تنها 8 درصد از خدمات وزارت علوم به سامانه هوشمند دولت الکترونیک متصل شده اند

به گزارش بهترین مقاله، بنا بر اعلام وب سایت ملی خدمات دولت هوشمند، مجموعاً 734 خدمت از خدمات دستگاه های اجرایی، به صورت الکترونیکی ارائه می شوند. در این بین وزارت علوم و فناوری نیز از جمله مجموعه هایی است که موظف شده 215 خدمت الکترونیک را در پنجره واحد دولت الکترونیک ارائه دهد.

تنها 8 درصد از خدمات وزارت علوم به سامانه هوشمند دولت الکترونیک متصل شده اند

البته این خدمات علاوه بر خود وزارتخانه بین معاونت های تابعه یعنی معاونت پژوهش و فناوری، معاونت آموزشی، معاونت اداری، اقتصادی و مدیریت منابع، معاونت حقوقی و امور مجلس و معاونت فرهنگی و اجتماعی تقسیم شده اند.

خدمات الکترونیک وزارت علوم و معاونت های تابعه آن به این صورت است که باید 17 خدمت برای کارکنان، 31 خدمت برای هیئت علمی، 61 خدمت برای دانشجویان، 13 خدمت برای مخترعین و صاحبان ایده و 20 خدمت برای کسب و کار ها در پنجره واحد ایجاد شوند.

پیشتر جعفری، نماینده وزارت علوم در پنجره واحد دولت الکترونیک در برنامه ای خبری اعلام نموده بود: موظف بودیم تا پایان شهریور یک سوم از خدمات پرکاربرد را به درگاه ملی متصل کنیم. خدمات وزارت علوم در سه بخش ارائه می شوند. نخست خدمات دانش آموختگان که اولین خدمت است که استعلام مدرک تحصیلی را به درگاه ملی متصل کردیم. دسته دوم خدمات امور دانشجویی هستند که 27 خدمت پرکاربرد را متصل نموده ایم. دسته سوم نیز اعضای هیئت علمی هستند.

او درباره خدمت اعضای هیئت علمی اشاره نمود: دلیل این که خدمت جذب هیئت علمی در پنجره واحد نیامده& این است که این خدمات به صورت 12 ماهه سال ارائه نمی شوند و دو بار در سال انجام می شوند.

نماینده وزارت علوم گفته بود: تقریبا به تکلیف ارائه یک سوم خدمات پرکاربرد به صورت الکترونیکی عمل نموده ایم؛ امیدواریم بتوانیم سایر خدمات را هم الکترونیکی ارائه دهیم.

جعفری درباره کامل نشدن پنجره خدمات گفت: یک سری از خدمات وزارت علوم از جنس کسب و کار ها هستند. ما در ابتدا پرکاربرد ها را به سامانه لینک کردیم و تا پایان سال دو سوم خدمات پرکاربرد عمومی که به جای مانده اند را به پنجره واحد متصل می کنیم.

با این حال باقری اصل& معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارزیابی که ما داریم در وزارت علوم تنها 8 درصد خدمات به پنجره واحد وصل شده اند و سازمان سنجش که مهمترین دستگاه زیرمجموعه این دستگاه محسوب می گردد& وصل نشده و عملکرد مناسبی نداشته است.

دستگاه های اجرایی که باید 734 خدمت خود را به صورت الکترونیک و در پنجره واحد دولت الکترونیک ارائه دهند تا پایان شهریور مهلت داشتند تا به سامانه دولت الکترونیک متصل شوند. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هشدار داد که از آخر شهریور عدم اتصال دستگاه ها به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند تخلف محسوب می گردد و بر اساس ضوابط با متخلف برخورد می گردد.

با این حال بر اساس اعلام وزارت علوم تنها فقط یک سوم خدمات این وزارتخانه و بر اساس ارزیابی وزارت ارتباطات و فناوری حدود 8 درصد خدمات این مجموعه به سامانه دولت الکترونیک متصل شده اند که در این باره مسئولان ذی ربط وزارتخانه علوم هیچ پاسخگویی نسبت به اندازه عملکرد خود و تاخیر در اتصال به سامانه دولت الکترونیک به خبرنگار ما نداشته اند.

خبرنگاران علمی پزشکی دانشگاه و کنکور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2157

به "تنها 8 درصد از خدمات وزارت علوم به سامانه هوشمند دولت الکترونیک متصل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 8 درصد از خدمات وزارت علوم به سامانه هوشمند دولت الکترونیک متصل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید