خبرنگاران نوروز کرونایی رییس مجلس شورای اسلامی

به گزارش بهترین مقاله، تهران - خبرنگاران - کشور در حالی نوروز کرونایی را سپری می کرد که مجلس همگام با سایر نهادها از تمامی ظرفیت خود برای مقابله با کرونا بهره گرفت.

خبرنگاران نوروز کرونایی رییس مجلس شورای اسلامی

دریافت 10 MB

رئیس مجلس که در روزهای اوج شیوع این بیماری در قم، در شورای تامین این استان حضور یافته بود، در نخستین روز عید و در ملاقات وزیر بهداشت آنالیز تصمیمات ستاد مقابله با کرونا را در دستور کار قرار داد.

علی لاریجانی در آغازین روزهای نوروز با حضور در مجتمع بیمارستانی امام خمینی از این مجتمع و بیمارستان در حال تجهیز کلینیک مهدی بازدید و در رزمایش دفاع بیولوژیک شرکت کرد.

رئیس مجلس در همین روزها بیمارستان 500 تختخوابی سپاه را افتتاح کرد و با فرماندهان قرارگاه های نیروی زمینی سپاه در 10 منطقه کشور گفت و گوهایی جداگانه داشت تا آخرین راهکارهای مقابله با کرونا را آنالیز کند.

لاریجانی علاوه بر این جلسه ای با رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی و بعضی دیگر از مدیران ارشد نظام بانکی داشت تا شرایط عملکرد بانک ها را در بحران کرونا ارزیابی و با خانواده های جانباختگان بانک ها اظهار همدردی کند.

رییس مجلس همچنین در دفتر کار خود در بهارستان میزبان معاون وزیر بهداشت و پژوهشگران حوزه سلامت شد تا حمایت مجلس و مرکز پژوهش های آن را از آخرین تحقیقات پزشکی برای مهار کرونا سازمان دهد.

لاریجانی افزون بر این جلسات، برای پیگیری تامین تجهیزات پزشکی، کالاهای اساسی و اقدامات و تدابیر مورد احتیاج تماس هایی روزانه با وزرا، فرماندهان نظامی و انتظامی، استانداران و مسئولان و مدیران بیمارستان های استان های درگیر داشت.

در جریان این پیگیری ها گفت و گوی او با رییس کل بانک مرکزی، نویدی برای صاحبان کسب و کار به همراه داشت و آن تعهد بانک مرکزی به اجرای قانون تسهیل بازپرداخت بدهی صاحبان مشاغل و تمدید فرصت این عده تا خرداد ماه برای مراجعه به شعب بانک ها بود.

مجلس شورای اسلامی البته با فعال کردن ظرفیت های دیگر نیز پای کار بود به طوری که در همان روزهای نخست سال با افتتاح سامانه مجلس یار به برگزاری جلسات مجلس به ریاست دکتر لاریجانی پرداخت تا آخرین تحولات مرتبط با کرونا را به سمع و نظر نمایندگان برساند.

هیات رئیسه مجلس هم در نوروز کرونایی 99 با برگزاری بیش از 8 جلسه به ریاست رییس مجلس به رصد و تدبیر اوضاع پرداخت.

در بحبوحه مقابله با کرونا و در دومین روز از ایام نوروز رییس مجلس اولویت های جهش فراوری را نیز به رییس کمیسیون ویژه حمایت از فراوری و مرکز پژوهش های مجلس ابلاغ کرد که موجب شد هر کدام از این دو نهاد تا کنون چندین جلسه و یک گزارش جامع از نحوه تحقق این مطالبه بحق ملی در کشور داشته باشند.

رئیس مجلس اما علاوه بر ظرفیت های داخلی با استفاده از دیپلماسی پارلمانی کوشش هایی برای جذب یاری های خارجی در دستورکار قرارداد. لاریجانی در تماس هایی با روسای مجالس روسیه و ترکیه به رایزنی برای مقابله با کرونا پرداخت.

لاریجانی علاوه بر این با ارسال نامه های مجزا به رییس اتحادیه بین المجالس و روسای مجالس دنیا خواهان لغو تحریم ها در شرایط خاص شیوع کرونا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 917

به "خبرنگاران نوروز کرونایی رییس مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوروز کرونایی رییس مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید