ماهواره مصباح در ایتالیا ماند، واعظی: انشاءالله پس می گیریم

به گزارش بهترین مقاله، وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت ماهواره بلوکه شده مصباح در ایتالیا چگونه است و آیا تمهیدی برای آزادسازی آن اندیشیده، گفت: تا پیش از این تحریم ها را داشتیم اما اکنون با توفیقی که در این موضوع حاصل شده انشاءالله آن را پس می گیریم.

ماهواره مصباح در ایتالیا ماند، واعظی: انشاءالله پس می گیریم

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات بهترین مقاله، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در حاشیه افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا در پاسخ به این سوال که قراردادهای منعقد شده دولت با کشورهای اروپایی طی سفر شما و رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه چقدر جنبه فراوری علم و انتقال تکنولوژی به کشور را دارد، گفت: سیاست اصلی که دولت به دنبال آن است و محور اول فعالیت های ما قرار گرفته، مسئله ایجاد خط اعتباری یا سرمایه گذاری توسط طرف مقابل در پروژه های کشور است تا انتقال تکنولوژی و دانش بومی در کشور پیروز گردد.

وی بیان کرد: در مذاکرات بخش های مختلفی را دنبال می کنیم که نهایتا منجر به یادداشت تفاهم یا انعقاد قرارداد می گردد لذا توضیحاتی دیگری را نیز به دنبال دارد.

واعظی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند تفاهمنامه های اجرا شده با کشورهای اروپایی اغلب با شرکت هایی است که در زمان تحریم ایران را ترک نموده اند، باید در همکاری با آنها دست به عصا باشیم، آیا این موضوع را قبول دارید؟ گفت: آن برخی هایی که می گویید ترجیح شان این است که ایران به سبک تحریم ها رفتار کند، لذا ایده این افراد و ترجیح شان را قبول نداریم. معتقدیم باید پول و سرمایه در شرایطی که وضعیت قیمت نفت اینچنین است باید وارد کشور گردد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: اگر ملاک را بخواهیم دیگران قرار بدهیم، در هر قدمی که برمی داریم باید فکر نگرانی آنها باشیم چرا زمانی که 7 قطعنامه شورای امنیت و 12 قطعنامه آژانس علیه کشورمان تدوین و اجرایی شد، صدای آنها در نمی آمد اما زمانی که تمامی قطعنامه ها لغو شده است، می گویند بهتر بود در فلان بند اینگونه رفتار می کردیم.

وی درباره صندلی اینترنت ایران در شرایط پساتحریم و احیانا یاری هایی که این شرایط به این حوزه می نماید نیز گفت: قطعا در گذشته هدف گذاری را در ارتباط با حوزه صندلی اینترنت کشور داشته ایم اما در شرایط جدید سرعت کار قطعا بیشتر خواهد شد. آمارها نشان می دهد که در ابتدای کار دولت 3 تا 4 میلیون نفر دسترسی به اینترنت پرسرعت داشتند اما در حال حاضر این آمار به 29 میلیون نفر رسیده و این قضیه ادامه خواهد داشت.

واعظی با بیان اینکه دنبال توسعه زیرساخت های ارتباطی و شبکه ملی اطلاعات هستیم، بیان کرد: مقدمات این شبکه را فراهم کردیم و در آینده از رونمایی خواهیم کرد. در بستر شبکه ملی اطلاعات با افزایش پهنای باند کشور به نسبت 20 درصد بین المللی و 8 درصد داخلی روبرو خواهیم شد که البته این سیاست در حال حاضر نیز اجرایی می گردد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت ماهواره بلوکه شده مصباح در ایتالیا چگونه است و آیا تمهیدی برای آزادسازی آن اندیشیده، گفت: تا پیش از این تحریم ها را داشتیم اما اکنون با توفیقی که در این موضوع حاصل شده انشاءالله آن را پس می گیریم.

وی درباره ورود اپراتور فرانسوی اورنج به ایران و سرمایه گذاری در شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: همراه اول و اورنج در حال مزاکره هستند و بعد ازسفر به فرانسه رئیس این اپراتور با من دیدار و گفت وگویی را داشت. وضعیت مذاکرات این دو اپراتور در آینده معین خواهد شد.

واعظی در پاسخ به اینکه بالاخره ساماندهی پیامک های انبوه و تبلیغاتی با مسئولیت کیست، گفت: وزیر ارشاد اخیرا مصاحبه ای را داشته اند که وضعیت این حوزه را معین می نماید. طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی وزارت فرهنگ مسئول محتوایی پیامک های انبوه و تبلیغاتی شورایی را شامل 10 نفر را در این راستا تشکیل داده که ما یک عضو آن هستیم.

وزیر ارتباطات اظهارات داشت: امکانات فنی که طبق مصوبه این شورای عالی باید توسط وزارت ارتباطات ایجاد می شده، فراهم شده است و اکنون ایرانسل این خدمات را ارائه می دهد و همراه اول نیز اعلام نموده ظرف 1.5 ماه آینده این امکان را برای تفکیک پیامک ها قائل خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 539

به "ماهواره مصباح در ایتالیا ماند، واعظی: انشاءالله پس می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره مصباح در ایتالیا ماند، واعظی: انشاءالله پس می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید