شوخی های مرگبار در ارتفاعات کوه صفه اصفهان

به گزارش بهترین مقاله، جوان 30 ساله ای که صبح روز گذشته (آدینه) به کوه صفه رفته بود به علت بی احتیاطی و نداشتن وسایل ایمنی در منطقه چشمه چنار سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

شوخی های مرگبار در ارتفاعات کوه صفه اصفهان

به گزارش بهترین مقاله، صبح دیروز (آدینه) در ساعت 8:39 مرد جوانی که به کوه صفه صعود نموده بود، به علت عدم تجربه کافی سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

حمید مساعدی، مسئول کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوه نوردی ضمن تایید این خبر در گفت وگو با بهترین مقاله، درباره این حادثه دلخراش گفت: جوان 30 ساله ای که به کوه صفه رفته بود به علت بی احتیاطی و نداشتن وسایل ایمنی در جهت فرعی سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

کوه صفه با ارتفاع 257 متر یکی از تفرجگاه های اصلی مردم اصفهان به شمار می آید که در جنوب این شهر واقع شده است. در چند سال اخیر به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی شاهد بروز چنین حادثه های ناگواری بوده ایم.

چندی پیش -آدینه 4 مرداد ماه-، نیز حادثه دیگری در این کوه اتفاق افتاده بود و طی آن جوان 26 ساله ای در حین صعود از کوه سقوط کرد و ماموران آتش نشانی با حضور در محل مصدوم را به بیمارستان الزهرا انتقال دادند، اما جوان در راه بیمارستان جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی استان در گفت و گو با خبرنگار بهترین مقاله اظهار کرد: جدیدا بحث کوهنوردی استان، حاشیه بسیاری برای سازمان آتش نشانی ایجاد نموده است و بسیاری از کوهنوردان آشنایی با این رشته ندارند و همان ابتدای کار، جهتهای صعب العبور را برای فتح قله انتخاب می نمایند.

فرهاد کاوه آهنگران گفت: ضروری است که یک کوهنورد در کارگاه های تخصصی کوهنوردی شرکت نموده باشد و از تجهیزات ایمنی کافی برای کوهنوردی، اعم از پوشش مناسب، کلاه ایمنی، ظناب استاندارد، گیره های مخصوص و تجهیزات دیگر برخوردار باشند.

وی ادامه داد: مواردی وجود دارد که برای رسیدن به قله، راه های کوتاه را انتخاب می نمایند، این در حالی است که جهتهای استاندارد برای پیاده روی و کوهنوردی، مناسب سازی و علامت گذاری شده اند.

کاوه آهنگران اضافه نمود: شهرداری منطقه و آتش نشانی، تابلوهای راهنما و اطلاع رسانی و نقشه در دسترس مراجعین قرار داده است، نقاط پر حادثه معین شده اند و در طول سال، اطلاعیه هایی برای مسائل ایمنی کوه صادر می کنیم، ولی متاسفانه اشخاصی با احساسات جوانی و کل انداختن، به این موارد توجه نمی نمایند. بسیاری از حوادث اتفاق افتاده، به دلیل شوخی در ارتفاعات کوه به وجود آمده، اشخاص در سرازیری ها می دوند، با هم شوخی می نمایند و حوادث را رقم می زنند.

سخنگوی آتش نشانی گفت: از ابتدای امسال دست کم ماهی دو نفر از ارتفاعات کم یا زیاد کوه سقوط نموده اند که تا کنون 4 مورد از این موارد به مرگ انجامیده.

وی در تشریح یکی از حوادث مذکور گفت: یک گرشگر عرب زبان، در کنار مقبره شهدای گمنام کوه صفه از ارتفاع حدودا دو متری سقوط کرد که منجر به شکستگی عضلاتش شد.

کاوه آهنگران توصیه کرد که در هنگام تفریح در کوه، افراد وسایل ایمنی به همراه داشته باشند و قبل از اقدام به صعود، جهتهای پیش رو را به دقت شناسایی نمایند و یک روز تفریحی خوب را به حوادث تلخ و ناگوار به ناکامی نکشانند.

سخنگوی آتش نشانی گفت: پایگاه های آتش نشانی برای روزهای شلوغ، کمپ 125 را در کوه صفه مستقر نموده است و نیروهای تخصصی امداد و نجات حضور دارند تا در کمترین زمان به محل حادثه برسند و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی همچنین گفت: مردم می توانند پیش از اقدام به کوهنوردی، اطلاعات لازم، نقشه، نکات ایمنی و تمهیدات لازم را از این کمپ ها و اطلاعات صفه جویا شوند و حوادث را با دانایی خود به حداقل برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 232

به "شوخی های مرگبار در ارتفاعات کوه صفه اصفهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "شوخی های مرگبار در ارتفاعات کوه صفه اصفهان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوخی های مرگبار در ارتفاعات کوه صفه اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید