سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در بردسکن راه اندازی می گردد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن از راه اندازی سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان اطلاع داد.

سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در بردسکن راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد صابری زارع با اعلام این خبر اضافه نمود: درخواست تبدیل اقامتگاه بومگردی در شهرستان بردسکن به معاونت گردشگری اداره کل ارسال شده است.

وی ادامه داد: این اقامتگاه بومگردی دارای 8 اتاق و در بنایی به مساحت حدود 400 متر مربع در بخش مرکزی بردسکن و در منطقه کوهپایه ای و در محیطی مفرح ، سرسبز قرار گرفته است.

صابری زارع توضیح داد: تاکنون 4 اقامتگاه در روستاهای کبودان و درونه در حال بهره برداری و 2 اقامتگاه در روستاهای باب الحکم وحطیطه درحال تعمیر و تجهیز است که رقمی بالغ بر 500 میلیون تومان تسهیلات دریافت نموده اند.

وی گفت: همچنین 5 اقامتگاه در روستاهای باب الحکم ،کلاته حسام، هدک ودرونه پیروز به اخذ موافقت اولیه شده اند که هنوز فعالیت کارگاهی را شروع ننموده اند و تسهیلاتی نیز تخصیص نداشته اند.

صابری زارع اضافه نمود: از ابتدای سالجاری نیز درخواست دواقامتگاه در روستاهای منطقه کوهپایه ای بردسکن، به استان ارسال شده است که در صورت تایید این دو اقامتگاه ، آمار اقامتگاه هایی که مجوز اولیه دریافت نموده اند به رقم 13 می رسد.

وی اظهارکرد: همچنین با توجه به نیازهای منطقه ، مذاکراتی با علاقه مندان در مورد راه اندازی اقامتگاه بومگردی در روستاهای کاسف ، زیروقت ، کشمر و فیروزآباد در حال اجرا است.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 12 مرداد 1398 شناسه مطلب: 199

به "سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در بردسکن راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در بردسکن راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید