حضور به موقع نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی دسیسه دشمن را شکست داد

به گزارش بهترین مقاله، فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اعزام ناوگروه های نیروی دریایی به آب های بین المللی باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد و موجب شکست دسیسه های آنها در نا امن کردن دریا برای کشتی های تجاری ما شد.

حضور به موقع نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی دسیسه دشمن را شکست داد

به گزارش خبرنگاران از فارس، آیین تجلیل از مهندسین نمونه و اولین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار خانزادی در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس برگزار گشت.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت مولی الموحدین امام علی (ع) و روز مهندس گفت: امروز در جمع مردان پرتلاشی هستم که آنچه را نیست می سازند و آنچه را که هست عملکردش را به بهترین نحو ارتقا می دهند.

وی با تاکید بر این موضوع که روز مهندس برای نیروی دریایی راهبردی ارتش، بیشتر از از هر جای دیگر مهم است، افزود: همواره موفقیت در پیشرفت های فنی، توان رزمی و دیگر حوزه ها که نتایج مطلوب در نیروی دریایی ارتش به همراه داشت از ارتباط و هماهنگی های قوی با مجموعه مهندسی این نیرو بدست آمده است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش یک نیروی تجهیزات محور است و ما بر پایه همین تجهیزات، ماموریت های محوله خود را انجام می دهیم، گفت: تجهیزات دریایی بسیار پیچیده و مبتنی بر فناوری های روز و مورد نیاز در آب های بین المللی و لازمه بهره برداری از زیرساخت های پیچیده است و این شاخصه، نیروی راهبردی دریایی را متمایز از سایر نیروها می سازد.

وی افزود: تنوع تجهیزات یعنی تنوع تخصص های موجود و این تخصص ها بخشی در حوزه ناوبری، تکاوری و تفنگداران دریایی و غیره هستند که تحت مدار شناورهای سطحی، زیرسطحی، هوادریا، تجهیزات جنگ الکترونیک، موشکی و اپتیکی تمرکز دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش شرح داد: اینکه امروز نیروی دریایی ارتش با اقتدار در دریای سرخ حضور دارد و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران را که توسط گروه های تروریستی نیابتی مورد تهدید قرار می گیرند را اسکورت کرده و به سلامت از راستا تنگه باب المندب بسوی دریای سرخ عبور می دهد برای ما جای بسی شکر وعزتمندی است.

وی با اشاره به اینکه اعزام ناوگروه های این نیرو باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد، گفت: دشمنان می خواستند در مرحله اول بنادر را بروی ما ببندند و در مرحله دوم دریاها و راستاهای دریایی را برای کشتی های تجاری و نفتکش های ما ناامن کننده که با حضور به موقع و قاطع نیروی دریایی ارتش، این دسیسه ها باخت.

در پایان این مراسم از فرماندهان، مهندسین نمونه و مسئولانی که در به ثمر رسیدن پروژه های ساخت و ساز بومی اهتمام داشتند،قدردانی شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1568

به "حضور به موقع نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی دسیسه دشمن را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور به موقع نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی دسیسه دشمن را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید