وزیر کشور: ننگ بر مسئولی که بخواهد از مسئولیت برای خود نامی بخرد

به گزارش بهترین مقاله، وزیر کشور گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی مسیری نیست که کسی بخواهد از آن برای خود نامی بخرد و چیزی بدست آورد. اگر چنین باشد، می توان گفت بر آن مسئول ننگ باد.

وزیر کشور: ننگ بر مسئولی که بخواهد از مسئولیت برای خود نامی بخرد

به گزارش خبرنگاران، احمد وحیدی در مرنام تودیع و معارفه استانداران پیشین و نو سمنان، با بیان اینکه مسئولیت بزرگی بر دوش سیدمحمدرضا هاشمی به نام استاندار سمنان واقع شده است، گفت: همگی امروز برای تکریم و معارفه استاندار سمنان گِرد هم جمع آمده ایم؛ تکریم کسی که به این مردم خدمت کرده و معارفه فردی که قرار است در آینده به خدمتگزاری این مردم بپردازد.

وزیر کشور با تاکید بر این موضوع که مسئولیت ها در جمهوری اسلامی ایران یک امانت است، شرح داد: باید به درستی این امانت را به صاحب اصلی آن، یعنی حضرت ولی عصر(عج) و خدا بازگردانیم.

وحیدی با بیان اینکه خدمت و جان دادن برای نظام جمهوری اسلامی، شیرین، شعف آفرین و لطف الهی است، اظهار کرد: مسئولیت در جمهوری اسلامی راستای نیست که کسی بخواهد از این راستا برای خود نامی بخرد و چیزی بدست آورد. اگر چنین باشد می توان گفت بر آن مسئول ننگ باد.

وزیر کشور در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه بحمدالله قاطبه مسئولین جمهوری اسلامی، عموما راستا خود را راستا خدمت قرار داده اند؛ اظهار داشت: امروز در استان ارزشمند سمنان، جناب آقای هاشمی را معرفی می کنیم که فردی پرتلاش بوده و نامی نیک از خود برجای گذاشته و پیروز بوده است.

وی با اشاره به توانایی ها و مولفه های شخصیتی استاندار نو سمنان، گفت: پاکدستی، پاک عملی، تلاش وافر، برای خود چیزی نخواستن، لایق بودن، متعهد بودن، متدین بودن و با مردم سر دوستی داشتن از جمله مولفه های انتخاب ایشان بوده است.

وزیر کشور با بیان اینکه باید برای آغاز کارهای بزرگ آماده شویم، گفت: همه ما باید دست در دست هم دهیم تا بتوانیم در این خصوص به پیروزیت دست یابیم و حرکت ها را نو به نو تنو کنیم.

وی اضافه نمود: نو شدن و تنو نقش ها، انرژی ها، اراده ها، هدف گذاری های نو و جهش ها، از خاصیت های این تغییرات است.

وحیدی با تاکید بر این مساله که تغییرات مسئولیتی، نقطه عطفی برای جهش و حرکت پرجنب و جوش خواهد بود؛ گفت: جوانان ما که محور تمام تغییرات هستند، باید در متن حرکت باشند. لازم است استاندار نو سمنان از جوانان انقلابی و پرافتخار که با تمام ایمان و انگیزه پای انقلاب هستند، به بهترین نحو برای ساخت فرهنگ، اقتصاد، رفع کاستی های اجتماعی و سایر مسائل استان استفاده کند.

وزیر کشور درخصوص ظرفیت های استان سمنان هم گفت: استان سمنان دارای ظرفیت های فراوانی است که باید با استفاده از نیروهای جوانان و مبتکران، خلاقان و نیروهای ارزشی و انقلابی آن را توسعه داد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که اگر سرمایه های انسانی بسیار ارزشمند استان سمنان به خوبی بکارگیری شوند، موجب رشد استان شود.

وحیدی با بیان اینکه باید برای تک تک مسائل استان، کارگروه تشکیل شود؛ گفت: برای تک تک مسائل طرح تعریف شود و مجموعه این طرح ها، طرح توسعه استان خواهد بود و برای این طرح، از استاندار برنامه زمانبندی خواهیم خواست.

وی اضافه نمود: بر اساس زمانبندی های اعلام شده، ما بر اجرای برنامه ها کنترل خواهیم داشت که در واقع این میثاق ما با استاندار محترم سمنان خواهد بود، در این راستا همه مدیران و جوانان و نقش آفرینان مدیریتی نیاز است همراه شخص استاندار باشند.

وحیدی با اشاره به این مساله که حداقل حدود 3 درصد از رشد مد نظر باید از طریق بهره وری اتفاق بیفتد، شرح داد: بخش زیادی از یارانه های پنهان و نیمه پنهان که پرداخت می شود، در قالب عدم بهره وری از بین می رود که مساله بسیار مهمی است و باید چاره اساسی در این خصوص اندیشیده شود.

وی درخصوص بهره وری استان سمنان هم اظهار کرد: بهره وری در استان هایی همچون سمنان که دارای محدودیت های جغرافیایی هستند، امری بسیار قابل توجه است.

وزیر کشور درمورد ظرفیت های فرهنگی و تاریخی استان سمنان هم گفت: استان سمنان، استانی فرهنگی و تاریخی با فرهنگی اصیل است که باید کاری نو در آن انجام شود و نباید اجازه داد ظاهر گرایی های غرب گرایانه در جامعه نشر پیدا کند.

وحیدی در پایان صحبت های خود از تلاش ها و زحمات سه ساله آشناگر - استاندار پیشین سمنان - تقدیر و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1834

به "وزیر کشور: ننگ بر مسئولی که بخواهد از مسئولیت برای خود نامی بخرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: ننگ بر مسئولی که بخواهد از مسئولیت برای خود نامی بخرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید