رشد 84درصدی فروش بازارچه های موقت صنایع دستی در استان گلستان

به گزارش بهترین مقاله، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از فروش بیش از 50میلیارد ریال محصولات صنایع دستی در شش ماه نخست سال 97 اطلاع داد.

رشد 84درصدی فروش بازارچه های موقت صنایع دستی در استان گلستان

به گزارش بهترین مقاله به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز شنبه 21 مهر 97 با اعلام این خبر اضافه نمود: بازارچه های موقت عرضه و فروش محصولات صنایع دستی از سال 1387 تاکنون به عنوان گسترده ترین رویداد خرده فروشی این بخش در کشور است و هر ساله بازارچه های موقت و نمایشگاههای صنایع دستی با هدف حمایت از فراوریات هنرمندان صنایع دستی، ارتقا فروش، ترویج هنرهای سنتی شاخص و معرفی صنایع دستی در استان ها برپا می گردد.

او به اهداف برپایی این بازارچه ها اشاره نمود و اضافه نمود: فراهم شدن بستر های فعالیت های بازرگانی فراوری کنندگان صنایع دستی با امکانات کم مالی، ایجاد مراکزی با جذابیت بالا، امکان شناخت سلایق و احتیاج های بازار و کاهش قیمت تمام شده محصولات (به علت عرضه مستقیم کالا ها و حذف واسطه) از دیگر اهداف برپایی این بازارچه ها به شمار می آید. کریمی در ادامه توضیح داد: این اداره کل سال جاری نیز همانند سال های گذشته نسبت به برپایی بازارچه های موقت عرضه و فروش صنایع دستی در سطح استان اقدام کرد و در 6 ماهه نخست سال جاری 36 بازارچه صنایع دستی در قالب 809 غرفه در گلستان برپا شد که مورد استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران نهاده شد. او جمع کل فروش بازارچه های صنایع دستی در 6 ماه نخست سال 97 را 51 میلیارد و 238 میلیون ریال اعلام نمود و اضافه نمود: این درحالی است که میزان کل فروش بازارچه های صنایع دستی در سال گذشته 27 میلیارد و 833 میلیون ریال بوده است و این رقم نسبت به سال گذشته همین بازه زمانی 84 درصد رشد داشته است. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار امیدواری کرد؛ با افزایش تعداد بازارچه های صنایع دستی و میزان فروش محصولات صنایع دستی، حمایت های لازم از قشر هنرمند فراهم آمده و زمینه های جلب و جذب گردشگران و همچنین رونق اقتصادی منطقه بیش از پیش فراهم گردد. رشته های صنایع چوب، چرم، حصیر بافی، سوزن دوزی شاهکوه، زیورآلات ترکمن، صنایع دستی ترکمن، پوشاک سنتی، ابریشم بافی، باتیک، پلاس بافی، روزدوزی های سنتی، دستبافت های داری، نساجی سنتی، نساجی ، گلیم بافی، قلاب بافی، سفال، ترمه یزد، حصیر صنایع چوبی، تراش سنگ، چادرشب، نمد بافی، منبت و نوار بافی از جمله رشته های صنایع دستی بود که در این بازارچه ها به فروش گذاشته شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 29

به "رشد 84درصدی فروش بازارچه های موقت صنایع دستی در استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 84درصدی فروش بازارچه های موقت صنایع دستی در استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید