مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی روستای خورخوره مهاباد برگزار گشت

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، روز سەشنبه) 26 اسفندماه) سال جاری مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی روستای خورخوره مهاباد با حضور عارف خدرلو، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از دهیار، اعضای شورا، اعضای هیئت امنا، کتابداران روستای خورخوره و همچنین گروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی موکریان مهاباد بە پاس فعالیت های همەجانبه در حوزه کتاب و کتابخوانی در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار گشت.

مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی روستای خورخوره مهاباد برگزار گشت

سیامند جوانبخت، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد گفت: کتابخانەها با همت کتابداران و دهیاران و هیئت امنای روستایی خود، فعالیت های متنوع در حوزەهای مختلف آموزشی، فکری و فرهنگی انجام می دهند .

وی اضافه کرد: پشتیبانی و حمایت انجمن حامی تهران در تقویت و افزایش انگیزە هرچە بیشتر فعالیت های کتابخانەهای عمومی روستایی را نباید نادیده گرفت.

جوانبخت ادامه داد: در جشنوارە پایتخت کتاب ایران، در دو دورە متوالی (دورەهای چهارم و پنجم) شهر مهاباد جزو پنج شهر اول ایران و شهر خلاق کتاب ایران معرفی شدە و در جشنوارە ملی روستاهای دوستدار کتاب ایران نیز، روستاهای داشخانە، گوک تپە، سیدآباد و لج جزو روستاهای برگزیدە و شایستە تقدیر جشنوارە ملی انتخاب شدە اند.

وی خاطرنشان کرد: در هفتمین جشنوارە ملی روستاهای دوستدار کتاب ایران که بە صورت مجازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز استان برگزار شد، روستای خورخوره مهاباد بە عنوان روستای دوستدار کتاب ایران معرفی شد.

فرماندار مهاباد نیز در مورد حمایت همەجانبه از فعالین این حوزه قول مساعد داد و گفت: مجموعه ادارات مرتبط با حوزه کتاب باید با تمام توان در این حوزه فعالیت کردە و نسبت بە رفع کاستی ها تلاش وافر بە عمل آورند تا کماکان در حوزه کتاب با اقتدار ظاهر شویم.

در این جلسه حاضران بە بحث و مصاحبه در مورد مسائل موجود در حوزه کتاب و کتابخوانی پرداخته و راهکارهایی را جهت حذف این محدودیت ها ارایه دادند.

شایان ذکر است که در چند سال اخیر گروە توسعە و ترویج فرهنگ کتابخوانی موکریان مهاباد با همکاری انجمن حامی -کە انجمنی مردم نهاد است- برای توسعە فضاهای فرهنگی و آموزشی در مناطق محروم فعالیت می نماید و تعداد دە کتابخانە عمومی روستایی را در مهاباد بنیاد نهادە کە هر کدام از کتابخانە ها داری دو بخش کودک و بزرگسال است .

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1566

به "مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی روستای خورخوره مهاباد برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی روستای خورخوره مهاباد برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید