پخش زنده جراحی مغز در فیس بوک هزاران بیننده جهانی جذب کرد

به گزارش بهترین مقاله، گروهی از پزشکان آمریکایی تصمیم گرفتند اقدام به پخش زنده بخش هایی از جراحی مغز یک زن جوان نمایند. این تصمیم در بیمارستان تگزاس عملی شد و بالغ بر یکصد هزار نفر بیننده آنلاین داشت.

پخش زنده جراحی مغز در فیس بوک هزاران بیننده جهانی جذب کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در بعضی جراحی های مغز، جمجمه بیمار در شرایطی باز می گردد که فرد هنوز هشیار است. هدف از این کار علل متفاوتی دارد اما در بعضی موارد، هدف جراحان آنالیز بعضی عملکردهای مغز در حین جراحی و بالا بردن کیفیت نتیجه جراحی است.

در جراحی زنده بیمارستان تگزاس نیز، یک زن جوان که در حین جراحی مغز هشیار بود و با پزشکان و کادر اتاق عمل صحبت می کرد، بخش هایی از جراحی را با هزاران نفر از سراسر دنیا به اشتراک گذاشت. این جراحی به وسیله قسمت لایو(پخش زنده) فیس بوک منتشر شد و پزشکان طی یک فیلم 40 دقیقه ای توده ای از مغز این بیمار که جنا نام داشت خارج کردند.

در این فیلم ، بیماری 25 ساله دیده می گردد که در حالی که پزشکان با ماسک های جراحی روی مغز او کار می نمایند، با آنان صحبت می نماید.نیمش پاتل ، رئیس عصب شناسی و جراح ارشد تیم اتاق عمل در این خصوص گفت: بیمار ما به دلیل انبوهی از رگ های خونی مسدود یا متراکم در لوب چپ مغز یک سکته مغزی داشت. او از زمان باز شدن جمجمه بیدار ماند تا ما مطمئن باشیم که به قسمتهایی از مغز که مسئول گفتار او محسوب می شوند آسیب نمی رسانیم. ما به دنبال حفظ نقشه مغز او بودیم.

پاتل ادامه داد: برای اینکه بتوانیم نحوه نزدیک شدن و حذف جرم مزاحم در مغز را تشخیص دهیم ، باید نواحی ایمن را مشخص می کردیم و در نتیجه جراحی با هشیاری بیمار انجام شد. البته این موضوعی همه گیر نیست و تا حد زیادی وابسته به شرایط بیمار است.

وی در مورد به اشتراک گذاری این جراحی با بینندگان آنلاین گفت: ما با مسئولیت بیمارستان این کار را کردیم تا این تجربه را با بیماران، رزیدنت ها، علاقه مندان به پزشکی و سایرین به اشتراک بگذاریم. این لحظات از دید ما ارزش تماشا کردن را داشتند.پزشکان طی دو دهه اخیر عمل های جراحی با هشیاری بیمار را انجام داده اند اما این نخستین جراحی لایو در فضای مجازی محسوب می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 530

به "پخش زنده جراحی مغز در فیس بوک هزاران بیننده جهانی جذب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش زنده جراحی مغز در فیس بوک هزاران بیننده جهانی جذب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید