وزیر راه: ساخت مسکن ملی را ادامه می دهیم

به گزارش بهترین مقاله، وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت سیزدهم هم ساخت و تکمیل مسکن ملی ادامه خواهد داشت.

وزیر راه: ساخت مسکن ملی را ادامه می دهیم

به گزارش ایلنا، رستم قاسمی با بیان اینکه تلاش های فراوانی در حوزه حمل ونقل و مسکن از طریق مهندس اسلامی انجام شد و هرجا می رویم نامی نیک از وی برجای مانده است، گفت: وزیر راه و شهرسازی در بیان برنامه های خود، گفت: تقویت بخش های مختلف حمل ونقل در بخش های زمینی، هوایی، دریایی و ریلی در دستور کار قرار خواهد گرفت. همانطور که در مجلس گفتم تلاش خواهیم کرد تا سهم حمل و نقل در تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.

وی با اشاره به بحث مسکن ملی ادامه داد: ساخت و تکمیل طرح اقدام ملی مسکن که زحمات فراوانی برای آن کشیده شده در دولت سیزدهم تداوم خواهد یافت. همچنین واحد های نیمه تمام مسکن مهر هم به اتمام می رسند.

عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: تلاش می کنیم تا پروژه های نیمه تمام به اتمام برسد و خواسته های دولت و مردم را توسعه بدهیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: مسکن محرومان و کم درآمد ها از اولویت های دولت سیزدهم است. با ایجاد جاذبه و ارایه مشوق تلاش خواهیم کرد تا کم درآمد ها صاحب مسکن شوند.

وی با تاکید بر نهضت خانه سازی و ارتقای زیر ساخت ها و خدمات شقوق مختلف حمل ونقل، گفت: با توجه به کسری بودجه دولت باید در پی روش های تازه تامین منابع برویم و جذابیت های لازم را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به دستور رییس جمهوری برای رونق مسکن، برنامه هایی که از طریق دولت دوازدهم آغاز شده ادامه خواهد یافت. همچنین، طرح جهش تولید مسکن که هم در مجلس به تصویب رسیده است مزیت هایی دارد که با اجرایی و عملیاتی شدن آن نهضت تولید مسکن در کشور، سرعت می گیرد. انجام این مهم با تامین منابع مالی و موضوع زمین پیگیری خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن و حمل و نقل با توجه به شرایط موجود در کشور باید تحرک و تحول ایجاد شود، توضیح داد: خوشبختانه کنندگان مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده اند تا لوایحی را برای تسهیل در رونق تولید مسکن و همچنین موانع موجود برای توسعه بخش حمل و نقل به تصویب برساند.

وی بر کار شبانه روزی در وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد و گفت: انتظار است تا همکاران در وزارت راه و شهرسازی برای سه موضوع تدوین پیش نویس بودجه 1401، تدوین لوایح مورد نیاز، همچنین طرح موضوعات و مسائل احتمالی در جلسات شورای عالی مسکن، تلاش ویژه ای معطوف کنند.

وزیر راه و شهرسازی بر رفع موانع موجود بر تولید مسکن که بخشی از آن ها افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، تاکید کرد و توضیح داد: دولت انگیزه و مسئولیت برای ساخت مسکن و رونق تولید را دارد. همچنین دولت از راه حل هایی که سبب ارزان سازی سهم مردم برای آورده ها در اجرای طرح های مسکن می شود؛ استقبال می کند.

قاسمی بر خلق درآمد و ثروت و انجام به موقع کار ها با همکاری و همفکری معاونان و کارشناسان، تاکید کرد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی دستور داد که سازمان و شرکت های تابعه، معاونان این وزارتخانه و تمام مرتبطین با این وزارتخانه از ارسال تاج گل و هرگونه تبریک از نامه تا چاپ در نشریات جدا خودداری کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1789

به "وزیر راه: ساخت مسکن ملی را ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر راه: ساخت مسکن ملی را ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید