جنبش نافرمانی دانشجویان هنگ کنگ به خشونت کشیده شد

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران: صدها دانشجو که در اعتراض به سیاست های دولت چین در این کشور دست به تعطیلی کلاسهای درس زده بودند با پلیس درگیر شده و تعدادی از آنها دستگیر شدند.

جنبش نافرمانی دانشجویان هنگ کنگ به خشونت کشیده شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گاردین؛ صدها دانشجو که در اعتراض به مخالفت دولت چین در این کشور دست به تعطیلی کلاسهای درس زده بودند با پلیس درگیر شده و13 نفر از آنها دستگیر شدند.

پلیس با استفاده از اسپری فلفل اقدام به متفرق کردن ده ها تن از دانشجویان کرد. همچنان بیش از 50 دانشجو در داخل ساختمان مرکزی دولت هستند که روز گذشته اقدام به تصرف آن نموده بودند.

اعتراض دانشجویان این دولت-شهر در پی تصمیم اخیر چین صورت می گیرد. دولت چین بعد از الحاق مجدد هنگ کنک پس از خاتمه دوران مستعمره بریتانیا قول داد تا سا ل 2017 رئیس این منطقه در انتخابات مستقیم توسط خود مردم هنگ کنگ انتخاب گردد. اما پکن اعلام نموده است که انتخابات پیش رو آزاد نبوده و مردم باید از بین چند کاندیدایی که توسط کمیته انتخاباتی صلاحیتشان تایید می گردد، مدیر اجرایی را انتخاب نمایند. کمیته انتخاباتی نیز توسط کنگره ملی خلق چین معین می گردد.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود و در سال 1997 و پس از خاتمه یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوسته است با این حال این منطقه ویژه از درجه خودمختاری بالا برخوردار است.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 477

به "جنبش نافرمانی دانشجویان هنگ کنگ به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبش نافرمانی دانشجویان هنگ کنگ به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید