آمریکا: برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه اختصاص داده ایم

به گزارش بهترین مقاله، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در یک جلسه استماع گفته در بودجه سال اقتصادی جدید این کشور منابعی برای مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه (غرب آسیا) در نظر گرفته شده است.

آمریکا: برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه اختصاص داده ایم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوید شنکر، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در یک جلسه استماع گفته که دربودجه سال مالی 2020 منابعی برای مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه اختصاص داده شده است.

شنکر که در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان حضور داشت ایران را یکی از سه تهدید علیه منافع آمریکا در منطقه خواند و گفت که مقابلا با این تهدیدها نیازمند تعاملات فعال دیپلماتیک و همچنین سرمایه گذاری های راهبردی است.

شنکر گفت: ما با سه تهدید کلیدی علیه منافع امنیتی مان در منطقه روبرو هستیم: نفوذ مخربی که ایران در حال پراکنده کردن آن در خاورمیانه و فراتر از آن است؛ معضل تروریسم، به خصوص تهدیدهای ایجاد شده از سوی داعش و القاعده و رشد نفوذ چین و روسیه.

او گفت که در بودجه مالی سال 2020 آمریکا 6.6 میلیارد دلار برای پیشبرد منافع آمریکا در منطقه در نظر گرفته شده است. شنکر اعلام کرد دولت آمریکا بخشی از این بودجه را برای مقابله با نفوذ ایران به کار خواهد گرفت.

این مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: بودجه 6.6 میلیارد دلاری برای منطقه که رئیس جمهور در بخش یاری های خارجی بودجه سال مالی 2020 خواهان آن شده به دنبال پیشبرد اولویت های امنیتی ما در زمینه مقابله با نفوذ مخرب ایران، اطمینان از شکست داعش، حمایت از اقلیت های قومی و مذهبی آزاردیده در منطقه و حمایت از متحدان و شریکان کلیدی مان در سراسر منطقه خواهد بود.

وی در شرح بیشتر درباره سیاست های ضدایرانی دولت دونالد ترامپ، ضمن تکرار ادعاهای اثبات نشده گفت: راهبرد دولت در قبال ایران بر خنثی کردن نفوذ بی ثبات نماینده ایران و مهار فعالیت های مخرب این کشور از جمله حمایت از تروریسم و گروه های شبه نظامی تمرکز خواهد داشت.

شنکر گفت: تدابیر قدرتمند دیپلماتیک، مالی و امنیتی باید به وسیله برنامه های یاری رسانی آمریکا که از شریکان کلیدی ما حمایت می نمایند و به دنبال سلب دسترسی و نفوذ از ایران و نائبان این کشور هستند، تقویت شوند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: منابع در نظر گرفته شده در این بودجه به دنبال مبارزه با نفوذ ایران در لبنان، عراق و یمن به وسیله همکاری با شریکان محلی مان خواهد بود. به عنوان مثال، در این بودجه 50 میلیون دلار برای ادامه حمایت آمریکا از نیروهای مسلح لبنان اختصاص داده شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 523

به "آمریکا: برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه اختصاص داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه اختصاص داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید