چرا مدیرعامل فیس بوک از قدرت چین می ترسد؟

به گزارش بهترین مقاله، مارک زاکربرگ مدیرعامل شرکت فیس بوک اخیرا در اظهار نظری اعلام نموده که نگران است رویکرد چین در تنظیم اینترنت بتواند در سراسر جهان نفوذ نموده و ایجاد مشکل کند.

چرا مدیرعامل فیس بوک از قدرت چین می ترسد؟

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مارک زاکربرگ در جریان مکالمه ویدئویی با کمیساریای اتحادیه اروپا گفت: دو مدل بسیار متفاوت برای تنظیم اینترنت در چین و کشور های غربی وجود دارد و بهترین راه برای متوقف کردن چین در تنظیم برنامه دنیای این است که دموکراسی های غربی بتوانند چارچوب های محکم خود را تنظیم نمایند.

مارک زاکربرگ گفت که می ترسد چین بتواند دستور کار دنیای در خصوص چگونگی تنظیم مقررات دولت ها روی سیستم عامل های اینترنتی را به سرانجام برساند. وی درباره این ترس خود گفت: من فکر نمی کنم که سؤال اصلی این باشد که قوانین باید چگونه تنظیم شوند، بلکه فکر می کنم سؤال این است که چارچوب چه کسی در سراسر دنیا پیروز خواهد شد. آنچه از دید من نگران نماینده است ظهور چارچوب ای متفاوت است که زیر مجموعه های بسیار متفاوتی دارند.

وی گفت: الگویی مانند الگوی چین حقوق بشر را از بین می برد. من فکر می کنم که این واقعاً خطرناک است و من نگران گسترش آن نوع الگو به سایر کشور ها هستم. من فکر می کنم بهترین پادزهر برای چنین مسئله ای، داشتن یک چارچوب نظارتی روشن است که از کشور های دموکراتیک غربی بیرون می آید و می تواند به یک استاندارد در سراسر دنیا تبدیل گردد که ما بتوانیم به خوبی کار کنیم.

این اولین بار نیست که زاکربرگ زنگ هشدار نسبت به رویکرد چین در تنظیم اینترنت را به صدا در می آورد. زاکربرگ طی سخنرانی خود در دانشگاه جورج تاون سال گذشته به سانسور دولت چین در تیک تاک حمله کرد و گفت: حتی اگر تنظیم مقررات به کسب و کار وی لطمه بزند باز هم از مقررات استقبال خواهد نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1029

به "چرا مدیرعامل فیس بوک از قدرت چین می ترسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مدیرعامل فیس بوک از قدرت چین می ترسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید