اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی راه اندازی می گردد ، بها دادن به دانشگاه های مهارتی راهی برای ترمیم ارتباط با صنعت خبرنگاران

به گزارش بهترین مقاله، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از راه اندازی اولین مرکز نوآوری مد و لباس کشور در دانشکده شریعتی تهران به مناسبت ایام الله دهه فجر خبرداد.

اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی راه اندازی می گردد ، بها دادن به دانشگاه های مهارتی راهی برای ترمیم ارتباط با صنعت خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، محسن جهانشاهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در برنامه رادیویی معیار گفت: ما در سپهر علم و فناوری و دانشگاه های کشورمان یک دسته دانشگاه های تراز یک تئوری مانند دانشگاه شریف و امیرکبیر را داریم که تا برای مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرند. اما دسته دیگری از دانشگاه ها نیز هستند که پرچمدارشان دانشگاه فنی و حرفه ای و با رویکرد تربیت تکنسین و مهندسان ماهر است.

وی ساماندهی این نوع دانشگاه ها را از دستاورد های بسیار مبارک انقلاب اسلامی خواند و اضافه نمود: دانشگاه های فنی و حرفه ای تا سال 90 ذیل وزارت آموزش و پرورش بودند، اما با جدا شدن آن از وزارتخانه طی 10 سال اخیر دستاورد های مطلوبی را در حوزه ارتباط با صنعت و کارآفرینی کسب نموده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: در حال حاضر 65 تا 70 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه های فنی و حرفه ای در شغل و جایگاهی متناسب با تخصص خود قرار دارند.

جهانشاهی یادآور شد: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اخیراً تمام دانشگاه های مادر را مجاب به همکاری با دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور نموده تا اساتید و دانشجویان دوره های مهارت افزایی را برای پیوند با این دانشگاه سپری نمایند.

وی دستاورد های آموزش عالی پس از انقلاب را از نظر کمی و کیفی غیرقابل انکار دانست و متذکر شد: نکته مهم این است که تجربیات گام اول انقلاب را برای گام دوم انقلاب به کار بگیریم.

جهانشاهی با اشاره به اینکه فروش محصولات شرکت های دانش بنیان در سال گذشته حدود 120 هزار میلیارد تومان (کمتر از دو درصد فراوری ناخالص داخلی) بود اضافه نمود: از طرفی غالب تکنولوژی های صنایع ما مربوط به چهل پنجاه سال قبل هستند و از طرف دیگر فارغ التحصیلان هم مهارت های لازم را ندارند. بخش قابل توجهی از ترمیم ارتباط صنعت و دانشگاه با بها دادن بیشتر به دانشگاه های مهارتی در گام دوم انقلاب قابل برطرف است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از راه اندازی اولین مرکز نوآوری مد و لباس کشور در دانشکده شریعتی تهران خبرداد و گفت: این مرکز در همین ایام الله دهه فجر راه اندازی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1526

به "اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی راه اندازی می گردد ، بها دادن به دانشگاه های مهارتی راهی برای ترمیم ارتباط با صنعت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی راه اندازی می گردد ، بها دادن به دانشگاه های مهارتی راهی برای ترمیم ارتباط با صنعت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید