ورود چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا به مرحله رکود

به گزارش بهترین مقاله، کمیسیون مالی اتحادیه اروپا اعلام نمود رشد اقتصاد ایتالیا در سال گذشته منفی شده است.

ورود چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا به مرحله رکود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از رویترز؛ کمیسیون مالی اتحادیه اروپا پیش بینی خود از رشد مالی ایتالیا برای سال های 2019 و 2020 را کاهش داد و بیان کرد نامطمئن بودن فضای مالی به دلیل سیاست های دولت و بدهی سنگین ایتالیا، اقتصاد این کشور را به رکود کشانده است.

رشد مالی ایتالیا که در سال گذشته 1 درصد بود سال جاری به 0.2 درصد کاهش خواهد یافت و سال 2020 به 0.8 درصد خواهد رسید.

اقتصاد ایتالیا در سه ماهه سوم سال گذشته با رشد منفی 0.1 درصدی به کار خود انتها داد و برای نخستین بار در 5 سال گذشته، طعم رکود را تجربه کرد. کمیسیون اروپا در همین رابطه بیان کرد: کاهش اخیر فعالیت های مالی تا حد زیادی به موضع گیری های دولت و افزایش هزینه های استقراض ربط دارد.

به دنبال افزایش نگرانی سرمایه گذاران از استقراض بیشتر دولت پوپولیست ایتالیا به منظور تامین هزینه های رفاهی، هزینه استقراض در این کشور در نیمه دوم سال 2018 با افزایش روبرو شده است. نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی ایتالیا به 132 درصد رسیده است و این کشور اکنون دومین کشور با بدهی بالا در سراسر اروپا محسوب می گردد.

والدیس دومبروفسکی، معاون کمیسیون اروپا گفت: چیزی که ایتالیا به آن احتیاج دارد، اصلاح عمیق ساختاری و داشتن برنامه ای منظم برای کاهش سطح بدهی های عمومی و رساندن آن به میزان معقول است.

در واکنش به این گزارش، جیووانی تیرا، وزیر اقتصاد ایتالیا گفت رشد مالی آهسته شده است اما اینکه گفته می گردد اقتصاد ایتالیا وارد رکود شده است صحیح نیست. وی در سخنرانی خود در مجلس ایتالیا گفت گفتن اینکه ایتالیا بتواند سطح فراوریات خود را در سطح دوره های قبلی نگه دارد سخت است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 517

به "ورود چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا به مرحله رکود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا به مرحله رکود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید