محسن رضایی: دلخوش به آبنبات و پرداخت پولمان از سوی کره نباشیم

به گزارش بهترین مقاله، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان دورود که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در مسجد امیرالمومنین (ع) برگزار شد، گفت: خدا را شاکرم که در سفر لرستان فرصتی پیدا کردم که در خدمت هم تبارانم در شهرستان دورود برسم. شهرستان درود که از شهر های مهم و معروف ایل غیرتمند لر و بختیاری است، سابقه بسیار طولانی در ایران، اسلام، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد. قهرمانان بزرگ و انسان های شایسته از این منطقه در دفاع مقدس حاضر شده اند. شهرستان دورود، به تنهایی همیشه دو گردان نیرو در لشکر 57 حضرت ابوالفضل (ع) داشت.

محسن رضایی: دلخوش به آبنبات و پرداخت پولمان از سوی کره نباشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز هم دغدغه من و شما، عبور از یک جبهه بزرگ اقتصادی است که آمریکا و اروپا علیه ملت ما به راه انداخته اند. نمی گذارند نفت مان را بفروشیم. نمی گذارند کشتی های ما به کشور های دیگر برود و نمی گذارند کشتی های دیگر کشور ها در بنادر ما پهلو بگیرند. کشور ها و بانک ها و شرکت هایی که با ایران دادوستد می کنند را جریمه می کنند. از داخل کشور هم کسانی که مسئولیت اقتصاد کشور، بانک، بورس و کشاورزی و آب و برق را در اختیار دارند، بعضاً نشسته اند و به آسمان نگاه می کنند و منتظر لطف و شعار بایدن هستند! مگر می شود با نشستن، دشمنی مثل فقر و بیکاری را از خاک و خانه های مردم بیرون کرد و پیشرفت در جبهه اقتصادی را مدیریت کرد؟

وی اضافه نمود: در زمان جنگ، عده ای در تهران نشسته بودند و شعار می دادند و از تهران خارج نمی شدند. عده ای لیبرال هم بودند که می گفتند مگر می شود با عراق جنگید، باید برویم و با آمریکا مذاکره کنیم. در این میان، جمعی از جوانان با غیرت برخاستند و به جبهه رفتند و متجاوز را تنبیه کردند. الان هم می توانیم جبهه اقتصادی را متحول کنیم و دشمن فقر و بیکاری را از خاکمان بیرون کنیم.

رضایی گفت: از پشت در های بسته نمی شود جبهه اقتصادی را مدیریت کرد. باید سربازان تولید بیایند به شهرستان دورود و ببیند که کشاورزان این سرزمین حاصلخیز که بین النهرین ایران است، چه مشکلاتی دارند؟ جوانان تحصیلکرده و صنعتگران این شهر می توانند اقتصاد منطقه خود را شکوفا کنند. توانایی این تحول وجود دارد، اما برای این اتفاق باید دولتمردان موانع را از سر راه بردارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه دولتمردان، دستور العمل ابلاغی رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا که همان سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است را نتوانستند اجرایی کنند. باید شکل حکمروایی در اقتصاد و فرهنگ را به دور از شعارزدگی، متحول کنیم. مردم می گویند پای انقلابمان هستیم، ولی دیگر فریب بازی ها و وعده های پوشالی و جناح بازی سیاست باز ها را نمی خوریم.

وی اضافه نمود: مساله زندگی و معیشت مردم، مساله سرنوشت جمهوری اسلامی و آینده کشور مهم است و با تشکیل یک دولت قوی، کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو این مسائل حل می شود. درخواست کمک از مردم و عذرخواهی به موقع، بهتر از بی تفاوتی و عذرخواهی دیرهنگام و بهانه تراشی است. دولتمردان بگویند چه کاری را برای اقتصاد و مردم می خواهند انجام بدهند و بعد هم برنامه های اعلامی شان را اجرایی کنند. دولت کارآمد می داند که در مقابله با مساله بورس یا کم شدن بارش باران، چه باید کرد.

رضایی با تجلیل از رشادت های قوم لر گفت: در قبرستان های کشور های جداشده از ایران، مزار شهدای لر فراوان است. مردانی که برای پاسداری از اسلام و ایران بزرگ، جان خود را اهدا کرده اند. نباید به آب نبات و پرداخت پولمان از سوی کره جنوبی دلخوش باشیم. اگر اقتصاد ایران قدرتمند شود، دشمن برای مذاکره با ما التماس خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بدو ورود به شهرستان دورود، با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به رادمردان شهید این دیار ادای احترام کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1564

به "محسن رضایی: دلخوش به آبنبات و پرداخت پولمان از سوی کره نباشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضایی: دلخوش به آبنبات و پرداخت پولمان از سوی کره نباشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید