران اظهار کرد: شورای عالی کار سال جاری مبلغ یاری هزینه مسکن کارگران را 900 هزار تومان معین کرد که جهت اجرا باید به تصویب هیات وزیران برسد. وزیر کار اعلام کردند که مجوز تصویب آن را از هیات وزیران می گیرند و امیدواریم که هرچه سریع تر تصویب و این افزایش به کارگران پرداخت گردد.

وی توضیح داد: حق مسکن 900 هزار تومانی از ابتدای فروردین ماه سال جاری قابل اعمال است و از هر زمانی که مصوبه پیشنهادی شورای عالی کار به تصویب هیات وزیران برسد، معوقات آن به حساب کارگران واریز می گردد.

ابوی درباره احتمال تغییر رقم پیشنهادی حق مسکن شرح داد: کاهش مبلغ یاری هزینه مسکن امکانپذیر نیست زیرا سال گذشته در پی کاهش آن، مصوبه به هیات تطبیق مقررات مجلس رفت و همان مصوبه شورای عالی کار عینا تایید و اجرایی شد.

وی اضافه نمود: در صورتی که به هر دلیلی احتیاج به اصلاح یا تغییر مصوبه باشد، باید به شورای عالی کار بازگردد تا اعضا در خصوص آن تصمیم بگیرند اما وزیر کار اعلام کردند که مجوزش را می گیرند و ما امیدواریم که این مطالبه کارگران تحقق یابد.

این فعال حوزه کار در عین حال درباره اجرای مصوبه شورای عالی کار در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در قانون تامین اجتماعی عنوان شده که حداقل دریافتی مستمری بگیران نباید از حداقل حقوق مصوب همان سال کارگران کمتر باشد و هیات امنای سازمان تامین اجتماعی می تواند 21 درصد افزایش سایر سطوح مزدی را پایه بگذارد و بر اساس درصد حداقل بگیران رقم بیشتری به منظور ترمیم مزد بازنشستگان در نظر بگیرد.

ابوی گفت: سال گذشته مصوبه شورای عالی کار در خصوص بازنشستگان مورد توجه قرار نگرفت و 10 درصد اعمال شد که نگرانی بازنشستگان تامین اجتماعی را در پی داشت. اگر سازمان تامین اجتماعی تمایل داشته باشد می تواند به جهت تقویت قدرت معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران این رقم افزایش 27 درصدی حداقل مزد را افزایش دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2236

به "فعال کارگری: حق مسکن 900 هزار تومانی از اول سال قابل اجراست، کاهش مبلغ یاری هزینه مسکن امکانپذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال کارگری: حق مسکن 900 هزار تومانی از اول سال قابل اجراست، کاهش مبلغ یاری هزینه مسکن امکانپذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید