95 درصد قانون کار در ایران مسکوت مانده است

به گزارش بهترین مقاله، رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار اصفهان گفت: قانون کار اگرچه نیازمند اصلاحات است، اما تا امروز حتی پنج درصد قانون فعلی نیز اجرا نشده است.

95 درصد قانون کار در ایران مسکوت مانده است

به گزارش خبرنگار بهترین مقاله، احمدرضا معینی ظهر امروز (شنبه) در نشست خبری هفته کارگر در جمع بهترین مقاله، با اشاره به جمعیت بالای کارگری اصفهان نسبت به تهران، اظهار کرد: تا جایی که توانسته ایم در راستای احقاق حق کارگران کوشش نموده ایم.

وی با بیان اینکه در کانون های عالی کار کشور از جمله شورای عالی مزد، حفاظت و اشتغال و همچنین هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی نمایندگانی از جامعه کارگری حضور دارند، گفت: در کانون استان نیز هر روز مشاوره برای مراجعان انجام می دهیم و از سوی وکلای رسمی آنها هدایت می شوند.

عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در مورد کاهش قدرت خرید کارگران، اظهار کرد: با وجودی که سال 97 شروع خوبی در مورد افزایش مزد داشتیم، اما تورم افسارگسیخته در کشور منجر به کاهش قدرت خرید کارگران شد.

وی اضافه کرد: در این شرایط کارگروه مزد از فروردین ماه کار خودش را شروع کرد و با آنالیز تورم و معیشت به دنبال تصمیم بهتر برای مزد در سرانجام سال است.

معینی توضیح داد: بر اساس پژوهش های صورت گرفته قدرت خرید جامعه کارگری به یک سوم کاهش یافته است که تقویت قدرت خرید، بهبود کیفیت فراوری، جلب اعتماد مردم، حمایت از اقشار ضعیف، اصلاح سیستم مالیاتی و بانکی، سرمایه گذاری در فراوری و … از راهکارهای رونق فراوری است.

وی در مورد قانون کار، گفت: قانون کار، اگرچه مصوب سال 59 است، مسئله ای ندارد. قانون کار اگرچه نیازمند اصلاحات است، در مجموع، حتی پنج درصد قانون فعلی اجرا نشده و95 درصد آن مسکوت مانده است و گواه این، نبود حتی یک شکایت در بخش مجازات های این قانون است.

رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار اصفهان توضیح داد: مشکل امروز، عدم اجرای قانون کار است و کارفرما باید در قانون تجارت، پیگیر کار خودش باشد و قانون کار در حمایت از نیروی کار است، اگرچه همه در یک سنگر هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 161

به "95 درصد قانون کار در ایران مسکوت مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "95 درصد قانون کار در ایران مسکوت مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید