اخبار اقتصادی

بارسلون اسپانیا

بارسلون اسپانیا به عنوان یک شهر رومی تأسیس شد و بعدها پایتخت کنت ها شد و یکی از شهرهای مهم امپراتوری آراگون بود. امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران تبدیل شده و از میراث فرهنگی غنی نیز برخوردار است. از سوی دیگر این...

2 اسفند 1398

مسکن ملی پردیس، متری چند؟

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: کوشش می کنیم قیمت واحدهای طرح اقدام ملی در پردیس از 2.5 تا 3.5 میلیون تومان در هر مترمربع فراتر نرود، اما ممکن است با توجه به شرایط خاص پردیس هزینه ها مقداری بالاتر باشد.

30 بهمن 1398

ابلاغ وام 240 میلیونی مسکن از امروز

از صبح روز شنبه 14 دی ماه، آئین نامه وام خرید مسکن با ارقام جدید به شعب بانک عامل ابلاغ شده و قابل دریافت است.

30 بهمن 1398

فعالیت حدود 50 مدرسه لاکچری، ماجرای رانت بعضی مسؤولان مدرسه دار

عضو شورای سیاستگذاری و نظارت بر مدارس غیردولتی درباره مدارس لاکچری گفت: از میان 17 هزار مدرسه غیردولتی، شاید زیر 50 مدرسه لاکچری و ویژه هستند. بیش از 30 مورد از این مدارس در شمال شهر تهران هستند.

27 بهمن 1398

گزارش، 2019 میلادی٬ سال سخت آکپارتی و ترکیه-1

ترکیه در شرایطی سال 2019 میلادی را پشت سر می گذارد که حزب عدالت و توسعه در سال جاری٬ راهکارها و برنامه های روشنی برای گذار از مسائل فعلی ارائه نداد و جمعی از اعضای برجسته نیز از این حزب جدا شدند.

25 بهمن 1398

دستگیری شهروند ایرانی-کانادایی به اتهام دور زدن تحریم های ایران

یک شهروند ایرانی مقیم کانادا به اتهام دور زدن تحریم ها علیه ایران در آمریکا دستگیر شده است.

24 بهمن 1398

بوی عید در زمستان تهران

کریسمس جشن زادروز عیسی مسیح است؛ پیامبر مهر، عشق و صلح. مسیحیان سراسر جهان این روزها، گرد خانه ها را می تکانند، درختان پرنور کریسمس را برپا و خود را برای دورهمی ها و شام و شیرینی آماده می نمایند.

24 بهمن 1398

رشد مالی چین به 6.9 درصد رسید

اداره ملی آمار چین خاطرنشان کرد، رشد دومین اقتصاد بزرگ دنیا در فاصله ماه های جولای و سپتامبر نسبت به یک سال قبل 6.9 درصد بوده که اندکی بهتر از پیش بینی های قبلی 6.8 درصدی است.

23 بهمن 1398

استانبول با 5 غذای لذیذ خیابانی

غذاهای لذیذ استانبولاستانبول بعنوان یک ابر شهر، نقش ویژه ای در جذب گردشگران از سراسر دنیا دارد. یکی از حقایق توریستی که همواره به جذب توریستها یاری شایانی نموده ، بحث فرهنگ و غذاهای لذیذ استانبول است. بنابراین اگر برای شکم خود اهمیت ویژه ای قایل هستید،...

22 بهمن 1398

دانشجویان ایرانی مقیم چین با هواپیمای اختصاصی و با سیستم قرنطینه وارد کشور می شوند

معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت گفت: دانشجویان ایرانی مقیم چین، با یک فروند هواپیمای اختصاصی و طبق پروتکل های بهداشتی و سیستم قرنطینه از چین وارد کشور می شوند.

21 بهمن 1398

فعالیت 25 دفتر خدمات مسافرتی در خراسان شمالی

معاون گردشگری خراسان شمالی از فعالیت و ارائه خدمات از سوی 25 دفتر و شرکت خدمات مسافرتی این استان به گردشگران اطلاع داد.

20 بهمن 1398

سینمای ایران در پاییز 98 چقدر فروش داشت؟

فروش فیلم ها و رونق گیشه از موارد مهمی است که علاقه مندان سینما آن را دنبال می نمایند و ما هم در این گزارش به مقایسه فروش پائیز سال جاری و سال گذشته پرداخته ایم.

19 بهمن 1398

حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران

هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه کشورهای عضو کمیسیون مالی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه(اسکاپ) با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بانکوک برگزار گردید.

17 بهمن 1398

سند توسعه هوش مصنوعی به زودی تدوین می گردد

دبیر ستاد علم و فناوری از تهیه سند توسعه هوش مصنوعی اطلاع داد و گفت: با توجه به حساسیت این حوزه و سرعت بیش از پیشی که پیشران های فناوری های نو دارند، این سند تهیه می گردد.

16 بهمن 1398

ادامه بی توجهی مترو به مصوبه فروش بلیط نیم بها، کلاهی که همچنان بر سر مردم می رود

متروی تهران امروز نیز برخلاف مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا و اعلام استانداری، بلیط نیم بها را اعمال نکرد و از مسافران قیمت کامل بلیط را دریافت کرد.

14 بهمن 1398

همه پرسی اصلاح قانون اساسی ایتالیا 14 آذر برگزار می گردد

دولت ایتالیا از برگزاری همه پرسی سراسری اصلاح قانون اساسی این کشور در چهارده آذر ماه (4 دسامبر) اطلاع داد.

13 بهمن 1398

راستا مهمانان خارجی در مسابقات جهانی کشتی را با نمادهای ایران تزئین کنید

خبرنگاران/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: مسیرهای تردد مهمانان خارجی مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان که در بجنورد برگزار می شود را با نمادهایی که عظمت و شکوه ایران و خراسان شمالی را نشان می دهد، تزئین کنید.

8 بهمن 1398

بودجه سال 99 دانشگاه علوم پزشکی مازندران معین شد

لایحه بودجه سال 99 پس از تصویب در هیات دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که از این لایحه سهم بودجه دانشگاه علوم پزشکی مازندران 17.205.545 میلیون ریال برآورد شده است.

7 بهمن 1398

صالحی: با چین در رابطه با نیروگاه های کوچک چند وجهی یادداشت تفاهم امضا می گردد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه در ملاقات با مقامات چینی به طور جدی موضوع رآکتور آب سنگین اراک مورد آنالیز قرار می گیرد، از امضای یادداشت تفاهم همکاری با طرف چینی در رابطه با نیروگاه های کوچک چند وجهی اطلاع داد.

7 بهمن 1398

ممانعت سعودی ها از درمان بیماران سرطانی در یمن

وزیر بهداشت دولت انصارالله از کارشکنی ائتلاف سعودی در درمان بیماران سرطانی در یمن سخن گفت.

7 بهمن 1398
تعداد: (183)