توصیه مهم به سهامداران بورس

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران : یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر کسی میخواهد در بازار خرید داشته باشد برای این که مطمئن شود فرایند نزولی متوقف شده است یا نه، باید در یکی دو روز آینده معاملات را رصد کند. در این چند روز باید دید فرایند بازار برگشته است یا صرفا توقف کوتاهی در فرایند نزولی بوده است.

توصیه مهم به سهامداران بورس

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، اوراق بهادار تهران که ماه ها است در فرایند نزولی قرار گرفته، دیروز و امروز توانست که سبزپوش شود.

بازار امروز از ابتدای معاملات فرایند رو به رشد آغاز کرد و در پایان معاملات با افزایش 21 هزار و 939 واحد شاخص کل به رقم یک میلیون و 179 هزار و 622 واحد رسید.

شاخص کل نیز با معیار هم وزن با افزایش 186 واحد به رقم 419 هزار و 251 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 717 هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز بیش از 5.9 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 470 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 742 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

خبر مهم امروز بازار سرمایه مصوبات جلسه 221 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بود که از سوی محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

محمد خبری زاده، کارشناس بازار سرمایه، در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص شرایط امروز بازار گفت: بسته های حمایتی که مصوب شد و کم کم در حال اجرایی شدن است اثرات خود را در بازار گذاشته است. در دو روز اخیر تقاضای خوبی روی نمادهای بنیادی شکل گرفته و از آن سمت روی برخی نمادهایی که صف فروش بودند تقاضا آمده است. همینطور بخاطر بازگشایی هایی که داشتند و یا شفاف سازی های آن ها، ناظر بازار اجازه داد که منفی هایشان را بخورند و اصلاح قیمتی داشته باشند. این دو عامل و ورود پولی که از صندوق توسعه بازار و از جاهای دیگر قرار بود به بازار تزریق شود باعث مثبت شدن دو روز اخیر شد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص ابلاغ های امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: اگر ابن حمایت ها ادامه دار باشد ما یک پک کاملی شامل مصوبات دولت، مصوبات درونی سازمان و همچنین مقررات درونی سازمان داریم. این پک کامل اگر با هم اجرایی شود فرایند آینده بازار کمی از نزول شدید نجات پیدا میکند.

خبری زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهم هایی که کامودیتی محور بودند به دلیل رشد قیمت های جهانی و عدم رشد و حتی اصلاح شدید این سهم ها در روزهای اخیر، مثبت های بازار هستند. این کامودیتی محورها هم در حوزه صنعت پتروشیمی، هم در حوزه صنعت فلزات و هم هولدینگ های مرتبط با این دو گروه هستند.

وی اظهار کرد: اگر کسی میخواهد در بازار خرید داشته باشد برای این که مطمئن شود فرایند نزولی متوقف شده است یا نه، باید در یکی دو روز آینده معاملات را رصد کند. در این چند روز باید دید فرایند بازار برگشته است یا صرفا توقف کوتاهی در فرایند نزولی بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1651

به "توصیه مهم به سهامداران بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مهم به سهامداران بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید