هایلایت مو بدون دکلره

به گزارش بهترین مقاله، رنگ مو و هایلایت مو بدون دکلره کاربرد بالایی دارد چرا که اغلب خانم ها می دانند دکلره می تواند آسیب های جدی به موهایشان وارد کند و بیشتر تمایل دارند موهایشان را بدون استفاده از دکلره رنگ نمایند.

هایلایت مو بدون دکلره

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - همه ما این اصطلاح را شنیده ایم که رنگ، رنگ را باز نمی نماید، اما امروزه با استفاده از ابزار گوناگونی که در دسترس هر کدام از ماست و با کمی دقت و تمرین؛ می توانیم بدون پودر دکلره و با استفاده از اکسیدان و رنگ موی مناسب از رنگ معمولی گرفته تا هایلایت مو بدون دکلره را در خانه امتحان کنیم. دکلره کردن باعث جذابیت بیشتر مو ها می گردد، ولی به دلیل آسیب هایی که به مو وارد می نماید بهتر است خانم ها از انواع رنگ مو بدون دکلره برای رنگ کردن مو های خود استفاده نمایند.

نحوه هایلایت مو بدون دکلره

اگر تصمیم گرفته اید موهایتان را رنگ کنید، ولی نمی خواهید از دکلره بهره ببرید. برای هایلایت مو بدون دکلره ابتدا پودر رنگ را با اکسیدان به میزان کافی مخلوط کنید. سپس داخل همان ظرف کرم لایت بریزید و دوباره حسابی هم بزنید و با استفاده از آن موی خود را رنگ کنید.

برای هایلایت کردن و رنگ کردن مو در خانه چند روش وجود دارد.

1. استفاده از کلاه

قبل از قرار دادن کلاه باید مو ها را به دقت شانه کنید تا گره های آن باز شده. سپس کلا را گذاشته و مو ها را با استفاده از یک قلاب یا چیزی شبیه به آن از درون سوراخ ها به آرامی خارج کنید. محلول بالا یا هر کدام از محلول های پایین را روی مو های خارج نموده گذاشته 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس قبل از در آوردن کلاه مو های رنگی را شسته و بعد کلاه را خارج کنید و دوباره بشوئید.

2. استفاده از یک شانه مخصوص

برای این کار شانه های مخصوص وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن اطلاع از آن ها به داروخانه مراجعه کنید. ابتدا باید فرق طبیعی مو ها باز گردد (فرق وسط). سپس یک دسته از مو های جلویی را برداشته و در فاصله 1 سانتی متری از سر مخلوط رنگ مو را با شانه مخصوص روی آن بزنید. به همین صورت سمت دیگر و مو های پشت را هم هایلایت نموده. در خصوص محل قرار گیری هایلایت ها حساس نباشید، زیرا بهترین هایلایت مو، هایلایتی است که به صورت متقارن نباشد. بعد از 20 دقیقه آن ها را بشویید.

3.هایلایت مو بدون دکلره با استفاده از فویل

ابتدا مو ها را جلوی سر 3 قسمت و پشت سر 4 فسمت تقسیم بندی کنید. سپس با شانه دم باریک قسمت های مورد نظر را به صورت زیگزاگی جدا کنید. کاغذ فویل را به شکل مستطیل بریده، لبه جلوی کاغذ فویل را برای استحکام بیشتر تا بزنید و بعد مو های مورد نظرتان را روی کاغذ فویل قرار داده. محلول دلخواهتان را به مو ها زده و بعد فویل ها را ببندید. هر 10 دقیقه یکبار موهایتان را چک کنید؛ یادتان باشد اگر مو ها کش بیایند یعنی در حال سوختن هستند. بعد از 20 دقیقه یا کمتر شایدم بیشتر فویل ها را باز نموده و موهایتان را بشوئید.

چند فرمول رنگ مو بدون دکلره

توجه داشته باشید با استفاده از هر کدام از این فرمول ها هم می توانید کل موهایتان را رنگ کنید و هم می توانید به صورت هایلایت از آن ها بهره ببرید.

رنگ مو نسکافه ای

ابتدا از رنگ موی صفر برای بی رنگ کردن مو ها بهره ببرید. سپس رنگ مو بلوند نسکافه ای شماره شش و رنگ مو بلوند کاپوچینو شماره هشت به همراه واریاسیون نقره ای را با اکسیدان 9 درصد مخلوط کنید.

رنگ موی عسلی

یک تیوپ و یک سوم تیوپ دوم از رنگ موی طبیعی شماره 9.0 پرستیژ به همراه یک تیوپ و یک چهارم تیوپ از رنگ مو دودی شماره 9.2 به همراه رنگ موی 0 پرستیژ + دو بند انگشت از واریاسیون طلایی 003 پرستیژ.

در نهایت اکسیدان 9% و 12% را به آن اضافه نموده. بر روی موهایتان بگذارید.

رنگ مو زیتونی

ابتدا رنگ موی 0 را با اکسیدان نمره سه به خوبی ترکیب کنید. مخلوط را روی آن قسمت هایی که می خواهید بگذارید 20 دقیقه صبر کنید تا روشن گردد. سپس موهایتان را بشویید و خشک کنید. بعد رنگ موی زیتونی را به همراه واریاسیون سبز و نقره ای ترکیب نموده و اکسیدان شماره 2 به اندازه دو برابر رنگ مو را با آن ها مخلوط کنید و 30 دقیقه صبر کنید.

هایلایت با روش های طبیعی

روش های طبیعی برای رنگ کردن مو ها و روشن کردن آنها هم وجود دارد که ممکن است بر روی همه افراد عمل نکند، ولی اگر نمی خواهید از محصولات شیمیایی بهره ببرید می توانید یکی از این راه ها را امتحان کنید.

ترکیب جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

یک پیمانه جوش شیرین/ 3 - 4 قاشق چای خوری هیدروژن پراکسید

مواد را با هم ترکیب کنید، به مو ها بزنید و بعد از 60 دقیقه مو ها را بشوئید. اجازه ندهید مواد بیشتر از 60 دقیقه روی مو ها بماند.

ترکیب عسل، روغن نارگیل و سرکه

یک پیمانه سرکه سیب/ 1 تا 2 پیمانه عسل/ 1 قاشق چای خوری روغن نارگیل

مواد را داخل ظرفی با هم ترکیب کنید. با استفاده از برس مواد را به مو ها بزنید. اجازه دهید به مدت 4 الی 5 ساعت مواد روی مو ها بماند. سپس مو ها را تمیز بشوئید.

ترکیب دارچین و روغن زیتون

یک و نیم پیمانه پودر دارچین/ 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

مواد را با هم ترکیب کنید و به مو ها بزنید. مو ها را بپوشانید و اجازه دهید 3 - 4 ساعت مواد روی مو ها بماند. سپس بشوئید. می توانید برای نتیجه بهتر 1 قاشق غذاخوری عسل هم به مواد اضافه کنید.

سخن آخر

اغلب خانم ها تمایل دارند رنگ مو های خود را با توجه به رنگ مو های مد سال انتخاب نمایند. هایلایت از آن مدل رنگ هایی است که تقریبا همواره مد بوده، ولی ممکن است برای همه زیبا به نظر نرسد. پس در انتخاب رنگ و مدل آن باید دقت کنید تا بر زیبایی چهره تان بیفزاید. هماهنگی و مطابقت رنگ مو با رنگ پوست یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین بهتر است اگر می خواهید هایلایت مو بدون دکلره بسیار تمیزی داشته باشید به آرایشگاه مراجعه کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1516

به "هایلایت مو بدون دکلره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایلایت مو بدون دکلره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید