انجام کارهای متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور

به گزارش بهترین مقاله، رئیس جهاد دانشگاهی استان لرستان بر ضرورت انجام کار­های متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور تاکید نمود.

انجام کارهای متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور

به گزارش بهترین مقاله، دکتر سید علی نادر دهقانی ­الوار در جلسه هماهنگی با شرکت هاروست و پشتیبان طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی ارگانیک که در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار گردید، اشتغال را یکی از مسائل کلان و مهم کشور عنوان نمود و با بیان این که همه ما از دانشگاهیان گرفته تا سایر رده ­های جامعه با موضوع بیکاری روبرو ­ایم، اظهار کرد: متاسفانه شاهد آمار بیکاری در جامعه هستیم درحالی که دارای قابلیت و پتانسیل های موثری در راستای ایجاد اشتغال هستیم.

وی افزود: سوالی که اینجا مطرح می­ گردد این است که چرا جامعه ما به تعبیر عمومی و معمول بیکار دارد؟چرا با توجه به وجود این همه پتانسیل ها و قابلیت ­ها در استان و کشور باید شاهد نرخ بالای بیکاری باشیم؟ جواب این است که ما در آموزش و توانمندسازی در این دو چالش بزرگ و مهم اطلاعات دقیقی از ظرفیت­ های انسانی و محیطی را ثبت نکرده و با ابهامات متعددی یک فرآیندی را شروع و معمولا نتیجه مطلوب حاصل نمی ­گردد. لذا در ایجاد کسب و کار کوتاهی کردیم و در حوزه فرهنگ کار، فعالیت های اساسی و کاربردی صورت نگرفته است. دهقانی الوار توضیح داد: متاسفانه نگاه ما به کار فقط پشت میزنشینی و کارمندی است و در بحث اشتغال نگاهی غیرمنطقی به سایر ابعاد داریم. عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی استان لرستان گفت: معتقدم که می­ توان در لرستان با داشتن قابلیت­ ها و توانمندی های متنوع کارهای بزرگی را انجام داد به شرطی که حداقل هشت ساعت کار مفید انجام گردد. وی افزود: متاسفانه تعریفمان از کار غلط است؛ فرهنگ کار درستی نداریم و مزایاهای موجود را شناسایی نکردیم در حالی که ظرفیت های بسیار فوق العاده ای در استان وجود دارد که باید آنها را شناسایی و از آنها در راستای ایجاد اشتغال بهره برد. رئیس جهاد دانشگاهی استان لرستان افزود: جهاد دانشگاهی می تواند به حوزه اشتغال در استان کمک کند براین اساس به مساله اشتغال خانگی ورود پیدا کردیم تا نگاه به فرهنگ کار را تغییر دهیم، معتقدم می توانیم در راستای آموزش و ارتقای مشاغل خانگی کمک رسان باشیم و جهادی روی این مساله تمرکز و کار کنیم. دهقانی الوار توضیح داد: یادمان باشد نسبت به مملکت و لرستان مسئولیت داریم و باید کار انجام دهیم؛ اینکه تسهیلاتی گرفته می گردد باید این مهم در جای خود هزینه گردد و تبدیل به ایجاد فراوری و محصولاتی گردد نه اینکه در جای دیگر هزینه گردد. عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی استان لرستان یادآور شد: وظیفه داریم کار مفید انجام دهیم و متعهدانه و جهادی در راستای کاهش نرخ بیکاری کوشش کنیم و باید نحوه انجام صحیح کار را یاد بگیریم و چنانچه فرصتی فراهم شد باید با همه توان آن را عملیاتی کنیم. دهقانی الوار توضیح داد: در این مسیر قطعا با همه توان در خدمت متقاضیان هستیم و همه تجارب جهاد دانشگاهی در زمینه طراحی و اجرای فعالیت­ های حوزه کشاورزی را در اختیار قرار می­ دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 33

به "انجام کارهای متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام کارهای متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید