خبرنگاران اوباما از عملکرد ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد

به گزارش بهترین مقاله، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری سابق آمریکا در حمایت از نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری، از عملکرد دونالد ترامپ در مهار کرونا و اظهارات وی درباره پزشکان انتقاد کرد و گفت: او فقط به خود فکر می نماید.

خبرنگاران اوباما از عملکرد ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد

به گزارش خبرنگاران، باراک اوباما روز شنبه در یک سنت شکنی نانوشته در میان رئیسان جمهوری سابق، با جو بایدن معاون اول دولت خود و نامزد فعلی ریاست جمهوری همراه شد تا در میشیگان به نفع او و علیه عملکرد دونالد ترامپ سخنرانی کند.

اوباما نشان داده است در خیزش مردمی موفقیت خوبی دارد، تعداد دنبال نمایندگان وی در شبکه های مجازی بیش از 120 میلیون نفرند و می تواند زبان گویایی برای بایدن و حزب دموکرات در برابر رئیس جمهوری فعلی و دولتش باشد که تا به امروز به دلیل سیاه بودن رنگ پوستش، بسیاری از توافق ها و معاهداتی که امضای او در زیر آن بوده است را باطل نموده اند.

وی ادامه داد: کانادا نخستین مورد کرونا را همزمان با آمریکا شناسایی کرد. اما نرخ مرگ ومیر ما اکنون 2.5 برابر بیشتر از کانادا است. اگر ما همان نرخ جان باختگان کانادا را می داشتیم باید تقریبا 90 هزار تن به جای 230 هزار نفر جان می دادند. اگر ما همچون کانادا عمل نموده بودیم اکنون حدود 140 هزار نفر زنده بودند. به این فکر کنید.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتقاد از اظهارات ترامپ که این تعداد از مرگ ومیر را زیاد ندانسته بود، به کوشش ترامپ برای رشد مالی و کاهش بیکاری اشاره نمود و گفت با نادیده دریافت همه گیری، بیکاری کاهش نمی یابد.

وی در واکنش به اظهارات روز گذشته ترامپ که مدعی شده بود پزشکان برای دریافت پول بیشتر، آمار کرونا را زیاد می نمایند، اضافه نمود: او پزشکان را به سود بردن از این بیماری همه گیر متهم می نماید، گفت که پزشکان بیش از حد این بیماری، بیماران را می کشند زیرا از این طریق کسب درآمد خواهند کرد.

اوباما تاکید نمود: او نمی تواند درک کند، او نمی فهمد که کسی برای نجات دیگران جان خود را بدون کوشش برای دریافت یک دلار هم به خطر می اندازند.

وی درباره وسواس ترامپ درباره تعداد جمعیت حاضر در گردهمایی های انتخاباتی هم اظهار کرد: وسواس او در خصوص ازدحام جمعیت برای چیست؟ این همان معیار اندازه گیری موفقیت او است. او هنوز نگران کوچکتر شدن جمعیت مراسم تحلیف خود نسبت به من است ... آیا او هیچ چیز بهتری برای نگران شدن ندارد؟ آیا در کودکی هیچ کسی به مهمانی تولد او نیامده است؟ وقتی کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با همه گیری است، ظاهرا چیز نگران نماینده ای برای شما نیست. این تفاوت بین جو بایدن و ترامپ است.

ترامپ بارها ادعا نموده است که گردهمایی های وی بیش از 40 هزار جمعیت دارند در حالیکه در سخنرانی اوباما تنها 42 نفر بوده اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا که تا به امروز محبوبیت زیادی در بین مردم این کشور دارد، تاکید نمود: ترامپ به تغذیه ضمیر خود اهمیت می دهد ، جو به فکر حفظ ایمنی شما و خانواده هایتان است.

اوباما هم در این گردهمایی در این ایالت سرنوشت ساز، بر حضور همه جانبه مردم در پای صندوق رای تاکید نمود و آرای بیشتر را همچون قدرت بیشتر رئیس جمهوری منتخب دانست.

انتخابات آمریکا در 13 آبان به خاتمه می رسد و پس از آن شمارش آرا شروع می گردد. پیش بینی می گردد اعلام نتایج در بعضی ایالت ها تا یک هفته به طول انجامد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1309

به "خبرنگاران اوباما از عملکرد ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اوباما از عملکرد ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید