ماجرای فوت 2 نوزاد دوقلو در بیمارستان ، چه کسی مقصر مرگ بود؟

به گزارش بهترین مقاله، شبکه بهداشت و درمان چابهار به انتشار کلیپی در فضای مجازی درخصوص فوت 2 نوزاد دختر و پسر دوقلو در این شهرستان در بیمارستان و به دلیل قصور پزشکی واکنش نشان داد.

ماجرای فوت 2 نوزاد دوقلو در بیمارستان ، چه کسی مقصر مرگ بود؟

به گزارش خبرنگاران، دیروز در فضای مجازی کلیپی با عنوان تشخیص اشتباه پزشکان بیمارستان چابهار مبنی بر فوت 2 نوزاد تازه متولدشده اهل شهرستان زرآباد منتشر شد. در این ویدئو عنوان شده است نوزادان دوقلویی که سه شنبه شب در بیمارستان امام علی (ع) چابهار به دنیا آمدند، بنا به تشخیص اشتباه پزشکان فوت شدند.

هومن حسینی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چابهار درخصوص اطلاعیه ای صادر نموده است و ماجرا را شرح داده است.

براساس این اطلاعیه، نوزادان متولد شده در بیمارستان چابهار با رضایت پدر ترخیص شدند و علت مرگ نارسی شدید اندام های حیاتی بود.

اما راوی کلیپ منتشر شده در فضای مجازی قصور پزشکی را علت مرگ 2 نوزاد در چابهار عنوان می نماید، که روابط عمومی بهداشت و درمان چابهار این ادعا را از سوی کادر شبکه بهداشت و درمان چابهار رد می نماید و علت مرگ را نارسی اندام های حیاتی و رضایت پدر در ترخیص نوزادان مطرح نموده است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شب گذشته ساعت 21 و 30 دقیقه 16 خردادماه، نوزادان دوقلو با سن جنین 25 هفته (6ماهه) و وزن 700 و 800 گرم متولد شده که به علت نارسی شدید و عدم تشکیل کامل اندام های حیاتی در ساعت 22 و 35 دقیقه به بخش ویژه نوزادان NICU منتقل شدند.

نوزاد پسر به علت نارسی شدید فوت و نوزاد دختر با شرایط بالینی نامساعد در بخش ویژه با اتصال به دستگاه تحت مراقبت قرار می گیرد.

عوامل بخش مذکور با مراجعه به همراه بیمار ضمن تشریح کامل شرایط بالینی نوزاد درخواست بستری نوزاد را کردند که همراهان این امر را منوط به حضور پدر بیمار عنوان می نمایند. پدر بیمار در ساعت 6 صبح با حضور در بیمارستان اقدام به ترخیص نوزاد با رضایت شخصی نموده است. ثبت اثر انگشت پدر نوزادان و تمامی موارد اعلام شده مستند و در دفتر بخش ثبت شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2265

به "ماجرای فوت 2 نوزاد دوقلو در بیمارستان ، چه کسی مقصر مرگ بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فوت 2 نوزاد دوقلو در بیمارستان ، چه کسی مقصر مرگ بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید