عدم ورود 250 هزار جهانگرد سلامت به کشور باشیوع ویروس کرونا

به گزارش بهترین مقاله، هاشم زاد، رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به تصمیم کمیته ملی کشور مبنی بر مسدود شدن مرزهای کشور به دلیل شیوع کرونا، گفت: این موضوع بر حوزه گردشگری سلامت نیز اثرات منفی داشته است.

عدم ورود 250 هزار جهانگرد سلامت به کشور باشیوع ویروس کرونا

وی با بیان این که طی روزهای گذشته کوشش کردیم تا پروتکل هایی را برای افرادی که خواهان ورود به کشور برای درمان هستند، تدوین کنیم، اظهار کرد: از این طریق می توان بر اساس ضوابط خاصی بعد از دریافت تست کرونا و آنتی بادی خون و تشخیص پزشک معالج و اطمینان از مبتلا نبودن فرد به بیماری کرونا، اقدام به پذیرش بیمار کنیم؛ اکنون در حال تدوین این شیوه نامه هستیم تا با کنترل های خاص مانع ورود مبتلایان به کشور شویم.

هاشم زاده اضافه نمود: در حال حاضر حدود 180 مرکز درمانی فعال در این حوزه داریم که در این بازه مجاز به پذیرش بیمار نبوده اند.

فارس نوشت، رئیس اداره توریستی سلامت وزارت بهداشت توضیح داد: بیش از 5 ماه است که وارد بحران کرونا شده ایم و تا کنون حدود 250 هزار توریست سلامت را از دست داده ایم که هر یک از آن ها می توانستند دو الی سه هزار دلار آورده ارزی برای کشور داشته باشند؛ پیش بینی می گردد که ظرف دو الی سه هفته درباره شرایط پذیرش بیماران خارجی تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1081

به "عدم ورود 250 هزار جهانگرد سلامت به کشور باشیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم ورود 250 هزار جهانگرد سلامت به کشور باشیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید