اخبار اقتصادی

قطر از همین حالا برنده جام جهانی است!

هدف اصلی کشور کوچک قطر با سرمایه گذاری هنگفت و بیش از 200 میلیارد دلاری در زیرساخت ها برای برگزاری جام جهانی، ایجاد رشدی پایدار در صنعت گردشگری است.

5 آذر 1401

ورود 3 دانشگاه به حوزه زراعت و باغبانی در راستای امنیت غذایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، تأمین امنیت غذایی به عوامل زیادی وابسته است که زنجیره وار به هم متصل هستند و عدم تأمین هر کدام از آنها می تواند اقدامات در این زمینه را ابتر بگذارد.

25 آبان 1401

برطرف مسائل دانش بنیانها در دستور کار سازمان بازرسی نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست طرح و آنالیز مسائل شرکت های فعال در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور بازرس کل امور خارجه، مجلس، ریاست جمهوری و واحدهای تابعه سازمان بازرسی کل کشور و شرکت های...

19 آبان 1401

قیمت مرغ در بازار چقدر است؟

خبرنگاران- قیمت مرغ به شکل رسمی افزایش پیدا کرد و حالا آرام آرام تاثیر این اتفاق در خرده فروشی های سطح شهر دیده می گردد. بعد افزایش نرخ مصوب مرغ به کیلویی 63 هزار تومان، در خرده فروشی ها یک کیلو سینه مرغ را بیشتر از کیلویی 130 هزار تومان می فروشند درحالی که...

7 آبان 1401

اعتماد به شرکت های دانش بنیان در صنعت کشتی سازی تحول ایجاد می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت کشتی سازی همچون صنعت خودروسازی جزء صنایع مادر محسوب می گردد که می تواند عامل توسعه صنعتی و مالی هر کشور و زمینه ای برای رشد صنایع مختلف باشد.

3 آبان 1401

پاسخ وزارت اقتصاد درخصوص متصل نشدن بانک های دولتی به پنجره خدمات هوشمند

رئیس مرکز فناوری اطلاعات هوشمند وزارت اقتصاد گفت: به جهت حساسیتی که در خدمات بانک های دولتی وجود دارد مقرر شده تنها یک بانک به صورت آزمایشی خدمات خود را به پنجره هوشمند متصل کند که در صورت موفقیت سایر بانک ها هم متصل شوند.

2 آبان 1401

قیمت آپارتمان در تهران در شروع پاییز

با آغاز فصل پاییز به نظر می رسد سایه رخوت دور از انتظاری که در دو ماه خاتمهی فصل تابستان، بازار مسکن شهر تهران را فراگرفته بود از این بازار رخت برمی بندد و به این ترتیب خواب غیرمنتظره تابستانی معامله گران بازار مسکن رو به خاتمه است.

10 مهر 1401

توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه اختصاصی ایران ساخت در ونزوئلا که از 24 شهریورماه در این کشور برپا شد؛ از دستاوردهای این نمایشگاه می توان به امضای 48 تفاهم نامه همکاری و برگزاری 500 نشست رودررو میان شرکت های ایرانی...

2 مهر 1401

از هر پنج جوان چینی یک نفر بیکار است؛ دردسری بزرگ برای شی جین پینگ (تور چین ارزان)

آینده برای چری در ماه مه سال گذشته زمانی که او مدرک یک دوره کارآموزی معتبر را در یک شرکت بزرگ نرم افزاری کسب نمود آن هم در حالی که هنوز در دانشگاهی در ووهان تحصیل می کرد امیدوار کننده به نظر می رسید. شرکت به او گفت که می تواند پس از فارغ التحصیلی در آنجا...

1 مهر 1401

نگرانی از آفت زدگی به درختان هیرکانی ، به داد میراث چندهزارساله برسید

ده ها دستورالعمل مبارزه با آفات کشاورزی، محصولات باغی، آفات درختان و باغات شهری و حتی آفات خانگی در کشور وجود دارد اما هنوز 14 میلیون هکتار از جنگل های کشور از داشتن دستورالعمل جامع و دقیق در موارد حمله آفات محرومند.

24 شهریور 1401

فراوری آجیل افزایش می یابد ، آجیل مقرون به صرفه می گردد؟

با وجود گزارش هایی که از کاهش فراوری و برداشت گردو، بادام و پسته منتشر می گردد، بازار آجیل سال جاری نه تنها با هیچ کمبودی روبرو نخواهد بود، بلکه برآوردها از افزایش 20تا 30درصدی فراوری حکایت دارد.

13 شهریور 1401

لوکس ترین مقاصد برای سفر ماه عسل

سفر ماه عسل یکی از خاطره انگیزترین سفرهایی است که هر فردی می تواند در زندگی خود تجربه کند. البته اینکه یک نفر در طول زندگی خود ممکن است چند بار به ماه عسل برود را هیچکس نمی داند اما در کل این سفر بسیار مجذوب کننده و پرخاطره خواهد بود چون اولین سفر زوجین...

11 شهریور 1401

پایش ناوگان دانش آموزی با محصولی ایران ساخت میسر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سامانه ای به وسیله محققان کشور طراحی شده که ناوگان دانش اموزی را پایش می نماید. این سامانه به وسیله اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و با حمایت گروه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری...

9 شهریور 1401

چگونه گیاه پول بکارید؟

این گیاه زیبا که به نام گیاه پول چینی یا پپرومیا پیله آ شناخته می شود، گیاهی کم یاب است اما با کمی جستجو می توانید آن را تهیه کنید. پس اگر دوست دارید به مجموعه گیاهان خانگی تان گیاهی نو اضافه کنید، از پپرومیا پیله آ غافل نشوید.

19 مرداد 1401

فایل های رهن کامل در بازار اجاره

تازه ترین بررسی های به عمل آمده در خصوص شرایط فعلی بازار اجاره مسکن از عرضه نو یک گروه فایل ها به این بخش از بازار ملک خبر می دهد.

6 مرداد 1401

مشکل پرداخت در پمپ بنزین ها حل شد

به گزارش خبرنگاران، اسدالله قلی زاده، رئیس صنف جایگاهداران کشور با بیان اینکه با هماهنگی های اجرا شده و اطلاع رسانی خوب رسانه ها کمترین مشکل را شاهد بودیم ادامه داد: درحال حاضر شرایط همه جایگاه ها روال عادی دارد و در پرداخت ها نیز با مشکل روبرو نیستیم.

26 تیر 1401

تور ارزان روسیه: تور مجازی: شبه جزیره یامال؛ روسیه

شبه جزیره یامال در روسیه یکی از معدود نقاط کره زمین است که در آن شاهد پدیده زیبای شفق قطبی خواهید بود. یامال جایی است که هیجان، ماجراجویی، آشنایی با فرهنگ و طبیعتی متفاوت را تجربه خواهید کرد. در ادامه تور مجازی با خبرنگاران همراه باشید.

25 تیر 1401

بهترین فروشگاه های لوازم و مصالح ساختمان

در هنگام ساخت و ایجاد بناها لوازم و مصالح ساختمان اصلی ترین و مهم ترین بخش هستند، وعمده هزینه صرف ساهت صرف آنها می شود.سوای بخش هزینه، کیفیت مواد و متریال مورد استفاده شده شما هم بر روی کل پروژه اثر قابل توجهی خواهد گذاشت.

20 تیر 1401

آخرین شرایط مالیات خانه های خالی و لوکس نشین ها

رئیس کل سازمان امور مالیاتی درباره آخرین شرایط اخذ مالیات از خانه های خالی و خانه و خودرو های لوکس توضیحاتی ارائه کرد.

19 تیر 1401

رشوه های 50 میلیارد تومانی در اتاق بازرگانی!

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: یک بنگاه اقتصادی دارای کارت بازرگانی در سرانجام سال که بخواهد کارت خود را تمدید کند، مثلا باید 300 میلیارد تومان هزینه 4 در هزار را به اتاق بازرگانی بدهد.

13 تیر 1401
تعداد: (551)