زمان شروع آموزش دروس عملی اعلام شد ، تمدید تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش بهترین مقاله، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای با اعلام زمان شروع آموزش دروس عملی این دانشگاه، از تمدید تقویم آموزشی آن اطلاع داد.

زمان شروع آموزش دروس عملی اعلام شد ، تمدید تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، غلامرضا کیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای درباره پوشش دانشجویان در آموزش های الکترونیکی گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای یک دانشگاه کشوری است و با دانشگاهی که تنها یک شعبه دارد، متفاوت است. ما 176 شعبه در سراسر کشور داریم و گزارش درباره آنها در بازه های زمانی تعیین ارائه می گردد.

کیانی اضافه نمود: دانشگاه فنی و حرفه ای در ابتدای شیوع ویروس کرونا (کووید-19) و تعطیل شدن کلاس ها تقریبا هیچ بستر سخت افزاری و نرم افزاری برای آموزش الکترونیکی نداشت و با استفاده از بسترهای آنلاین تعاملی آموزش الکترونیکی را آغاز کرد و این در حالی بود که بیشتر دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای از خانواده های پایین، متوسط، ضعیف و از مناطق محروم هستند و بسیاری از آنها به اینترنت، لپتاپ و گوشی های هوشمند دسترسی ندارند.

وی اعلام کرد: مهمتر آنکه دانشگاه فنی و حرفه ای تفاوت ماهوی بسیار زیادی با سایر دانشگاه ها دارد. حدود 60 درصد سرفصل های دروس دانشگاه فنی حرفه ای نظری-عملی و حدود 20 درصد درس ها صرفا عملی هستند.

او درباره زمان در نظر گرفته شده برای آموزش دروس عملی گفت: در بعضی درس های عملی، فراوری محور کار بوده و باید به صورت حضوری ارائه گردد و دانشگاه برای حفظ کیفیت آموزش، ارائه الکترونیکی آنها را مغایر با کیفیت تلقی می نماید، از این رو رسیدگی به این بخش از دروس را به زمان بازگشایی دانشگاه ها موکول کردیم. به تعبیر دیگر در بازه زمانی یک ماهه که قبل از اواسط مرداد ماه است، آموزش های عملی انجام می گردد.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای درباره تغییر تقویم آموزشی این دانشگاه اعلام کرد: تقویم آموزشی دانشگاه را بسته به شرایط هر استان 30 تا 45 روز تمدید کردیم و آزمون های سرانجام ترم را در مرداد ماه برگزار می کنیم. امیدواریم در صورت صدور مجوز مربوطه توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا بتوانیم در تیر ماه با رعایت فاصله گذاری هوشمندانه، تعدادی از درس های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزار کنیم، ولی اگر بازگشایی رخ ندهد، بعد از این که درس های نظری و نظری- عملی را تمام کردیم روی فراوری محتوا برای درس های عملی ممکن تمرکز نموده و تا سرحد امکان آنها را پوشش می دهیم، البته فراوری محتوا برای دروس عملی را آغاز کردیم.

کیانی اعلام نمود: علی رغم شرایط بحران اقتصادی، دانشگاه 20 میلیارد ریال به دانشکده های کل کشور برای تجهیز امکانات و بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری اختصاص داده است.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای در مورد رسیدگی به آن دسته از دانشجویانی که به آموزش مجازی و اینترنت دسترسی ندارند، گفت: ما دانشجویان مناطق محروم را به وسیله dvdهای آموزشی و کارهایی از این دست پوشش می دهیم.

وی اعلام نمود: فرایند کار آموزش الکترونیکی دانشگاه فنی و حرفه ای و به ویژه جریان فرهنگ سازی و توانمندسازی اساتید مورد تشویق وزارت علوم و رئیس کارگروه الکترونیکی آن قرار گرفته است. به عنوان نمونه دانشگاه فنی و حرفه ای توانست در موضوع توانمندسازی اساتید در روز چهارده فروردین در یک دوره آموزشی که مسئولان وزارت علوم نیز جزو اساتید آن بودند، هشت هزار و صد استاد را شرکت بدهد و هیچ دانشگاهی تا به امروز چنین رکوردی را ثبت ننموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1082

به "زمان شروع آموزش دروس عملی اعلام شد ، تمدید تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع آموزش دروس عملی اعلام شد ، تمدید تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید