چطور شهروند یا تبعه مالزی شوید؟

به گزارش بهترین مقاله، تبعیت گرفتن یا شهروند یک کشور خارجی شدن برای هر کسی که بخواهد مدت زمان زیادی را در کشور بیگانه سر کند بسیار مهم است.

چطور شهروند یا تبعه مالزی شوید؟

تبعیت گرفتن از یک کشور اصلاً کار راحتی نیست و هر کشوری مجموعه قوانین خاص خودش را دارد. کشور مالزی هم مانند دیگر کشورهاست و هیچ فرقی ندارد؛ آنجا هم قوانین خاصی حاکم است. آنچه در این مطلب به آن خواهیم پرداخت، نکات ضروری و الزاماتی است که باید برای تبعیت گرفتن مالزی و شهروند شدن در نظر بگیرید و مطابق با آنها عمل کنید.

روز ملی مالزی

مالزی هر سال در روز 13 سپتامبر روز ملی خود را با عنوان روز مالزی جشن می گیرد. وقتی برای گرفتن تابعیت مراجعه می کنید باید بدانید که روز ملی مالزی 13 سپتامبر 1964 است؛ روزی که فدراسیون مالزی تشکیل شد.

تابعیت داخلی (درون مرزی)

هر کس که در کشور مالزی به دنیا بیاید به صورت اتوماتیک شهروند مالزی محسوب می شود. این حالت زمانی که دست کم یکی از والدین کودک نیز شهروند مالزی باشد نیز رخ خواهد داد.

تابعیت خارجی (برون مرزی)

هر کس که در خارج از مرز مالزی به دنیا آمده باشد با رعایت دو معیار شهروند قانونی مالزی محسوب می شود: اول این که باید بعد از روز ملی مالزی به دنیا آمده باشد. دوم این که پدرش باید تبعه مالزی باشد.

درخواست تابعیت

شاید هم فردی خارجی مثل شما که یک ایرانی هستید به هر دلیلی بخواهد تبعه مالزی شود. او باید دانش زبان کشوری را که قصد دارد در آن زندگی می کند را داشته باشد و علاوه بر آن باید 10 سال از 12 سال قبل که شامل 12 ماه گذشته قبل از ارائه درخواست تابعیت می شود را در کشور مالزی زندگی کرده باشد.

تابعیت دوگانه

بسیاری از کشورها به افراد امکان می دهند تا تابعه کشور دیگری نیز باشند. اما در مورد مالزی چنین نیست و این کشور اجازه تابعیت دوگانه را نمی دهد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2125

به "چطور شهروند یا تبعه مالزی شوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور شهروند یا تبعه مالزی شوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید