ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ دنیا در چین

به گزارش بهترین مقاله، چین اظهار داشت که ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ دنیا را در این کشور به خاتمه رسانده و مراحل بهره برداری از آن را بزودی شروع می نماید.

ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ دنیا در چین

با ما همراه باشید و با تور زمستانی چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه رسانه های بهترین مقاله ،ایرنا نوشت؛ بر اساس اعلام دانشمندان این کشور ساخت این رادیو تلسکوپ با نصب چهار هزار و 450 پنل در مرکز یک بشقاب بزرگ شبیه بشقاب های ماهواره ای تکمیل شده است.

انتظار می رود که بهره برداری از این رادیو تلسکوپ که یکی از پنل های سه ضلعی آن معادل 30 زمین است و ارتعاشات به وسیله آن انجام می گردد در شهریور ماه انجام گردد.

این تجهیزات بزرگ از دیروز یکشنبه در حضور کارشناسان، بهترین مقاله، دانشمندان و شماری از مسئولان در بخش پینگ تانگ استان گویی جو در جنوب غرب چین رونمایی شد.

تلویزیون مرکزی چین در گزارشی آورده است که ساخت این تلسکوپ بزرگ برای اکتشافات سیاره زمین و آگاهی از تمدن های قدیمی اهمیت فراوانی دارد.

در این گزارش آمده است که کارشناسان با استفاده از این تجهیزات می توانند تحقیقات جانبی فراوانی در باره منشا زمین انجام داده، راه های زیست بهتر انسان را شناسایی نموده و به اکتشافات شگفت آوری مبادرت ورزند.

به گفته دانشمندان این پروژه، از این رادیو تلسکوپ همچنین می توان برای جستجوی نشانه های حیات فرازمینی استفاده کرد.

چین اعلام نموده است که به احتمال زیاد تا دو دهه دیگر این رادیو تلسکوپ بهترین تجهیزات در نوع خود در دنیا و بی رقیب خواهد بود.

بنابر گزارش های موجود در دو یا سه سال اول دانشمندان چینی از این تجهیزات استفاده خواهند کرد و پس از آن دانشمندان دنیا می توانند با این رادیو تلسکوپ کار نمایند.

دانشمندان چینی می گویند که حتی قادرند در فواصل بسیار دور و 2 هزار کیلومتر دورتر از محل استقرار این تلسکوپ نظارت هایی را انجام داده و اکتشافاتی داشته باشند.

تلسکوپ چینی قطری در حدود 300 متر دارد و 10 برابر از تلسکوپ دارای 100 متر قطر که در بن آلمان مستقر شده، حساس تر است.

کار ساخت رادیو تلسکوپ که از سال 2011 میلادی شروع و برای آن 180 میلیون دلار هزینه شده، دارای هفت دریافت نماینده قوی است که پنج دریافت نماینده را چین ساخته و بقیه با همکاری استرالیا و آمریکا ساخته شده است.

رادیو تلسکوپ ها اصولا برای استفاده های علمی بخصوص در بخش نجوم و ستاره شناسی و اکتشافات زمینی کاربرد دارد.

پیشبرد برنامه فضایی چین یکی از مسائلی است که در اولویت دستور کاری پکن قرار گرفته است تا جایی که شی جین پینگ رئیس جمهوری این کشور بر ضرورت تبدیل این کشور به یک قدرت فضایی تاکید داشته است.

چین اعلام نموده کار بر روی برنامه های بلندپروازنه این کشور شامل اعزام فضانورد به کره ماه تا سال 2036 و احداث یک ایستگاه فضایی از هم اکنون شروع شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 724

به "ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ دنیا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ دنیا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید