اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاقها برای بدنتان میفتند

به گزارش بهترین مقاله، ایرنا/قهوه در کنار چای از نوشیدنی های محبوب است که بعضی از ما به طور روزانه از آن مصرف می کنیم.

اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاقها برای بدنتان میفتند

تا اسم قهوه می آید در ادامه عوارض کافیین موجود در قهوه هم گفته می گردد. شاید لیست آسیب هایی که قهوه به بدن می رساند را هم حفظ باشیم؛ ولی ایرنا زندگی در ادامه مطلب سنت شکنی می نماید و تنها به شما می گوید که اگر هر روز قهوه می خورید یا می خواهید بخورید، در بدن شما چه اتفاقاتی رخ می دهد.

1. احتمال کمتر برای ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها

از زمان کشف کارخانه قهوه که گفته می گردد خاستگاه آن در اتیوپی بوده است، یک گله دار بز پس از مصرف تصادفی توت های ناشناخته متوجه افزایش سطح انرژی بزهایش شد، از آن موقع تا به حال علم پیشرفت های زیادی در دنیای قهوه داشته است. برای آغاز، به طور متوسط آمریکایی ها بسیاری از مواد آنتی اکسیدان مورد احتیاج خود را به وسیله قهوه بدست می آورند. آنتی اکسیدان یکی از مواد مورد احتیاج برای مبارزه با سلول های سرطانی در بدن است. با در نظر دریافت این موضوع، با روزانه نوشیدن قهوه سیاه در واقع شانس خود را برای ابتلا به بیماری های خاص کاهش می دهید. قهوه می تواند مغز شما را از زوال عقل نیز محافظت کند.

2. خلق و خوی بهبود می یابد

علاوه بر جلوگیری از بیماری ها، محتوای کافئین قهوه به طور مستقیم با مغز شما ارتباط دارد. اثرات آن به ویژه در سطوح پایین مصرف (حدود 75 میلی گرم) دیده می شوند. کافئین با اقدامات مثبت بر روی مغز همراه بوده است، از جمله بهبود هوشیاری ذهنی و توجه، تمرکز و بهبود خلق و خوی. در نهایت موجب کاهش افسردگی نیز می گردد. یک مطالعه در سال 2013 توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد گزارش داد، کسانی که روزی دو تا سه فنجان قهوه کافئین دار می نوشیدند، خطر خودکشی خود را تا 45 درصد کاهش دادند. به این دلیل که اثر محرک کافئین به بهبود خلق و خوی یاری می نماید.

3. قدرت حافظه را افزایش می دهد

اثر مثبت کافئین بر هوشیاری، توجه، تمرکز و خلق و خوی شگفت آور نیست؛ اما توانایی آن در افزایش قدرت حافظه شما را شگفت زده می نماید. با توجه به مجله علوم اعصاب طبیعت، کافئین تحکیم خاطرات درازمدت را در انسان افزایش می دهد.

4. ورزشکاری بهتر می شوید

این خبر خوبی برای ورزشکارانی است که قهوه دوست دارند. همان طور که معلوم است ورزشکاران از هر دو خواص ذهنی و جسمی حاصل از قهوه بهره مند می شوند. کافئین طبیعی در قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی به ویژه در ورزش هوازی یا استقامتی همراه بوده است. در نهایت، کافئین ممکن است عملکرد در طول هر دو تمرینات طولانی مدت و کوتاه مدت را افزایش دهد. کافئین همچنین با گیرنده های موجود در مغز واکنش نشان می دهد تا بخشی را که آدنوزین را تشخیص می دهد، خاموش کند، آدنوزین ماده شیمیایی است که باعث احساس خستگی می گردد.

5. اثرات منفی در برنامه روتین زندگی در صورت مصرف بیش از اندازه

اگر بیش از حد قهوه مصرف کنید دچار عوارض جانبی منفی مانند اضطراب، وحشت، بدخوابی، بی خوابی و وابستگی به کافئین می شوید. به گزارش انجمن قلب آمریکا، افراد وابسته به کافئین می توانند 12-24 ساعت پس از آخرین دوز کافئین اقدام به ترک کافئین نمایند.

6. سطح کلسترول را بالا می برد

اگر کلسترول چیزی است که شما را نگران می نماید و به علت بیماری های زمینه ای که دارید موجب بروز سکته و مسائل دیگر می گردد از خوردن قهوه صرف نظر کنید یا تنها از قهوه اسپرسو بنوشید. زیرا اسپرسو از کاغذ رد شده است و مقدار قابل توجهی از چربی های خود را از دست می دهد.

7. افزایش فشار خون (موقتی)

قهوه می تواند باعث افزایش فشار خون گردد. به طور معمول، این افزایش کوتاه، موقتی است و منجر به هیچ اثر منفی در دراز مدت نخواهد شد. عوامل عمده غذایی مرتبط با فشار خون بالا و بیماری های قلبی به طور معمول به سفتی رگ های خونی منجر می گردد؛ اما مصرف منظم قهوه چنین تأثیر مضری بر رگ های خونی ندارد.

منبع: د هلثی

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1501

به "اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاقها برای بدنتان میفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاقها برای بدنتان میفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید