صدور موافقت اصولی برای راه اندازی 14 اقامتگاه بوم گردی در چناران

به گزارش بهترین مقاله، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان تعداد 14 موافقت اصولی ایجاد اقامتگاه بوم گردی در مناطق روستایی صادر شده است.

صدور موافقت اصولی برای راه اندازی 14 اقامتگاه بوم گردی در چناران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، محمدطاهریان مقدم با بیان این مطلب اضافه نمود: با توجه به قرار دریافت شهرستان چناران در بین دو رشته کوه بینالود و هزارمسجد، آب و هوای مطلوب و مجاورت با کلانشهر مشهد، این شهرستان ظرفیت ایجاد 40 اقامتگاه بوم گردی را دارد.

او ادامه داد: در حال حاضر سه اقامتگاه بوم گردی در رادکان با ظرفیت 100 نفر شب اقامت و با اشتغال 12 نفر در حال فعالیت و آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران است.

طاهریان مقدم اظهار کرد: تا انتها سال سه اقامتگاه جدید در روستای بقمچ، رادکان و شهر گلمکان به بهره برداری خواهد رسید.

او یادآورشد: بوم گردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری است که تقریبا 27درصد از سفرهای بین المللی را در بر می گیرد و می تواند به اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی منجر گردد.

مدیر میراث فرهنگی چناران مقدم اضافه نمود: اقامتگاه های بوم گردی تنها جنبه اقامتی ندارد بلکه در آنها فعالیت های مختلفی مانند غذا و نوشیدنی بومی، ساخت، آموزش و فروش صنایع دستی محلی، موسیقی سنتی، رویدادهای بومی و... انجام می گردد.

شهرستان چناران در راستا جاده های شمالی (مشهد- بجنورد) قرار گرفته است و تاکنون 120 اثر تاریخی واجد شرایط ثبت در فهرست میراث فرهنگی کشور در این شهرستان شناسایی شده است و 21 اثر در فهرست میراث فرهنگی به ثبت رسیده است، هم چنین این شهرستان بیش از 20 روستای هدف گردشگری دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 363

به "صدور موافقت اصولی برای راه اندازی 14 اقامتگاه بوم گردی در چناران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور موافقت اصولی برای راه اندازی 14 اقامتگاه بوم گردی در چناران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید