وزیر ارتباطات: ارتباطات ثابت پرسرعت و امن با توسعه فیبر نوری توسعه می یابد

به گزارش بهترین مقاله، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر ضرورت تغییر موازنه شبکه ارتباطی کشور از ارتباطات سیار به ارتباطات ثابت گفت: برای توسعه ارتباطات ثابت و دسترسی عموم مردم کشور به شبکه امن، پایدار و ارزان باید نهضت فیبرکشی در کشور راه بیفتد.

وزیر ارتباطات: ارتباطات ثابت پرسرعت و امن با توسعه فیبر نوری توسعه می یابد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چهار سال آینده دو راهبرد اساسی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال خواهد شد، گفت: نخستین راهبرد، توسعه دسترسی به شبکه پرسرعت داخلی تا دورافتاده ترین نقاط کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه به طور طبیعی و مثل سایر کشورهای پیشرفته در حوزه ارتباطات، اولویت ما در توسعه دسترسی ارتباطی شبکه ثابت است، گفت: متاسفانه ریل گذاری ارتباطی در یک دهه اخیر به سمتی پیش رفته که کفه ترازوی توسعه شبکه همراه سنگین تر از شبکه ثابت بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت توسعه ارتباطات ثابت گفت: برای توسعه ارتباطات ثابت و دسترسی عموم مردم در سراسر کشور به شبکه امن، پایدار، پرسرعت و ارزان باید یک عزم و اراده ملی شکل بگیرد .

وی بابیان اینکه راهبرد دوم در دور تازه وزارت ارتباطات توسعه خدمات هوشمند خواهد بود گفت: ما باید زندگی مردم را با خدمات فناورپایه بومی گره بزنیم. در این چهار سال در سه بخش خدمات دولت الکترونیکی، خدمات غیردولتی مرتبط با کسب وکارها و خدمات پایه کاربردی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات تلاش خواهیم کرد تا نیازهای مردم را در این حوزه ها فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: باید همه خدمات فناورانه پایه به شکل یکپارچه در اختیار مردم قرار گیرد اما در حال حاضر جزایر متعددی در حوزه خدمات شکل گرفته است که هر کدام از دستگاه های دولتی با راه اندازی پلتفرم های مستقل و مجزا خدماتی مختص به خود ارائه می کنند.

پیش از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات، دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند. سپس معاون برنامه ریزی، رئیس سازمان تنظیم مقررات، مجری طرح توسعه روستایی و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گزارش گزیده ای از برنامه های حوزه خود و تشریح موانع موجود در جهت پرداختند و از کنندگان مجلس برای کمک به برطرف کردن موانع موجود استمداد طلبیدند.

قبل از این نشست، کنندگان مجلس از مرکز ملی تبادل سرویس در سازمان فناوری اطلاعات دیدن کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1914

به "وزیر ارتباطات: ارتباطات ثابت پرسرعت و امن با توسعه فیبر نوری توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: ارتباطات ثابت پرسرعت و امن با توسعه فیبر نوری توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید