عادل الجبیر: جنگ در یمن مشروع است!

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران به نقل از رای الیوم، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان از ممنوعیت صادرات سلاح به این کشور توسط آلمان انتقاد کرد و آن را اشتباه و غیرمنطقی خواند و در عین حال مدعی شد که کشورش به تجهیزات نظامی آلمانی نیازی ندارد.

عادل الجبیر: جنگ در یمن مشروع است!

وی مدعی شد: ایده توقف فروش سلاح به عربستان به دلیل جنگ یمن به نظر من غیرمنطقی است. ما معتقدیم که این اشتباه است زیرا بر این باوریم که جنگ در یمن مشروع است زیرا جنگی است که ما مجبور به ورود به آن شدیم.

وی اضافه کرد: می توانیم از تعدادی از کشورها سلاح بخریم و این کار را می کنیم. گفتن اینکه ما به عربستان اسلحه نخواهیم فروخت، برای ما تفاوتی ندارد. عربستان بزرگترین وارد کننده سلاح در جهان است. من فقط می گویم که مردم باید با دید متعادل به این موضوع نگاه کنند.

گفتنی است که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مارس 2018 میلادی با ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان و هرکشوری که به صورت مستقیم در جنگ یمن مشارکت دارد، موافقت کرد. این موضوع بارها از سوی آلمان تمدید شده و انتظار می رود در هفته های آینده نیز بار دیگر تمدید شود.

این موضع غیراصولی و مخرب عادل الجبیر در حالی مطرح می شود که عربستان با به راه انداختن جنگ یمن در سال 2015، علاوه برنابودی زیرساختها و مراکز درمانی یمن، شمار زیادی از یمنی ها را به شهادت رسانده و شمار زیاد دیگری را زخمی کرده است. ائتلاف تحت سرکردگی سعودی علاوه بر آن با محاصره ظالمانه، رنج و درد ملت یمن را زیاد کرده است به حملات ددمنشانه ای روزانه به منازل و مناطق مسکونی یمن ادامه می دهد و زنان و بچه ها را به شهادت می رساند. ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود به غارت منابع طبیعی یمنی ها ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1334

به "عادل الجبیر: جنگ در یمن مشروع است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادل الجبیر: جنگ در یمن مشروع است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید