کرونا در اروپا، از واکسیناسیون تنها گروه های پر خطر در انگلیس تا شکست کارآفرینی در آلمان

به گزارش بهترین مقاله، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا نشان می دهد که مقامات بهداشتی انگلیس واکسیناسیون سراسری در این کشور را راه چاره غلطی دانسته اند.

کرونا در اروپا، از واکسیناسیون تنها گروه های پر خطر در انگلیس تا شکست کارآفرینی در آلمان

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان در اروپا جولان می دهد و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

رئیس کمیسیون اروپایی به قرنطینه رفت

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که اورسولا وون درلین رئیس کمیسیون اروپا دوشنبه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: پس از شرکت در یک نشست که تست کرونای تعدادی از افراد حاضر در آن مثبت شده است، به قرنطینه رفته ام.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در این باره گفت: آگاه شدم که در نشستی که سه شنبه گذشته شرکت کردم، یکی از افراد به ویروس کرونا مبتلا بوده است. بنا براین مطابق با قوانین اعمال شده، تصمیم گرفتم تا فردا صبح خودم را قرنطینه کنم. روز پنجشنبه تست کرونا دادم و پاسخ منفی بود و بار دیگر امروز نیز دوباره تست می دهم.

انتقاد وزیر بهداشت آلمان از عدم پایبندی شهروندان به قواعد کرونایی

وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به شیوع چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در شهرهای برلین و برمن اجرای سخت گیرانه محدودیت ها و قواعد کرونایی در این شهرها را خواهان شد.

وی به این مسئله انتقاد وارد کرد که استفاده اجباری از ماسک در رستوران ها بعضا رعایت نمی گردد و همچنان پارتی های غیر قانونی در این کشور برگزار می گردد. وی این مسئله را مناسب برای شرایط ابتلا به کرونا در برلین ندانست.

وزیر اقتصاد ایتالیا هم در بهترین حالت انتظار دارد که اولین پرداختی از صندوق بازسازی دوباره کرونایی 750 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا تازه در ژانویه سال 2021 به این کشور پرداخت گردد.

شکست کار آفرینی در آلمان

اتاق صنایع و بازرگانی آلمان هم اعلام نموده که پیامد بحران کرونا در امسال میلادی تعداد شرکت های نو پا در این کشور کاهش چشمگیری خواهد داشت. رئیس اتاق صنایع و بارگانی آلمان از یک شکست کارآفرینی در آلمان سخن به میان آورده است.

سازندگان ماشین های آلمانی هم در ماه آگوست مجددا افت سفارشات را ثبت نموده است. انجمن VDMA آلمان روز دوشنبه اطلاع داد که میزان سفارشات این بخش نسبت به سال قبل 14 درصد کاهش داشته است.

1382 ابتلای روزانه به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم در عرض 24 ساعت از ابتلای حدود 1382 مورد ابتلا به کرونادر آلمان اطلاع داده است.

بالاترین سطح هشدار در پایتخت فرانسه

در پی افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در پاریس، بالاترین سطح هشدار در پایتخت فرانسه اعلام شده است.

دفتر ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود که برای مقابله با شیوع کرونا اقدامات سختگیرانه ای به اجرا گذاشته می گردد.

کافه های پاریس و شماری از مناطق پیرامونی پایتخت تعطیل می شوند و رستوران ها نیز تنها با رعایت پروتکل های جدید بهداشتی اجازه ادامه فعالیت دارند. این اقدامات نخست به مدت دو هفته اجرا خواهند شد

روز شنبه اعلام شده بود که تنها در طی یک روز نزدیک به 17 هزار مبتلای تازه به ویروس جدید کرونا در فرانسه شناسایی شده؛ رقمی که تا کنون سابقه نداشته است.

صنعت کتاب آلمان زیر تیغ کرونا

بحران کرونا صنعت کتاب در آلمان را هم به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس اتحادیه تجارت کتاب آلمان در این باره به خبرگزاری آلمان گفته است که 2020 یک سال چالش برانگیز برای آلمان خواهد بود.

به دلیل بحران کرونا نمایشگاه کتاب فرانکفورت آلمان به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان از 14 تا 18 اکتبر تنها به صورت محدود برگزار می گردد.

بر اساس آمارهای اعلام شده از ژانویه تا اواسط آوریل فروش کتاب در آلمان 14.9 درصد کاهش داشته است.

واکسیناسیون تنها برای گروه های خطر در انگلیس وجود خواهد داشت

بر اساس یک گزارش رسانه ای در انگلیس تنها گروه های خطر با واکسن کرونا واکسینه خواهند شد. کیت بینگهام، رئیس انگلیسی گروه ویژه واکسن در این باره گفته است: هیچ واکسنی برای افراد زیر 18 سال وجود ندارد، این یک واکسن فقط برای افراد بزرگسال و افراد بالای 50 سال است و همچنین تمرکز واکسیناسیون بیشتر روی پرسنل بهداشتی و پرستاری و گروه های در معرض خطر است. این گروه ها تنها شامل سی میلیون از حدود 67 میلیون سکنه انگلیس هستند.

این مقام بهداشتی در انگلیس گفته است: پوشش کامل واکسیسناسیون در انگلیس اتفاق نخواهد افتاد. به گفته وی واکسیناسیون گسترده رویکرد غلطی است، زیرا واکسیناسیون برای افراد سالمی که هیچ بیماری زمینه ای ندارند ضررش بیشتر از فایده آن است. انگلیس تا به حال با بیش از 42 هزار مرگ کرونایی بیشترین آمار مرگ و میر در اثر ابتلا به این بیماری در اروپا را داشته است.

اعمال شرایط فوق العاده در چک

در جمهوری چک هم از نیمه شب گذشته یک شرایط فوق العاده کرونایی اعمال شده است. نخست وزیر جمهوری چک این طرح را به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا اعمال نموده است.

شرایط فوق العاده از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه می در این کشور اعمال شده بود.

بیش از 22 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلیس هم به شدت افزایش پیدا نموده و به 22961 مورد در عرض 24 ساعت رسیده است.

12565 ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی در فرانسه هم از ابتلای 12565 ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده اند.

کشور اسلواکی هم برای سومین روز پیاپی رکورد بالایی را در موارد ابتلای روزانه به ثبت رساند.

بر اثر آمارهای رسمی در کشور اسلواکی تا به حال بیش از 13 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و 55 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. این کشور از طرف انستیتو رابرت کخ آلمان به عنوان منطقه خطر کرونایی اعلام شده است.

مردم ایسلند هم باید به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان روزانه خود را برای تشدید محدودیت ها آماده نمایند.

در کشور ایسلند با حدود 360 هزار سکنه از ابتدای بحران کرونا حدود 2900 نفر به کرونا مبتلا شده و 10 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

شیوع مجدد کرونا در کشتارگاه آلمان

در یک کشتارگاه در ایالت نیدرزاکسن آلمان هم مجددا کرونا شیوع پیدا نموده است. یک سخنگوی این کشتارگاه اعلام نموده است که در مجموع حدود 81 نفر از کارکنان این کشتارگاه در هفته های اخیر به کرونا مبتلا شده اند.

تعویق مراسم سوگند کابینه لهستان به دلیل ابتلای یکی از وزرا به کرونا

در لهستان هم پس از اصلاح کابینه، سوگند وزرای جدید به دلیل ابتلای وزیر آینده آموزش و پرورش به تعویق افتاده است. نخست وزیر لهستان از رئیس جمهور خواسته است تاریخ جدیدی را برای سوگند وزرای کابینه اعلام کند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

جدیدترین آمارها نشان می دهد تا به حال در اسپانیا 810807 نفر به کرونا مبتلا شده و 32086 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 619190 نفر به کرونا مبتلا شده و 32230 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 502978 نفر به کرونا مبتلا شده و 42350 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 325329 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35986 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 301571 نفر به کرونا مبتلا شده و 9602 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1253

به "کرونا در اروپا، از واکسیناسیون تنها گروه های پر خطر در انگلیس تا شکست کارآفرینی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از واکسیناسیون تنها گروه های پر خطر در انگلیس تا شکست کارآفرینی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید