هنوز می توانم در آلمان بازی کنم، مردم ایران دیوانه فوتبال هستند

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران، اشکان دژاگه که با تیم تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، درباره تفاوت های فوتبال آسیا با لیگ اروپا گفت: گاهی اوقات شرایط سخت تر می گردد. برخی از تیم ها به عنوان مثال از ازبکستان از نظر تکنیکی فوتبال قدرتمندی بازی می نمایند اما بسیاری از تیم ها در زمین تهاجمی هستند. من این را از لیگ ایران می دانم و البته از نظر شخصی برای من شدیدتر است.

هنوز می توانم در آلمان بازی کنم، مردم ایران دیوانه فوتبال هستند

وی اضافه کرد: من در بوندس لیگا برای هرتابرلین و ولفسبورگ و در لیگ برتر برای فولهام بازی کردم و کاپیتان تیم ملی ایران بودم. بنابراین بسیاری از حریفان در تقابل با من انگیزه خاصی دارند و می خواهند خودشان را نشان بدهند. در آلمان و انگلیس فضا و زمان بسیار بیشتری داشتم. علاوه بر این، مردم در ایران حتی نسبت به اروپا بیشتر دیوانه فوتبال هستند.

قرارداد شما در تابستان به انتها می رسد. آیا امکان بازگشت به فوتبال آلمان وجود دارد؟ کاپیتان تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به این سئوال گفت: البته بازی در یک باشگاه حرفه ای آلمان بسیار خوب خواهد بود. آماده هرچیزی هستم اما مثل گذشته خودم را تحت فشار قرار نمی دهم. واقعیت این است که من حتی در 34 سالگی هنوز در فرم عالی هستم.

اشکان دژاگه در زمان حضورش در ولفسبورگ

دژاگه که با نشریه اسپورت بیلد آلمان تبادل نظر نموده است، در مورد اینکه آیا این آمادگی را مدیون فلیکس ماگات سرمربی خود در تیم ولفسبورگ است؟ تاکید نمود: صادقانه بگویم؛ من فوتبالم را مدیون ماگات هستم. هر روز خدا را شکر می کنم که این مربی را در سن بسیار مهمی داشتم (دژاگه 19 ساله بود که در سال 2007 از هرتا به ولفسبورگ منتقل شد)

وی اضافه کرد: وقتی قراردادم را در ولفسبورگ امضا کردم (فوریه 2007) هنوز کلاوس اوگنتالر مربی بود. در تعطیلات تابستانی فهمیدم که ماگات قرار است سرمربی گردد. البته، من او را می شناختم، اما هرگز روش هایش را نمی دانستم. بنابراین وقتی دوستانم می گفتند انتخاب مربی جدید را تبریک می گویم و از این مربی لذت ببر منظورشان را نمی فهمیدم!

سخت ترین تمرینات ماگات چه بود؟ دژاگه در واکنش به این سئوال گفت: به عنوان مثال باید صد پله را در حالی که یک بازیکن روی پشت خود داشتیم، روی یک پا بالا می رفتیم. ما در اردوها، به هیچ عنوان برنامه از پیش تعیین نداشتیم. یک بار وقتی از ماگات پرسیدم فردا صبح چه زمانی تمرین می کنیم پاسخ داد وقتی تلفن اتاقتان زنگ می خورد. نه تنها تمرینات سنگین ماگات ما را آماده کرد بلکه ذهنیت من را هم او شکل داد. همواره به پدرم می گویم ماگات فوتبال مردانه را به من آموخت.

دژاگه در ادامه به لحظه جدایی ماگات از ولفسبورگ اشاره نمود و مهمترین توصیه این مربی را تاکید بر تمرکز و تعهد دانست که هنگام خداحافظی به هافبک ایرانی گوشزد نموده است.

کاپیتان پیشین تیم ملی ایران که در تیم هرتابرلین با جروم بواتنگ همبازی بود، در مورد جدایی این مدافع از تیم بایرن مونیخ در انتها فصل اظهار داشت: دوست داشتم بایرن قرارداد بواتنگ را تمدید کند. او به راحتی می تواند در بالاترین سطح بازی کند. جروم در 10 سال گذشته اثر عظیمی در تیم بایرن بر جا گذاشته و کارنامه فوق العاده ای داشته است. او هرگز جایگاهش را در این تیم از دست نداد. به عنوان دوستانی که با بواتنگ عظیم شده ایم، فوق العاده به او افتخار می کنیم. جروم لازم نیست که غمگین باشد؛ آنچه باعث تعجب من شد اظهارات اولی هوینس بود که گفته بود اگر او بود بواتنگ را به تیم ملی دعوت نمی کرد. برای من ناراحت کننده بود که او به عنوان یک رئیس قدیمی باشگاه چنین چیزی را گفت. برایم روشن است که جروم با تجربه و کیفیت خود می تواند صد درصد به تیم ملی آلمان در مسابقات قهرمانی اروپا یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1643

به "هنوز می توانم در آلمان بازی کنم، مردم ایران دیوانه فوتبال هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز می توانم در آلمان بازی کنم، مردم ایران دیوانه فوتبال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید