رویگردانی سرمایه گذاران ایتالیایی و ژاپنی از فارس ، سرمایه های خارجی روانه استان های دیگر شد

به گزارش بهترین مقاله، سرمایه گذاران ایتالیایی و ژاپنی که اخیرا به استان فارس سفر نموده بودند، دست خالی از این استان برگشتند و سرمایه خود را روانه استان های دیگر کردند.

رویگردانی سرمایه گذاران ایتالیایی و ژاپنی از فارس ، سرمایه های خارجی روانه استان های دیگر شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش بهترین مقاله به نقل از ایرنا، هیات های خارجی راغب به سرمایه گذاری در ایران که وارد فارس می شوند، در نهایت به دلیل وجود بعضی موانع پول های خود را روانه دیگر استان های کشور می نمایند.

عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در کمتر جلسه ای در زمینه اهمیت سرمایه گذاری در این استان و فواید آن برای توسعه مالی و برون رفت از مسائل کنونی سخنی نگفته و بر جذب حداکثری سرمایه گذاری تاکید نکرده است.

بسته های سرمایه گذاری نیز در دوره مدیریت ارشد فعلی استان فارس با نام مجوزهای سرمایه گذاری بی نام تهیه شده که آماده واگذاری به متقاضیان است. با این وجود هنوز مشاهده می گردد که سرمایه گذاران خارجی که با هدف ارزیابی زمینه های سرمایه گذاری پا به این استان می گذارند و رایزنی هایی نیز با آنها صورت می گیرد، در نهایت دیگر استان ها را برای این هدف انتخاب می نمایند.

یک هیات ایتالیایی با عنوان مدیران و اعضای اتحادیه تعاونی های این کشور در قالب پروژه همکاری ایتالیا و ایران با هدف سرمایه گذاری و توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اواخر هفته گذشته وارد استان فارس شد.

به گفته مدیران میراث فرهنگی فارس، این هیات ایتالیایی با هدف سرمایه گذاری و انعقاد تفاهم نامه وارد این استان شدند اما در نهایت خوزستان را برای این کار برگزیدند.

این گروه خارجی برای ارزیابی میراث ثبت جهانی شده محور ساسانی از سه شهرستان فیروزآباد، سروستان و کازرون بازدید کردند.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزآباد گفت: هیات ارزیاب ایتالیایی هفته گذشته از میراث جهانی ساسانی واقع در این شهرستان بازدید کردند.

درنا شهبازی اضافه نمود: این هیات با هدف سرمایه گذاری و ارزیابی زمینه های آن وارد استان فارس و شهرستان فیروزآباد شدند.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون نیز دو روز پیش از حضور هیات کارشناسان و متخصصان ایتالیایی در مجموعه جهانی بیشاپور خبر داده بود.

محمد جواد جوکاری در این خصوص گفت: تیم 16 نفره متشکل از کارشناسان و متخصصان ایتالیایی با هدف ارزیابی و بازدید از پایگاه میراث جهانی بیشاپور روز چهارشنبه 27 آذرماه 98 در این مجموعه جهانی حضور یافتند.

او اضافه نمود: توسعه همکاری های بیشتر با رویکرد حفاظت و ترویج میراث فرهنگی در حوزه های مختلف هنری، باستان شناسی، مرمت، یاری به ایجاد سبک ویژه در معماری، تبادل دانشجو، انعقاد تفاهم نامه و اعزام هیات های مختلف فرهنگی بخشی از اهداف سفر این گروه بود.

براساس گفته های یک منبع آگاه و آگاه از حضور این گروه ایتالیایی، این تیم در نهایت بعد از ارزیابی زمینه های سرمایه گذاری در استان فارس و با وجود قرار داشتن نیمی از میراث جهانی کشور و حدود 3 هزار میراث ثبت ملی شده در فارس، خوزستان را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند.

این موضوع در حالی اتفاق افتاده که محور ساسانی که تیرماه 97 در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده برای معرفی و قرارگیری به عنوان مقصد گردشگران داخلی و خارجی احتیاجمند سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های لازم و تاسیسات مورد احتیاج صنعت گردشگری است.

ژاپنی ها هم رفتند

25 آذرماه 98 نیز هیاتی ژاپنی برای آنالیز زمینه های مشترک همکاری و سرمایه گذاری در حوزه پسماند وارد شیراز شدند و در سفر دو روزه خود از زیرساخت های این شهر در حوزه پسماند بازدید کردند اما در نهایت تعیین شد که این سفر بدون دستاورد به سرانجام رسیده و این هیات خارجی استان خراسان رضوی را برای اقدامات خود در نظر گرفته است.

این هیات سه نفره از سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) به شیراز سفر کرد و از سایت مدیریت پسماند برمشور این شهر بازدید کرد.

هیات ژاپنی همچنین یکشنبه هفته گذشته با مدیران شهری و استانی و همچنین اعضای شورای شهر شیراز جلسه ای 4 ساعته برگزار کرد و در آن به گفت و گو و آنالیز زمینه توسعه همکاری ها پرداخت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 529

به "رویگردانی سرمایه گذاران ایتالیایی و ژاپنی از فارس ، سرمایه های خارجی روانه استان های دیگر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویگردانی سرمایه گذاران ایتالیایی و ژاپنی از فارس ، سرمایه های خارجی روانه استان های دیگر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید