گردشگران عامل آتش سوزی خالد نبی نبودند

به گزارش بهترین مقاله، یکی از متولیان زیارتگاه خالدنبی و دهیار منطقه اعلام کردند گردشگران عامل آتش سوزی هفته پیش این گورستان نبودند.

گردشگران عامل آتش سوزی خالد نبی نبودند

هفته گذشته گورستان خالد نبی در استان گلستان آتش گرفت که بعضی گردشگران را عامل این آتش سوزی می دانستند اما یکی از متولیان زیارتگاه خالدنبی و دهیار منطقه این احتمال را رد نموده و اعلام نموده اند چند جوان موتورسوار این مسبب این اتفاق بودند. در این آتش سوزی بخشی از علف های این قبرستان در آتش سوخت.

حدود هشت ماه است که این منطقه در لیست میراث ملی به ثبت رسیده است اما سنگ قبرهای شکسته پراکنده ای که در طول سال ها در میان علفزار قبرستان به حال خود رها شده بودند، یا تَرک هایی که روی سنگ قبرهای خاص این محوطه را پوشانده بود که با از بین رفتن علف ها، این نابسامانی ها بیشتر دیده می گردد.

امان محمد حمیدزاده، مسئول و عضو هیأت امنای زیارتگاه بقعه خالدنبی گفت:

در آنالیز هایی که روز سه شنبه 14 شهریور در این زمینه انجام شد، متوجه شدیم تعدادی از نوجوانان موتورسوار متعلق به یکی از شهرستان های استان گلستان که برای سرگرمی به منطقه خالد نبی آمده بودند با انداختن ته سیگار خود روی چمن های قبرستان خالدنبی باعث بروز آتش سوزی شدند. این سهل انگاری آن ها، بعد از مدتی از برگشت شان باعث به آتش کشیده شدن علفزار خشک محوطه شده و از سوی دیگر با توجه به این که چند ماهی است دور محوطه را فنس کشی نموده اند و دام ها امکان چریدن در این فضا را ندارند و از سوی دیگر وزش باد نیز دلیلی بر توسعهِ بیشتر اتش بود، حدود هشت هزار متر مربعِ محوطه آتش گرفته است.

وی اعلام نمود چنین بناهایی به توجه و حفاظت بیشتری احتیاج دارند و باید نگهبان تمام وقت و دوربین داشته باشند. او در ادامه گفت:

با انجام کار گروهی به وسیله مسئولان در چنین محوطه هایی باید کاری انجام دهیم تا دیگر شاهد این گونه مسائل نباشیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1985

به "گردشگران عامل آتش سوزی خالد نبی نبودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران عامل آتش سوزی خالد نبی نبودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید