عایدی اداره پست خلیل آباد از خریدهای اینترنتی 80 درصد رشد کرد

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره پست خلیل آباد گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا ترافیک مرسولات پستی در شهرستان به شدت افزایش یافت به طوری که درآمدهای اینترنتی اداره پست این شهرستان از بابت توزیع 80 درصد رشد داشته است.

عایدی اداره پست خلیل آباد از خریدهای اینترنتی 80 درصد رشد کرد

حسین قاسم نژاد در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه سفارشی، امانت، پیشتاز، بسته پیشتاز و پست ویژه جزو مرسولات پستی هستند، به شرایط ترافیک مرسوله های پستی وارده در شهرستان اشاره نمود و اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز 139 پاکت سفارشی داشته ایم که 50 درصد آن تحویل اداره پست و باقی تحویل دفاتر پستی شده است. در این مدت 383 امانت در شهرستان داشته ایم که از این تعداد 274 امانت تحویل اداره پست و باقی نیز به دفاتر پستی تحویل شده است. بعلاوه از ابتدای سال جاری تا به امروز شهروندان خلیل آبادی 584 بسته به صورت سفارشی ارسال کرده اند که 564 بسته را به اداره پست و باقی را به دفاتر پستی تحویل داده اند.

رییس اداره پست خلیل آباد گفت: 6189 پاکت پیشتاز در این مدت به وسیله شهروندان پست شده که تحویل گیرنده 3287 پاکت برای ارسال به مقصد اداره پست بوده است. در این مدت بعلاوه 6335 بسته پیشتاز دریافت شده که 750 بسته را فقط دفاتر قبول کرده اند و باقی به وسیله شهروندان تحویل اداره پست شده است.

قاسم نژاد ادامه داد: در بخش سرویس ویژه 419 بسته در شهرستان تحویل دفاتر پستی و اداره پست شهرستان شده که 313 بسته معادل 60 درصد را اداره پست دریافت کرده است. بعلاوه مرسولات پست ویژه فقط 75 بسته بوده که تحویل گیرنده 66 بسته برای ارسال به مقصد اداره پست شهرستان خلیل آباد بوده است.

وی بعلاوه به شرایط توزیع روزانه مرسولات پستی در روستاها اشاره نمود و گفت: روزانه 250 بسته و پاکت پستی تحویل دفاتر پستی و بعلاوه 200 تا 250 بسته توزیع می گردد.

فعالیت 11 فروشگاه اینترنتی

رییس اداره پست خلیل آباد در ادامه از توزیع روزانه 100 تا 150 بسته و پاکت پستی در شهر خلیل آباد اطلاع داد و اضافه کرد: قبول خریدهای اینترنتی در شهرستان خلیل آباد رشد 70 درصدی و توزیع بسته های اینترنتی نیز رشد 80 درصدی داشته است.

وی گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا ترافیک مرسولات پستی در شهرستان به شدت افزایش یافت به طوری که عایدی خرید اینترنتی اداره پست از بابت توزیع 80 درصد رشد داشته است.

قاسم نژاد بعلاوه از فعالیت 11 فروشگاه اینترنتی در شهر خلیل آباد اطلاع داد و اضافه کرد: حدود 80 تا 90 درصد عایدی پست شهرستان از فروشگاه های اینترنتی است.

وی گفت: اگر چه قرارداد جی نف(آدرس مکان محور) در شهرستان منعقد شده اما اجرایی شدن آن نیازمند انجام طرح پلاک کوبی کد پستی است که باید به وسیله شهرداری تامین بودجه و اجرایی گردد.

رئیس اداره پست خلیل آباد اضافه کرد: چون ادارات و بانک ها قبل از خدماتی که بخواهند به متقاضیان ارائه دهند، ابتدا باید احراز مکانی انجام گردد؛ به همین دلیل ارائه کد پستی 10 رقمی در شهرستان رشد 100 درصدی داشته است.

وی بیان نمود: اگر چه سال قبل از جهاد کشاورزی درخواست داشتیم فهرست کسانی که در حوزه تولیدات و محصولات بومی محلی و بسته بندی فعالیت دارند را ارائه دهند اما هنوز چنین موضوعی اتفاق نیفتاده است.

قاسم نژاد اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد و بتوانیم این افراد را شناسایی کنیم، غرفه بازار الکترونیک به صورت رایگان به آن ها خواهیم داد تا بتوانند محصولات را به صورت اینترنتی ارسال نمایند. این افراد می توانند در منزل یک باجه قبول پست داشته باشند؛ حتی 30 درصد تخفیف نسبت به باجه قبول خود اداره پست یا دفاتر پیشخوان شامل حالشان می گردد.

رئیس اداره پست خلیل آباد با بیان اینکه اکنون 8 فروشگاه اینترنتی در شهرستان از غرفه بازار الکترونیک ارسال مرسولات دارند، توضیح داد: اگر مسئولان همکاری بیشتری در معرفی خدمات پست با این اداره داشته باشند خواهیم توانست خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهیم.

وی گفت: چون 80 درصد مشتریان بسته های خود را آخر وقت اداری برای ارسال به پست می آورند به همین دلیل با مشکل روبرو می شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1880

به "عایدی اداره پست خلیل آباد از خریدهای اینترنتی 80 درصد رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی اداره پست خلیل آباد از خریدهای اینترنتی 80 درصد رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید