هشدار آلمان درباره ظهور سویه های نو کرونا، فشار بیشتر بر واکسینه نشده ها در فرانسه

به گزارش بهترین مقاله، وزیر بهداشت آلمان درباره پیدایش جهش های تازه دلتا کرونا و افزایش مرگ های کرونایی هشدار داده و مجلس فرانسه هم پایان بعد از بحث های طولانی به طرح تشدید قواعد علیه واکسینه نشده ها رای مثبت داد.

هشدار آلمان درباره ظهور سویه های نو کرونا، فشار بیشتر بر واکسینه نشده ها در فرانسه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان در اروپا جولان می دهد و بخصوص شیوع سویه اومیکرون در این منطقه نگرانی های زیادی در بین مقامات و شهروندان ایجاد نموده است.

تشدید قواعد علیه واکسینه نشده ها در فرانسه

مجلس فرانسه انتها در مبارزه با پنجمین موج کرونا محدودیت های دسترسی شدید و گسترده ای را برای افراد واکسینه نشده تصویب کرد.

امروز بعد از ظهر در مجمع ملی فرانسه 215 نماینده به این طرح رای مثبت داده ، 58 نماینده به آن رای مخالف داده و 7 نماینده هم به آن رای ممتنع دادند. این قانون پیش بینی می نماید که افراد بالای 16 ساله واکسینه نشده دیگر نباید به رستوران ها، موسسات فرهنگی و وسایل حمل و نقل در راستاهای طولانی دسترسی داشته باشند.

با توجه به شمار بالای موارد ابتلای تازه به کرونا دولت فرانسه می خواهد مشوق های بیشتری برای واکسیناسیون کرونا فراهم کند. این مقررات تنظیم شده تا مجوز بهداشتی و سلامت فعلی که مدرکی دال بر واکسیناسیون، بهبودی از کرونا و یا تست منفی کرونا است به مجوز واکسیناسیون تبدیل گردد. به این ترتیب یک تست منفی در فرانسه به زودی دیگر مجوزی برای دسترسی به بسیاری مکان ها نخواهد بود.

در ابتدا قرار بود این مقررات از 15 ژانویه اجرایی گردد که به علت بحث های داغ در مجلس شورای ملی و دو مجلس دیگر فرانسه به تعویق افتاد. هنوز معین نیست این تغییرات قانونی دقیقا چه زمانی اجرایی خواهد شد. بعضی از نمایندگان اعلام نموده بودند که می خواهند درباره این متن به شورای قانون اساسی شکایت نمایند.

در هفته های اخیر موارد ابتلا به کرونا در فرانسه به شدت افزایش پیدا نموده و اخیرا شمار موارد ثبت شده این بیماری در عرض یک هفته و به ازای هر 100 هزار نفر به 2829 نفر رسیده است.

صدر اعظم آلمان به اسپانیا سفر می نماید

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان هم روز دوشنبه در اولین سفر خارجی خود در سال تازه میلادی به اسپانیا سفر خواهد نمود. وی در مادرید با صرف ناهار و بعضی مذاکرات مورد استقبال نخست وزیر این کشور قرار خواهد گرفت. از جمله موضوعات مهم مذاکرات این دو مقام اروپایی مسئله مبارزه با کرونا خواهد بود.

تداوم اعتراضات ضد محدودیت ها در آلمان

حدود 3 هزار نفر هم در شهر کوتبوس آلمان بدون اطلاع قبلی به خیابان ها آمدند و علیه محدودیت ها و مقررات کرونایی اعتراض کردند. یک سخنگوی پلیس خاطرنشان کرد که این اعتراضات منحل شده است. پلیس علت این اقدام را این مسئله خاطرنشان کرد که این اعتراضات ازقبل اعلام نشده و تقریبا همه شرکت نمایندگان ماسک نداشتند.

ارتش آلمان علیه نیروهای واکسینه نشده پرونده انظباطی تنظیم می نماید

هفته نامه اشپیگل هم گزارش داد که ارتش آلمان تا به حال ده ها پرونده انضباطی را علیه سربازانی که نمی خواهند واکسن کرونا بزنند تنظیم نموده است. واکسیناسیون در بین نیروهای ارتش آلمان اجباری شده است. برای نیروهای ارتش آلمان امتناع از واکسیناسیون در شرایط فعلی به منزله امتناع از دستورات تلقی شده و می تواند منجر به اخراج آن ها گردد.

کارل لایترباخ، وزیر بهداشت آلمان هم ابتلا به سویه اومیکرون را جایگزینی برای واکسیناسیون در مقابله با کرونا نمی داند. وی در این باره گفت: واکسینه نشده هایی که اومیکرون می گیرند در پاییز حمایت کمی علیه ابتلا به سویه های دیگر دریافت خواهند کرد.

آلمان: واکسیناسیون کامل با 3 دز تکمیل می گردد

وی بعلاوه بر این مسئله تاکید نمود که برای برآورده شدن نتایج طرح واکسیناسیون اجباری سه دز واکسن تجویز می گردد. وی تاکید نمود که یک واکسیناسیون کامل شامل تزریق 3 دز واکسن است.

وی بعلاوه گفت که چنین واکسیناسیونی علیه سویه کرونا و حداقل ابتلا به بیماری سخت و مرگ از افراد حمایت می نماید.

هشدار آلمان درباره پیدایش سویه های تازه کرونا

وزیر بهداشت آلمان بعلاوه درباره پیدایش سویه های تازه کرونا هشدار داده و گفت: این احتمال زیاد وجود دارد که ما در پاییز با نوع دلتای جهش یافته روبرو شویم.

وی با توجه به شیوع گسترده اومیکرون و نرخ پایین واکسیناسیون درباره افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی و محدودیت های گسترده در درمان بیماران هشدار داد.

لایترباخ درباره در پیش رو بودن هفته های بسیار سخت هشدار داده و گفت: در حال حاضر بخصوص جوانان در کشور به این بیماری مبتلا می شوند.

طرح واکسیناسیون اجباری در اتریش اجرا می گردد

در اتریش هم بر اساس طرح های مقرر اجرای واکسیناسیون اجباری از اوایل فوریه شروع می گردد. این واکسیناسیون باید برای همه افراد بالای18 سال در اتریش انجام گردد.

بر اساس تصمیمات دولت برای افرادی که از واکسیناسیون خودداری می نمایند جریمه 600 تا 3600 یورویی در نظر گرفته می گردد. مجلس اتریش روز پنج شنبه درباره این طرح قانونی تصمیم گیری خواهد نمود.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت ها در هلند

در آمستردام هلند هم روزیکشنبه مجددا هزاران نفر به خیابان ها آمدند و علیه سیاست های کرونایی دولت اعتراض کردند. معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود بازگشت به شرایط نرمال همین حالا، ما از دروغ سیر شده ایم.

رکورد شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 52504 مورد ابتلای تازه به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور اطلاع داد که 15952 مورد بیشتر از یکشنبه هفته پیش بود.

شاخص مبتلایان هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر در این کشور هم رکورد تازهی را ثبت نموده و به 515.7 رسیده است. 47 نفر هم در عرض 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

نتایج تازهترین نظر سنجی موسسه اینسا در آلمان هم نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی از اجباری شدن واکسیناسیون حمایت می نمایند. بر این اساس حدود 60 درصد شهروندان از این طرح حمایت نموده و 33 درصد با آن مخالفند.

عدم رضایت شهروندان آلمانی از سیاست های کرونایی دولت

بر این اساس حدود 71 درصد شهروندان هم بر این عقیده اند که دولت آلمان راستا آشکاری را در سیاست کرونایی طی نمی نماید. 23 درصد هم نظری خلاف این را دارند.

بعلاوه 61 درصد شهروندان اعتقاد دارند که اولاف شولتز، در سیاست کرونایی قدرت رهبری کمی از خود نشان می دهد و 26 درصد هم نظری خلاف این را دارند.

فرانسه خواهان تضعیف قواعد بدهی های اروپایی شد

با توجه به بدهی های بالایی که بسیاری از کشورهای اروپایی در دوران بحران کرونا به بار آورده اند، وزیر دارایی فرانسه خواهان تضعیف قواعد بدهی ها در اروپا شده است.

وی در گفتگویی با روزنامه دی ولت آلمان خاطرنشان کرد که قواعد بدهی ها باید بر اساس واقعیت و نه رویا باشد. وی اضافه کرد: پیمان ثبات و رشد اروپا کاملا منسوخ نشده است، اما قواعد بدهی های دولتی در اروپا این گونه است.

وزیر دارایی فرانسه بعلاوه گفت: بعد از بحران بعضی کشورهای عضو این اتحادیه بدهی های دولتی 168 درصد را بدست آوردند در حالی که بعضی دیگر حدود 60 تا 65 درصد بدهی دولتی به بار آوردند. این شکاف ها باید رفع گردد. به این ترتیب ما می توانیم برای کشورهای عضو این اتحادیه شرایطی را ایجاد کنیم که خود بتواند مشخص نمایند که چگونه بدهی هایشان را کاهش دهند.

در فرانسه هم بیش از 50 هزار نفر شب گذشته علیه تشدید قواعد علیه واکسینه شده ها اعتراض کردند. ده نفر هم در جریان این اعتراضات گسترده دستگیر شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2039

به "هشدار آلمان درباره ظهور سویه های نو کرونا، فشار بیشتر بر واکسینه نشده ها در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آلمان درباره ظهور سویه های نو کرونا، فشار بیشتر بر واکسینه نشده ها در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید