نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت

به گزارش بهترین مقاله، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 2 تهران اعلام کرد: سطل های زباله، ویژه جمع آوری فیلترهای سیگار از مواد بازیافتی در بوستان سلامت این منطقه نصب شد.

نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت

به گزارش ایرنا، اعمال مدیریت برای ساماندهی و جمع آوری فیلترهای سمی سیگارها که از آلودگی های مختلفی برخوردارند از جمله اهداف این اقدام اعلام شده است.

با آن که هنوز اعلام نشده کار نصب این سطل ها در دیگر بوستان های پایتخت نیز انجام خواهد شد یا خیر اما این اقدام مورد اقبال شهروندان و علاقه مندان به حفظ محیط زیست قرار گرفته است و تسری آن به دیگر مناطق نیز مورد مطالبه قرار گرفته است.

یوسف مزارعی معاون شهرداری منطقه 2 تهران از جمله دیگر اهداف این اقدام را فرهنگ سازی برای نحوه استعمال دخانیات، مدیریت پسماند ناشی از آن و حفاظت از محیط زیست عنوان و بیان نمود: نصب این سطل ها به منظور استفاده بهینه از مواد دور ریختنی و داشتن شهری بدون آلودگی های زیست محیطی اجرا شده است.

وی یادآور شد: در فیلتر باقی مانده سیگارهای دود شده، مواد سمی و فلزات سنگین خطرناک دیگری چون نیکوتین، سرب، مس و کروم هم وجود دارد که در یک بسته متشکل از 12 هزار الیاف پلاستیکی در هم تنیده مانند استات سلولز و تجزیه ناپذیر جاسازی شده است.

مزارعی با بیان این که فیلترهای سیگار و دیگر زباله های ناشی از تنباکو سهم عمده ای از زباله های سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند، گفت: فیلتر سیگارهایی که در فضای باز روی زمین انداخته، به مرور زمان تجزیه، سموم آنها در سطح فضا پراکنده و با استنشاق این سموم آسیب های جدی به ریه ها وارد می شود.

وی گفت: همچنین این سموم پس از بارندگی از فیلتر به خاک منتقل و باعث آلودگی خاک و آسیب های جدی به گیاهان می شود.

منطقه 2 شهرداری تهران در شمال غرب پایتخت قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 211

به "نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید