نشانه های عجیبی که می تواند حاکی از ابتلا به اُمیکرون باشد

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/خراسان رضوی بر اساس گزارش های ارائه شده به وسیله مبتلایان به اُمیکرون مشخص شده که علائم سویه اُمیکرون با سه علامت کووید اولیه فرق دارد.

نشانه های عجیبی که می تواند حاکی از ابتلا به اُمیکرون باشد

به نقل از هلث نیوز، سرویس سلامت همگانی بریتانیا(NHS) همچنان درجه حرارت بالا، سرفه مداوم تازه و از دست دادن یا تغییر حس بویایی یا چشایی را به عنوان سه علامت هشدار دهنده اصلی عفونت کروناویروس ذکر می نماید اما با توجه به گزارش های متعدد در خصوص ابتلا به اُمیکرون به نظر می رسد علائم این سویه بیش از دیگر سویه ها شبیه سرماخوردگی باشد.

آبریزش بینی، سردرد، گلودرد و عطسه از شایع ترین عوارض گزارش شده است اما 2 علامت تازه این سویه مربوط به گلو و سر نیست.

داده های تازه از برنامه مطالعاتی زویی کووید(ZOE) 2 نشانه تازه عفونت اُمیکرون را شناسایی نموده که بدن را به روشی متفاوت از سایر علائم رایج تحت تاثیر قرار می دهد.

تیم اسپکتور، پروفسور اپیدمیولوژی ژنتیک در کینگز کالج لندن ،در این خصوص شرح داد: افراد زیادی در مراحل اولیه عفونت احساس تهوع را گزارش نموده اند.

وی گفت: این علامت بین کسانی که 2 مرتبه واکسینه شده و دوز تقویت نماینده دریافت نموده اند، رایج اما تاثیرات این سویه همچنان خفیف است.

یکی دیگر از علائم نوظهور میان افراد مبتلا به اُمیکرون کمردرد است.

داده های مربوط به این سویه در بریتانیا، ایالات متحده و آفریقای جنوبی، مکانی که جهش برای اولین بار شناسایی شد، نشان می دهد که کمردرد یکی از علائم هشداردهنده اولیه عفونت با اُمیکرون است. کمردرد ممکن است سپس به دردهای عضلانی در سراسر بدن تبدیل گردد و بسیاری از افراد درد بدن را به عنوان یک علامت رایج گزارش نمایند.

علائم اصلی ابتلا به اُمیکرون چیست؟

برنامه مطالعه زویی کووید علائمی مثل آبریزش بینی، سردرد، عطسه، سرفه های مداوم و گلودرد را به عنوان علائم اصلی عفونت به اُمیکرون لیست نموده و علائم دیگر نیز می تواند شامل تعریق شبانه، خستگی، بدن درد و تهوع باشد.

پروفسور اسپکتور هشدار داد مردم باید از علائم نوظهور اُمیکرون مطلع باشند زیرا بیشتر افراد در ابتلا به آن علائمی مانند سویه های قبلی ویروس کرونا تب یا از دست دادن حس چشایی یا بویایی نخواهند داشت.

وی گفت: بسیاری از علائم ابتلا به اُمیکرون شبیه سرماخوردگی یا بعضی بیماری های ویروسی دیگر است. بدون داشتن هیچیک از علائم اولیه که قبلا گزارش شده، باز هم مردم باید از مواردی که در حال حاضر گزارش می گردد، مطلع باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1992

به "نشانه های عجیبی که می تواند حاکی از ابتلا به اُمیکرون باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های عجیبی که می تواند حاکی از ابتلا به اُمیکرون باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید