خبرنگاران نامه وزیرخارجه پاکستان به اتحادیه اروپا: تحریم های ایران لغو گردد

به گزارش بهترین مقاله، اسلام آباد- خبرنگاران- وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه(4 فروردین) در نامه ای به جوسب بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و حرکت فوری جامعه جهانی در این زمینه تاکید نمود.

خبرنگاران نامه وزیرخارجه پاکستان به اتحادیه اروپا: تحریم های ایران لغو گردد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وزارت امور خارجه پاکستان امروز(دوشنبه) خاطرنشان کرد: مخدوم شاه محمود قریشی در نامه ای خطاب به جوسب بورل تاکید نمود، ایران به دلیل تحریم ها با محدودیت های جدی در کوشش برای مهار شیوع کرونا روبروست.

وی با یادآوری موضع عمران خان نخست وزیر پاکستان برای لغو تحریم های ایران براساس امور بشردوستانه، اضافه کرد: ما چالش های پیش روی جمهوری اسلامی ایران در جهت مقابله با ویروس کووید-19 را به رسمیت می شناسیم.

قریشی تاکید نمود: جامعه جهانی باید اقدامات فوری را برای حمایت های لازم از ایران انجام دهد تا این کشور بتواند جان ارزشمند انسان ها را نجات دهد.

وزیر امور خارجه پاکستان خواهان توجه اتحادیه اروپا به وخیم تر شدن اوضاع ناشی از بیماری کرونا و مسائل مالی شدید پیش روی کشورهای در حال توسعه و یاری به لغو تحریم های شدید علیه ایران شد.

وی همچنین نسبت به شیوع ویروس کرونا در منطقه کشمیر تحت کنترل هند ابراز نگرانی کرد و گفت، جامعه جهانی باید برای مقابله با این تهدید دست به دست هم دهد.

ادامه رایزنی های با اعضای سازمان سارک

وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه رایزنی های منطقه ای و بین المللی این کشور برای رونشگری درخصوص ضرورت لغو تحریم های آمریکا علیه ایران، پس از نپال و سریلانکا امروز با وزیر امور خارجه مالدیو به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه همکاری های منطقه جنوب آسیا (سارک) تلفنی گفت وگو کرد.

قریشی در مکالمه با عبدالله شاهد تاکیدکرد: جمهوری اسلامی ایران به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا واقع شده است و تداوم تحریم های مالی این مسائل را مضاعف نموده است.

وی اضافه کرد: بنابراین تحریم ها باید به طور فوری لغو گردد تا ایران به تواند با شیوه های موثر بر بحران کرونا غلبه کند.

شاه محمود قریشی روز گذشته پس از تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد شیوع ویروس کرونا و تشریح موضع اسلام آباد علیه تحریم های آمریکا، با همتایان خود از نپال و سریلانکا به عنوان اعضای سارک به صورت جداگانه، تلفنی گفت وگو کرد.

قریشی روز شنبه نیز در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه آلمان بر لزوم لغو تحریم های آمریکا تأکید کرد و گفت: تداوم تحریمهای مالی مانع جدی پیش روی مردم ایران برای مقابله با ویروس همه گیر کووید-19 است.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز که پیش تر تحریم های آمریکا علیه ایران را ناعادلانه و ظالمانه توصیف نموده بود، دیروز در پیامی خطاب به دونالد ترامپ از آمریکا خواست تا این تحریم ها لغو گردد.

2023

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 892

به "خبرنگاران نامه وزیرخارجه پاکستان به اتحادیه اروپا: تحریم های ایران لغو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نامه وزیرخارجه پاکستان به اتحادیه اروپا: تحریم های ایران لغو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید