محکومیت سید سجاد شهیدیان شهروند ایرانی در آمریکا

به گزارش بهترین مقاله، وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند ایرانی را به دلیل آنچه که دور زدن تحریم های آمریکا خوانده شد، به 23 ماه حبس محکوم کرده است.

محکومیت سید سجاد شهیدیان شهروند ایرانی در آمریکا

به گزارش ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای گفت که سید سجاد شهیدیان 33 ساله را به اتهام انجام تراکنشات مالی مغایر با تحریم های اعمالی علیه ایران به 23 ماه حبس محکوم کرده است.

جان دمرس، دستیار دادستان کل در امور امنیت ملی در بیانیه آورده است: شهیدیان با دروغ گفتن به تامین کننده های آمریکایی، با استفاده از پاسپورت ها و هویت های جعلی پول هایی را به طور غیرقانونی از ایران منتقل کرد و کسب وکاری را راه اندازی کرد که تنها هدفش دور زدن تحریم های آمریکا بود و دیگران را نیز به انجام چنین کار هایی قادر می ساخت. اقدام امروز باید اشخاص دیگری که می خواهند با دنبال کردن جای پای آقای شهیدیان تحریم های آمریکا را نقض کنند دلسرد کند.

همچنین اریکا مک دونالد، دادستان آمریکایی در این خصوص گفته است: آقای شهیدیان موسس و رئیس یک شرکت خدمات مالی بود که روش هایی برای دور زدن تحریم های آمریکایی که به طور قانونی علیه ایران اعمال شده بودند، اتخاذ کرده بود. چنین اقداماتی مجرمانه است و منافع امنیت ملی را به خطر می اندازد.

سال گذشته دادستان های آمریکایی اعلام کرده بودند که این کشور یک شرکت خدمات آنلاین و دو نفر از مدیران ارشد آن را به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرده است.

بر اساس کیفرخواستی که در سال 2019 در دادگاه فدرال مینه سوتا ارائه شد، سید سجاد شهیدیان، وحید والی و شرکت Payment 24 به مخفی کاری در زمینه قانون شکنی در برابر آمریکا، پول شویی، جعل هویت و فعالیت متقلبانه الکترونیکی متهم شده بودند.

بر اساس گفته دادستان ها، شهیدیان که موسس 33 ساله این شرکت و مدیر اصلی است، از انگلیس [به آمریکا]بازگردانده شده بود.

سید سجاد شهیدیان بر اساس شواهد دادگاه خود را مقصر ندانسته بود و وکیلی که کننده او بود توضیحاتی در این باره ارائه نداده است.

طبق گفته دادستان های آمریکایی، شرکت Paymant 24 که 40 کارمند با دفاتری در ایران داشته است، به شهروندان ایرانی کمک می کرد که حدودا از سال 2009 تا نوامبر سال 2018 برای انجام دادن تبادلاتی با کسب وکار های آمریکایی مانند خرید نرم افزار های کامپیوتری، مجوز نرم افزار ها و سرور های کامپیوتری تحریم های آمریکا را دور بزنند.

بر اساس کیفرخواست ارائه شده، این شرکت بسته ای از محصولات را روی وب سایت اش به فروش می رساند که شامل یک حساب Pay pal، یک آدرس IP از راه دور از امارات متحده عربی، یک کارت هدیه ویزا، کارت شناسایی و قبض رسید جعلی بود که به مشتریان ایرانی کمک می کرد از کسب وکار های آمریکایی خرید آنلاین انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1281

به "محکومیت سید سجاد شهیدیان شهروند ایرانی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت سید سجاد شهیدیان شهروند ایرانی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید