سریال جشن سربرون؛ روایت دوران قبل از مشروطه

به گزارش بهترین مقاله، سریال جشن سربرون مجموعه ای 30 قسمتی به تهیه کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است. این مجموعه به سفارش سیما فیلم فراوری می گردد و به روایت دوران قبل از مشروطه می پردازد.

سریال جشن سربرون؛ روایت دوران قبل از مشروطه

سریال تاریخی جشن سربرون به کارگردانی مجتبی راعی و تهیه کنندگی حسن نجاریان که در مرکز سیمافیلم تهیه می گردد، از امروز (17 خرداد) وارد فاز جدید تصویربرداری بخش کوهستانی و چادرنشینی شد.

حسن نجاریان، تهیه کننده سریال جشن سربرون پس از آنکه از شروع فاز جدید فیلمبرداری این سریال اطلاع داد، گفت: اواخر هفته گذشته سکانس های آتش سوزی قلعه در بخش زرنان را به خاتمه رساندیم و با موافقت بنیاد مستضعفان توانستیم زمین های امامزاده داوود را برای تصویربرداری در اختیار گرفته و اجاره کنیم.

در این بخش که با انتخاب اصغر نژاد ایمانی (طراح صحنه) طراحی و آماده شده، بخش چادر مجموعه که بخش کوهستانی و گسترده ای از کار را به خود اختصاص می دهد، تصویربرداری می گردد. مجتبی راعی جلسات متعددی با ایرج عاشوری (مدیر تصویربرداری) و محمد مختاری (مدیر صدابرداری) داشتند تا بتوانند صدا و تصویر مورد نظر با کیفیت مناسب در این بخش ضبط گردد.

برای این بخش از کار، ژاله زکی زاده (طراح لباس) لباس های بخش کوهستانی بازیگران را آماده و با طراحی جدید گریم مجید اسکندری (طراح گریم) صورت بازیگران با شرایط جوی آماده شد.

نجاریان در ادامه گفت: این بخش با حضور مستمر دو کاراکتر داستان بهادر (حسین محجوب) و سرخو (نادر فلاح) و بازیگرانی، چون لاله اسکندری، میر طاهر مظلومی، محمود پاک نیت، مهدی فقیه و دیگر دوستان جلوی دوربین می رود.

سریال جشن سربرون مجموعه ای 30 قسمتی به تهیه کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است. این مجموعه به سفارش سیما فیلم فراوری می گردد و به روایت دوران قبل از مشروطه می پردازد.

در خلاصه داستان جشن سربرون آمده است: بهادر، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر دنیا پسند می آید.

غافل از اینکه قرار است مدتی بعد دنیا پسند به عقد پسرعموش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت میکند. زخم های کهنه سرباز میکنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت میکنند. درگیری ابعاد بزرگتری می یابد و بهادر کوشش بزرگی را شروع می نماید.

حسین محجوب، محمود پاک نیت، لاله اسکندری، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی، بیوک میرزایی، مهران نائل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی، رضا سیدی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

منبع: فرادید
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1065

به "سریال جشن سربرون؛ روایت دوران قبل از مشروطه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال جشن سربرون؛ روایت دوران قبل از مشروطه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید