الکاظمی موعد انتخابات را اظهار داشت

به گزارش بهترین مقاله، فارس نوشت: نخست وزیر عراق طی گفت وگویی بیان کرد که انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور 16 خرداد 1400 برگزار خواهد شد.

الکاظمی موعد انتخابات را اظهار داشت

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق اطلاع داد که انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور 6 ژوئن سال 2021 (16 خرداد 1400) برگزار خواهد شد.

کاظمی که شامگاه آدینه از تلویزیون عراق صحبت می کرد، اعمال قدرت توسط دولت متبوع خود در سرتاسر عراق را لازمه حل بحران های این کشور دانست و گفت که کابینه او به دنبال برگزاری انتخابات شفاف است.

مصطفی الکاظمی گفت که هدف دولت او نجات عراق از هرج و مرج است ، ولی از روزی که او مکلف و مأمور به تشکیل کابینه شده است، علیه او و اطرافیانش تهمت هایی زده شده است.

او با بیان اینکه دولتش مخالف سوق دادن عراق به سمت سیاست ایجاد ائتلاف های خارجی است، گفت که بدون اینکه دچار خستگی گردد بر روی اصلاحات فراگیر با هدف بازسازی اقتصاد عراق و حل بحران های این کشور کوشش نموده است.

نخست وزیر عراق گفت که طی دو ماه که از عمر دولت او می گذرد، به رغم موانعی که بود بر روی اهداف اصلی تمرکز نموده و برای تحقق وعده انتخابات زودهنگام، از روز اول کمیته ای تشکیل داده که هدف آن کاهش موانع در برابر کمیساریای عالی انتخابات بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1161

به "الکاظمی موعد انتخابات را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی موعد انتخابات را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید