خطیب زاده: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره عراق را هدف گرفته

به گزارش بهترین مقاله، سخنگوی وزارت امور خارجه انفجار های تروریستی امروز در بغداد را محکوم کرد و گفت: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره، عراق را هدف گرفته و درصدد است تا آرامش و ثبات این کشور را برهم زده و بهانه ای برای استمرار حضور بیگانگان فراهم کند.

خطیب زاده: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره عراق را هدف گرفته

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) در اظهاراتی وقوع دو انفجار تروریستی امروز در پایتخت عراق را که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان بیگناه عراقی شد، محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز همدردی دولت و ملت ایران با خانواده های قربانیان، این مصیبت عظیم را به دولت و ملت عراق تسلیت گفته و برای شهدای این فاجعه علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

*تروریسم تکفیری دوباره عراق را هدف گرفته

خطیب زاده اضافه نمود: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره، عراق را هدف گرفته و درصدد است تا آرامش و ثبات این کشور را برهم زده و بهانه ای برای استمرار حضور بیگانگان فراهم کند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی با تاکید بر پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق، ثبات، استقرار و یکپارچگی این کشور و همچنین حمایت از اقدامات دولت و دستگاه های امنیتی عراق در برقراری امنیت و دستگیری و مجازات آمران و عاملان و خشکاندن ریشه فکر تکفیری، اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته آماده است هرگونه یاری و مساعدتی را در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در اختیار برادران عراقی قرار دهد.

لازم به ذکر است قبل از ظهر امروز پنجشنبه دو فرد انتحاری خود را در بازار محلی در میدان مذکور منفجر کردند که بر اثر آن تا این لحظه 32 نفر کشته و 110 تن دیگر زخمی شدند.

این اقدام تروریستی واکنش هایی را در داخل و خارج از عراق به همراه داشت. سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز امروز در بیانیه ای انفجار های تروریستی امروز بغداد را محکوم و ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این جنایت تروریستی، برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

قطر، مصر، اتحادیه اروپا، ترکیه، امارات، انصارالله یمن و اتحادیه عرب نیز به این انفجار ها واکنش نشان دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1463

به "خطیب زاده: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره عراق را هدف گرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره عراق را هدف گرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید