در حوزه فرهنگ با یک گل هم بهار می شود

به گزارش بهترین مقاله، معاون صدای رسانه ملی با اشاره به اهمیت تکریم بازنشستگان گفت: در حوزه فرهنگ با یک گل هم بهار می شود.

در حوزه فرهنگ با یک گل هم بهار می شود

به گزارش گروه سیما خبرنگاران از رادیو ایران، علی بخشی زاده در جمع مدیران معاونت صدا با تاکید بر این نکته که شناخت حوزه فرهنگ و افراد شاخص فرهنگی یکی از موضوعات حائز اهمیت در عرصه رسانه ای است، شرح داد:

حوزه فرهنگ، حوزه باغبانی صحیح است و افراد شاخص فرهنگی به مانند گل هایی هستند که هر کدام به تنهایی می توانند باغی را بهاری کنند و وجودشان برای هر سرزمینی غنیمت است. این عزیزان را باید شناخت و نسبت به آن ها تواضع داشت؛ چرا که احترام به افراد شاخص در حوزه فرهنگ، رسانه را رشد می دهد.

وی با اشاره به حدیثی نورانی از حضرت علی(ع) که بهروزی را در سایه دور اندیشی و دوراندیشی را نگهداری و بهره برداری از تجربه ها و مشورت گیری ها می داند یاد آور شد:

در برخورد با انسان های با تجربه باید نهایت احتیاط را داشت و می بایست این عزیزان را مورد توجه قرار داد. چرا که پیشکسوتان سرمایه های هر کشوری هستند و برخورد صحیح با آنها نیروی جدید و جوان را نیز به ادامه جهت تعالی علاقمند می کند.

معاون صدا در ادامه، با اشاره به اینکه تعلیم و تعلم باعث رشد و پویایی در هر مجموعه ای می شود، گفت:

چهار مؤلفه نیروی انسانی متعهد، کاربلد و پرتلاش، نظام مدیریتی منسجم برای بهره گیری از پتانسیل موجود ، آموزش مستمر برای پرسنل و نظام مدیریتی و تجهیزات کارآمد ، یک سازمان رسانه ای را به سوی اهداف سوق می دهد و نقطه اتصال این چهار مؤلفه آموزش است.

علی بخشی زاده در پایان با تاکید بر برنامه ریزی دقیق و اهمیت پیگیری تا رسیدن به نتایج مطلوب، گفت: دو عنصر مهم در مدیریت رسانه ، عاقلانه و عالمانه کار کردن است. عنصر عالمانه کار کردن شناخت و اولویت بندی صحیح مسئله هاست و عاقلانه کار کردن، قرار دریافت در دریای کار و گلوگاه ها و بهره گیری کامل از تمامی تجربه ها است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1318

به "در حوزه فرهنگ با یک گل هم بهار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حوزه فرهنگ با یک گل هم بهار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید