هشدار تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره پاییز و زمستان سیاه

به گزارش بهترین مقاله، شمار روزانه مبتلایان به کرونا در جهان به مرز نیم میلیون نفر نزدیک شده است. این در حالی است که دولت ها هنوز پیروز به مهار و کنترل شیوع افسار گسیخته این ویروس در جامعه نشده اند و با آغاز فصل پاییز در نیمکره شمالی باید انتظار سیاه ترین فصول را برای کشور های این منطقه داشت. سازمان جهانی بهداشت به عنوان متصدی اصلی و تخصصی مسائل بهداشتی در این میان می کوشد با صدور دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی به کشور ها و مردم جهان، در مبارزه صحیح و درست با کووید 19 کمک کند.

هشدار تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره پاییز و زمستان سیاه

نشانه ای از کاهش همه گیری کرونا وجود ندارد

با شدت یافتن شیوع کرونا در آمریکای شمالی و اروپا سازمان جهانی بهداشت اقدام به برگزاری یک کنفرانس خبری در این رابطه کرد. پیش تر این سازمان از مردم خواسته بود خود را برای تقابل بلند مدت با این همه گیری آماده کنند. این نهاد تاکید داشت هیچ نشانه ای از کاهش همه گیری کرونا در جهان وجود ندارد و مردم باید زندگی خود را با این ویروس وفق دهند.

در این کنفرانس خبری تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: با آغاز فصل پاییز و زمستان در نیمکره شمالی (که 90 درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است) ما شاهد افزایش یافتن شمار مبتلایان و قربانیان هستیم، بخصوص شرایط فعلی کشور های اروپایی و آمریکای شمالی در این باره وخیم است.

او افزود: من فکر می کنم همه گیری کرونا بسیار سریع در حال وخیم شدن است. باید از لحاظ ذهنی برای این شرایط آماده باشیم و این شرایط نباید باعث ایجاد وحشت در ما شود.

ادهانوم تاکید کرد: جهان هم اینک در مقطع بسیار حیاتی در همه گیری کووید 19 واقع شده است و برخی کشور ها در جهت بسیار خطرناکی قرار دارند. نظام بهداشتی کشور ها زیر فشار این همه گیری در حال فروپاشی است. حقیقت این است که ماه های بسیار سختی در پیش رو خواهیم داشت.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه با اشاره به فعالیت های دولت ها گفت: من از رهبران کشور ها می خواهم که اقدامات فوری را در این زمینه برای جلوگیری از مرگ و میر های غیرضروری انجام دهند. انجام اقدامات ضروری بهداشتی در این باره بسیار حیاتی است. بسیاری از کشور ها هم اینک شاهد جهش شمار مبتلایان بوده اند. اکنون ماه اکتبر (دومین ماه پاییز) است و ما شاهد فشار فزاینده به کادر درمانی و پر شدن ظرفیت بیمارستان ها هستیم.

او در پایان اظهار داشت: کشور ها باید فورا برای کاهش فرایند ابتلای افراد به کرونا اقدام کنند. افزایش انجام تست کرونا، رهگیری بیماران مبتلا به کووید 19 و قرنطینه آن ها، می تواند مانع از تعطیلی اجباری و اعمال قوانین و محدودیت های سخت گیرانه از سوی کشور ها شود.

شستن مرتب دست ها با آب و صابون، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از اقدامات بهداشتی فردی است که می تواند به میزان قابل توجهی از شدت شیوع کرونا در جامعه بکاهد.

منبع: همگردی
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1287

به "هشدار تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره پاییز و زمستان سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تلخ سازمان جهانی بهداشت درباره پاییز و زمستان سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید